trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 504065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #930 dnia: Luty 15, 2016, 09:11:40 pm »
Może ktoś przybliżyć, o czym jest Flashpoint?

Zaznacze w spoiler, gdyby ktoś nie miał ochoty czytać, ale treść w nim podana znajdzie się w każdym podstawowym opisie.

Spoiler: pokaż
Barry Allen budzi się w zupełnie innej rzeczywistości, gdzie nie ma Ligi Sprawiedliwości, a on sam nie ma mocy. W nowym świecie część znanych bohaterów nadal istnieje, ale to nie są dokładnie te same osoby, które znał wcześniej. Barry próbuje dowiedzieć się o co chodzi i rozpoczyna współpracę z Batmanem. Finał pokazuje, w jaki sposób Pre-Flashpoint uniwersum DC staje się odświeżonym DC z New 52/Nowego DC Comics.


Generalnie szkoda, że Egmont nie skusił się na wydanie  3 tomów Johnsa z Flasha vol. 3, bo idealnie wprowadza do tego wydarzenia i lepiej nakreśla konflikt głównego bohatera ze złoczyńcą, ale główny event jako tako sprawnie streszcza.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Wukau

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #931 dnia: Luty 15, 2016, 10:41:19 pm »
Nigdy nie czytałem żadnego większego wydarzenia z tie-inami i zastanawiam się "z czym to się je?" Stąd moje pytanie - jest różnica jeżeli przeczytam według wydanych TBP, a czytaniem według reading order typu http://collectededitions.blogspot.com/2012/04/flashpoint-trade-reading-order-dccomics.html ?
Odnoszę się też do innych wydarzeń jak np. Civil War albo House of M w Marvelu

« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 10:50:38 pm wysłana przez Wukau »

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #932 dnia: Luty 15, 2016, 10:51:11 pm »
Te trejdy zbierają mini serie, które opowiadają o losach innych wersji bohaterów z tego świata. Nie mają żadnego wpływu na główną historię na dłuższą metę.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #933 dnia: Luty 16, 2016, 10:28:03 am »
Jeju ale ta Catwoman ma ...one rysunki. W ogóle mi się nie podobają. Jakby nie to, że była tania to w ogóle tego komiksu bym nie brał. Obwoluta lepsza niż w Czerwonym Synu, ale nawet to że była ciasno opakowana streczem, nie zabezpieczyło jej przed zagięciami na rogach, jakie zwykle mają te obwolutki.

Tym razem tłoczenia są na dobrej stronie tej czarnej, tekturowej okładki. W przygotowaniu jest Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i właśnie Flashpoint. Dat nie podano, ale chyba wychodzi jedna w kwietniu, druga w czerwcu. zal, że takie fajne komiksy będą w tych żałosnych obwolutach. :/

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #934 dnia: Luty 16, 2016, 10:38:32 am »
To Ci zaspojleruję: Alias od Muchy odpuść, ze względu na rysunki.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #935 dnia: Luty 16, 2016, 10:49:18 am »
@UP
Jak tak dalej pójdzie, to chyba będę musiał, gdyż nie będę miał na Alias kasy. Ale zobaczymy jak to będzie w maju, gdy ten komiks wyjdzie. Wtedy zerknę na przykładowe strony przed zakupem a nie po. :)

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #936 dnia: Luty 16, 2016, 11:56:07 am »
To Ci zaspojleruję: Alias od Muchy odpuść, ze względu na rysunki.


Nie rozumiem skąd to porównanie. Rysunki Cooke`a i Gaydosa to kompletnie inna bajka.

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #937 dnia: Luty 16, 2016, 12:00:19 pm »
Aj tam pal licho -slabe rysunki- wazna jest przede wszystkim jakosc historii i to jest udowodnione. Mistrz Jim Lee i Miller w kiepsciutkim All Star Batman a z drugiej strony np Mroczne odbicie. Jakosc fabularna to podstawa co nie zmienia faktu ze fajnie miec tez te fajnie narysowane ..stworki potworki.. żeby nie bylo  8)

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #938 dnia: Luty 16, 2016, 12:15:41 pm »

Nie rozumiem skąd to porównanie. Rysunki Cooke`a i Gaydosa to kompletnie inna bajka.
Jaki Bazyliszek ma rysunkowy gust, mnie więcej wiem, gdyż czytając posty czy tu na forum, czy na forum naekranie.pl można ze sporym prawdopodobieństwem nakreślić sobie obraz cech [nie podobieństw sensu stricto] graficznych komiksów, które mogą się spodobać bądź które raczej się nie spodobają. Oczywiście, nie dotyczy to samego Bazyliszka, ale właściwie każdego z nas (sam mam pewien ulubiony i 'znienawidzony' nurt. Nie porównuję więc Cooka i Gaydosa - sugeruję tylko, że Bazyl raczej w Alias w warstwie graficznej i na poziomie meta-kontekstowym nie znajdzie wiele, na co najczęściej zwraca uwagę przy doborze tytułów.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #939 dnia: Luty 16, 2016, 12:22:17 pm »
@UP
Może masz rację - może mi się nie spodobają. Muszę sobie zerknąć na Alias. Ale rysunki w Catwoman jak w Nowej Granicy do mnie nie przemawiają. Dobrze, że Kryzys i Flashpoint będzie rysowany normalnie.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #940 dnia: Luty 16, 2016, 12:33:03 pm »
Dobrze, że Kryzys i Flashpoint będzie rysowany normalnie.
To jeszcze nie narysowali?  :smile:

Offline Jaxx

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #941 dnia: Luty 16, 2016, 12:45:46 pm »
To jeszcze nie narysowali?  :smile:

Ja bym zapytał inaczej - to Catwoman i Nowa Granica były rysowane nienormalnie?? :) Czyli jak - do góry nogami, czy z prawa na lewo? :)

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #942 dnia: Luty 16, 2016, 12:51:25 pm »
@UP
Szkicowo i prosto. Nie podoba mi się taki styl ala Sale. I wiem wiem, to taki zabieg artystyczny i pewnie mogli by narysować lepiej ale chcieli właśnie tak. Ale mi się to nie podoba. Taki mam gust.

Offline Mati29

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #943 dnia: Luty 16, 2016, 01:14:07 pm »
@UP
Szkicowo i prosto. Nie podoba mi się taki styl ala Sale. I wiem wiem, to taki zabieg artystyczny i pewnie mogli by narysować lepiej ale chcieli właśnie tak. Ale mi się to nie podoba. Taki mam gust.


Masz talent do antagonizowania :)
A może zamiast "mogliby narysować lepiej" napisałbyś - "mogliby narysować inaczej"




Mikel

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #944 dnia: Luty 16, 2016, 01:30:02 pm »
@UP
Szkicowo i prosto. Nie podoba mi się taki styl ala Sale. I wiem wiem, to taki zabieg artystyczny i pewnie mogli by narysować lepiej ale chcieli właśnie tak. Ale mi się to nie podoba. Taki mam gust.

Zawsze mogłeś nie kupować komiksu, wiedziałeś kto jest rysownikiem, a nie narzekanie
Ja osobiście uwielbiam rysunki Cooke`a, mistrzostwo starego stylu i pulpy. Klimatyczne, choć wyżyny osiągnął w Parkerze