Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 502903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #945 dnia: Luty 16, 2016, 01:38:18 pm »
@UP
No właśnie kupłem bez zaglądania do środka, bo urzekło mnie, że 2 tomy WKKDC są za jedyne 64 zł. I wszyscy chwalili jaka to dobra historia. Więcej nie powtórzę tego błędu.

@DOWN
Mam to przeczytam. Ale te rysunki mają u mnie minus.Księga pierwsza wygląda jakby Gendy Tartakowsky ją rysował. I to nie jest komplement.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2016, 02:10:22 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #946 dnia: Luty 16, 2016, 01:43:44 pm »
8Azyl przeczytaj to moze zmienisz zdanie o tej pozycji  ;-)

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #947 dnia: Luty 16, 2016, 06:13:20 pm »
Przeczytałem pierwszą część Catwoman czyli "Na tropie Catwoman/Selina Big Score". No słabizna po prostu. Jakiś detektyw się snuje za Seliną, ona coś planuje, krwawy finał i tyle. Niezbyt mi się to podobało. I jak już zrobili integrala to mogli wcisnąć "Na Tropie Catwoman" pomiędzy "Selina Big Score". Bo potem czytałem już nic nie ważną historię poboczną, gdy znałem finał.

@DOWN
Zaraz nie lubią. Po prostu wolę komiks superbohaterski niż detektywistyczny. Zakup tego De Luxa to był chyba błąd. Zobaczę jeszcze co tam w drugiej części.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2016, 06:28:10 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #948 dnia: Luty 16, 2016, 06:22:55 pm »
Mam zero szacunku dla ludzi, którzy nie lubią Slama Bradleya.

(+ obowiązkowa emota)
perły przed wieprze

Offline tokage

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #949 dnia: Luty 16, 2016, 09:01:42 pm »
kuba g +1

Niesamowitą sympatię we mnie Slam wzbudzał. Niby archetypiczny "wypalony" detektyw ale świetnie napisany. Generalnie ten run Catwoman dla mnie zdefiniował tą postać - mam nadzieję, że E wyda też pozostałe tomy. Noirowe dobro w czystej postaci. Ludzkie postaci ze słabościami, sporo mroku (zwłaszcza w drugim tomie). A senna atmosfera (tak interpretuję "snucie się") - dla mnie miodzio :)

Przeboleć nie mogę że Cat N52 to tak wielkie łajno.

8zyliszek - jeśli planowałeś zakup, to z dobrego serca Ci radzę Gotham Central sobie odpuść. Też Ci nie wejdzie.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #950 dnia: Luty 17, 2016, 06:16:16 am »
@UP
No ba - Gotham Central po opisie okładkowym od początku przestał mnie interesować. Wystarczy mi "Gotham" na FOXie. :D :)

Ale macie rację - zeszyty Catwoman 1-9 były zdecydowanie lepsze. Wystarczy, ze Selina założyła kostium i od razu lepiej mi się to czytało, bo chciałem właśnie coś takiego. I już detektyw Slam zaczął mieć sens, bo oczywiście nie mogła poprosić o pomoc Batmana. I po ostatnim kadrze też mnie zainteresował ciąg dalszy. Ile w ogóle ten run miał zeszytów zanim nadeszło N52??

Offline Night wolf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #951 dnia: Luty 17, 2016, 07:34:34 am »
@Up
82 zeszyty, ale później był tak jakby kolejny run i dopiero n52.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #952 dnia: Luty 17, 2016, 10:00:08 am »
Bruberker skończył na 37 i to wyszło w 3 grubych tomach.  A Egmont dał nam tylko pierwszy (a miał tak nie robić  :smile: )

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #953 dnia: Luty 17, 2016, 01:04:57 pm »
Z ta Catwoman to pewnie za jakis czas sie wyjasni. Egmont mowil ze rozważa wydawanie cykli. Wiec jak sprzedaz bedzie na odpowiednim pozomie to zapewne wyjda kolejne tomy.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #954 dnia: Luty 17, 2016, 01:11:12 pm »
@UP
No ba - Gotham Central po opisie okładkowym od początku przestał mnie interesować. Wystarczy mi "Gotham" na FOXie. :biggrin: :smile:


Jest jedna drobna różnica... w przeciwieństwie do paździerza jakim jest Gotham to Gotham Central jest bardzo dobrze opowiedzianą historią, z interesującymi interakcjami między bohaterami, dobrymi dialogami, pokazaniem miejsca akcji w szerszej perspektywie - to jakby porównywać kąpiel w oceanie (GC) z upadkiem do brudnej kałuży pod blokiem (Gotham).


Serio, ten serial uważam za jedną z najgorszych rzeczy jakie widziałem w TV w zeszłym roku.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #955 dnia: Luty 17, 2016, 01:16:19 pm »
@UP
Zgadzam się i dlatego sobie żartuję. (buźki) Jest też teraz tyle dobrych komiksów (Szninkiel od dziś), że mnie zwyczajnie nie stać na kupowanie wszystkiego. To już nie 2014, kiedy Egmont spał. Dlatego muszę pomijać mniej dobre i mnie interesujące tytuły. Kupiłem Catwoman i na ten kwartał starczy mi komiksów detektywistycznych.

Offline buczanova

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #956 dnia: Luty 17, 2016, 01:21:16 pm »
@UP
Zgadzam się i dlatego sobie żartuję. (buźki) Jest też teraz tyle dobrych komiksów (Szninkiel od dziś), że mnie zwyczajnie nie stać na kupowanie wszystkiego. To już nie 2014, kiedy Egmont spał. Dlatego muszę pomijać mniej dobre i mnie interesujące tytuły. Kupiłem Catwoman i na ten kwartał starczy mi komiksów detektywistycznych.


Gotham Central pojawi się już w 2gim kwartale 2016. :D
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #957 dnia: Luty 17, 2016, 01:24:14 pm »
Kwartał od dziś. :) Zresztą - pewnie i tak bym nie kupił. Nie moje klimaty.

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #958 dnia: Luty 18, 2016, 05:03:28 pm »
Doszla do mnie rano paczka z Literackiej. Catwoman z Deluxe i muszę powiedzieć ze kawałek już przeczytałem. Pierwsza cześć historii. Komiks posiada niezwykły klimat czarnego kryminału i świetna narracje, ostrze ząbki by czytać dalej ,świetna sprawa ,jak dla mnie booomba !!! Idealna odskocznia od typowych trykotów: pif-paf,bum-bam ;p Mam nadzieje ze to nie spoiler ale dodam ze w tej części opowieści trykotu jest jak na lekarstwo aż korci mnie by nabyć Fatale. Dzięki takim Catwoman warto polecać i czytać trykoty i mocny start DCD w tym roku. Oby wydali dalsze tomy i obowiązkowo wciągam GC i DD ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2016, 05:30:55 pm wysłana przez SawiK »

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #959 dnia: Luty 18, 2016, 05:54:16 pm »
Nie wiem, jak to wygląda w recenzjach i średnich rankingach, ale jak dla mnie Fatale to świetna rzecz, która ustanowiła poprzeczkę dosyć wysoko. Jak na razie odkładam Catwoman, wszystkich Egmontowych rzeczy nie przeczytać w jeden dzień i trzymam ten tom jako ostatnią pozycję. Pozytywnym zaskoczeniem okazał się JL Wieczni bohaterowie.

 

anything