trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 503048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #900 dnia: Luty 03, 2016, 11:30:42 am »
Wcześniej już ktoś krótko podsumował temat wstawiając zdjęcie deluxe Batman, INC. Ja tylko dodam od siebie, że DC jest pod tym względem mało konsekwentne. Część Deluksów ma pod obwolutą kolor i lakier, a część nie. Część zwykłych HC zwykle ma też lakier i kolor, ale potem kupisz później innego HC i.... niespodzianka, czarne "płótno".

Nie ma reguły,  DC nie trzyma się jednolitego pomysłu (poza New 52, ale za to w obwolutach już nie), Egmont wybrało konkretną wizję, ponadto nazwa deluxe odnosi się tylko do formatu, a nie całej reszty. Case closed.

Zgoda, ale nie kupuję tego podsumowania gdyż obrazuje ono brak zrozumienia dla mojego pytania/całej dygresji. Nie chodziło mi o pokazanie wyższości DC zagranicznego nad rodzimym (co rzekomo miało obalić to "podsumowanie" z Batman INC), tylko próba dowiedzenia się dlaczego Egmont nie podjął się tej konkretnie wizji (lakier + grafika na okładce), mając do wyboru jak widać 2 warianty.

W pierwszym poście dot. tej dyskusji nie dość jasno wskazałem, że zdaję sobie świetnie sprawę z koegzystowania tych dwóch wersji wydań zagranicznych DC (lakier + grafika lub czarne płótno).

Podobnie w przypadku N52 Egmont konsekwentnie podjął się realizowania wizji twarda oprawa, grafika na okładce (za co jestem im bardzo wdzięczny) mimo, iż mógł spokojnie wybrać wariant płótno + obwoluta.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #901 dnia: Luty 03, 2016, 11:42:02 am »
Równie dobrze licencjodawca mógł powiedzieć: dostaniecie tańsza licencję na tytuły dc Deluxe pod warunkiem, że będzie to obwoluta i czarne płótno.

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #902 dnia: Luty 03, 2016, 12:44:31 pm »
Nie chodziło mi o pokazanie wyższości DC zagranicznego nad rodzimym (co rzekomo miało obalić to "podsumowanie" z Batman INC), tylko próba dowiedzenia się dlaczego Egmont nie podjął się tej konkretnie wizji (lakier + grafika na okładce), mając do wyboru jak widać 2 warianty.
A na to to akurat chyba niezbyt trudno odpowiedzieć ;) :
koszty, koszty - skoro żal im dodać 1 stronę z posłowiem (o ile podniosłoby to cenę komiksu - o grosz, 5 groszy?) i wycinają ilustracje, żeby to posłowie wstawić to co dopiero mówić o okładkach.
+ oczywiście trochę aspektu marketingowego, bo jednak DC Deluxe miało też na celu zwabić nowych czytelników, a obwoluta ma wywoływać skojarzenie z czymś "DeLuxe" (na pewno bardziej niż "zwykła") okładka.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #903 dnia: Luty 03, 2016, 01:29:35 pm »
Dobre pytanie, o ile podniosło by to koszty produkcji? Tak jak pisałem w poście otwierającym tę dyskusję byłbym w stanie dopłacić, byle tylko dostać lepszą (w moim mniemaniu) wersję. Ciekawe ile by było takich osób, które wyżej od ceny wydania, cenią jakość wydania.

Jeżeli kiedyś ukaże się Multiversity w polskim wydaniu Deluxe (tytuł idealnie się nadaje moim zdaniem) to raczej nie możemy liczyć na wersję analogiczną do zagranicznej. Będzie zwykłe czarne płótno i brak mapy w wewnętrznej części obwoluty, może nawet wyleci galeria okładek.

W związku z powyższymi przemyśleniami nasunęła mi się w ostatnim czasie pewna myśl - ile jeszcze pozycji już wydanych przez Egmont w tej linii (Deluxe) jest uboższa od swoich zagranicznych odpowiedników? Dla mnie język nie ma jakiegokolwiek znaczenia (preferuję oryginał). Polskie wydania kuszą przede wszystkim ceną. Zauważyłem, że spora część osób na forum widząc zapowiedź polskiego wydania danego komiksu natychmiast sprzedaje zagraniczne. Oczywiście w wielu przypadkach różnicą będzie tylko język ale nie jest to jak widać regułą.

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #904 dnia: Luty 03, 2016, 04:00:09 pm »
Cytuj
Zgoda, ale nie kupuję tego podsumowania gdyż obrazuje ono brak zrozumienia dla mojego pytania/całej dygresji. Nie chodziło mi o pokazanie wyższości DC zagranicznego nad rodzimym (co rzekomo miało obalić to "podsumowanie" z Batman INC), tylko próba dowiedzenia się dlaczego Egmont nie podjął się tej konkretnie wizji (lakier + grafika na okładce), mając do wyboru jak widać 2 warianty.

To może zależeć od wielu czynników, które już zostały podane. Nie mówiąc też o tym, że wydawca jest uzależniony od tego, jakie materiały DC mu udostępni i czy w ogóle istnieją takie, które pozwoliłyby zrealizować taką konkretną wizję. Musisz się bezpośrednio zapytać u źródła. Choć prawdopodobnie usłyszysz odpowiedź, że "taka wizja wydawała się nam najodpowiedniejsza", co równie dobrze może oznaczać znowu wiele rzeczy na raz.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline starcek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #905 dnia: Luty 12, 2016, 08:31:22 am »
Ciekawe czy Egmont pójdzie śladami najnowszych tomów Deluxe na zachodzie i wypuści Superman Secret Identity.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #906 dnia: Luty 12, 2016, 08:36:25 am »
Byłoby fajnie  :smile: i myślę że szansa jest.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #907 dnia: Luty 12, 2016, 10:32:54 am »
Ale nie w tym roku, bo w 2016 ma nie być nowych samotnych Supermanów od Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2016, 12:00:23 pm wysłana przez 8azyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #908 dnia: Luty 12, 2016, 11:51:27 am »
To chyba chodziło tylko o Nowe DC.

Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #909 dnia: Luty 12, 2016, 12:30:41 pm »
Właściwie to zapowiedziane jest, że w tym roku ma być 6-8 wydań DC Deluxe, więc wszystko możliwe.

Offline mack3

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #910 dnia: Luty 12, 2016, 01:31:53 pm »
Kołodziejczak pisał że "fani solowych porzygód Supka w 2016 nie będa zadowoleni" więc jakikolwiek tytuł z tym bohaterem byłby w tym roku dużą niespodzianką.

Offline brzon

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #911 dnia: Luty 15, 2016, 04:40:39 pm »
W Catwoman jest już zapowiedź kolejnego Deluxa - Flashpoint. Zapewne w czerwcu.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #912 dnia: Luty 15, 2016, 05:07:32 pm »
@UP
O kuchwa! Raczej se kupię - jak cena będzie dobra. Wie ktoś ile to wydanie może mieć stron i co zawierać? Tzn jak zostało to wydane w amerykańskim Deluxie?

@DOWN
Polska wersja lepsza niż amerykańska. Po angielsku to mogę elektroniczną przeczytać.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 05:28:26 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #913 dnia: Luty 15, 2016, 05:18:51 pm »
W Catwoman jest już zapowiedź kolejnego Deluxa - Flashpoint. Zapewne w czerwcu.

Czyli czerwiec wolny od Deluxe'ów dla mnie. Ale fajnie, że wychodzi dla kogoś kto jeszcze nie ma.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #914 dnia: Luty 15, 2016, 05:54:43 pm »


Mnie ciekawi inna rzecz.


Jak wiadomo Batman Earth One jak i Flashpoint wyszły na zachodzie w zwykłym HC bez formatu powiększonego. W związku z tym z jakich źródeł korzysta Egmont żeby uzyskać taki efekt czy może to jest na tyle prosta sprawa, że ustawia się odpowiedni zoom i już. Jak bardzo wtedy widać pikselozę na takich stronach ?





 

anything