Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 504160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #975 dnia: Luty 21, 2016, 06:17:12 pm »
Egmont mógłby zacząć bardziej rozwijać linię DC Deluxe niż New 52 czy Marvel Now. Do tej pory przeczytałem wszystkie pozycje oprócz Narodzin Demona (czekam na nowy egzemplarz) i zamówionego już w Empiku Kryzysu i nie trafiłem na słaby czy nawet przeciętny komiks. Najnowsza Catwoman również zdobyła moje uznanie, chociaż przeczytałem tylko pierwszą historię. Oprócz dwóch literówek na jednej stronie (rzadko spotykane) warstwa wizualne jest po prostu cudowna, a fabuła niczym w serii Parker wciągająca na maska. Więc kto ma ograniczone fundusze niech w pierwszej kolejności bierze DC Deluxy a z pozostałych superhero te wybrane.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #976 dnia: Luty 21, 2016, 07:12:25 pm »
Ech a ja trochę żałuje zakupu Catwoman. Poleciałem na to, że było to tańsze wydanie niż w WKKDC, ale rysunki wybitnie mi nie podeszły. I to samotne bieganie tego detektywa w historii "Na tropie". A ogólnie dopiero od kwietnia będą naprawdę dobre tytuły w tej serii.

Jedyna wada powszechnej dostępności komiksów w dyskontach - nie można bez straty odsprzedać albumu który ci nie podszedł. No bo po co kupować używany egzemplarz, skoro jest nowy w tej samej cenie. I trzeba albo obniżać ofertę albo trzymać, mimo, że niezbyt się podoba.

Offline radef

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #977 dnia: Luty 21, 2016, 07:16:26 pm »
Jedyna wada powszechnej dostępności komiksów w dyskontach - nie można bez straty odsprzedać albumu który ci nie podszedł. No bo po co kupować używany egzemplarz, skoro jest nowy w tej samej cenie. I trzeba albo obniżać ofertę albo trzymać, mimo, że niezbyt się podoba.
Za 50 złotych (+ przesyłka) na pewno byś Catwoman sprzedał, a to pewnie blisko tego ile dałeś za komiks.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #978 dnia: Luty 21, 2016, 07:55:11 pm »
@UP
Dałem 64, czyli straciłbym większą połowę ceny Marvel Now. Niech już zostanie - przynajmniej na razie.

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #979 dnia: Luty 21, 2016, 08:11:06 pm »
Szczoch: "1. Czy Swamp Thing pojawia się we właściwym "Kryzysie", a jeśli tak, to czy odgrywa tam istotną rolę?
2. Czy ta afera z sektą Brujeria jest wyłącznie pomysłem Moore'a, czy też wynika ona / zazębia się jakoś z historią opowiedzianą w "Kryzysie"?"

Swamp Thing w tym wydarzeniu nie odgrywa istotnej roli. Na kartach "Kryzysu..." pojawia się on w ledwie paru kadrach. Co prawda Vertigo jeszcze wówczas nikomu nie przyszło do głowy, ale dało się zauważyć, że Potwór z Bagien (pomijając incydentalne przypadki takie jak m.in. napisany przez Moore'a "DC Comics Presents" nr 85) podąża własną ścieżką, z dala od większości typowych trykociarzy.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #980 dnia: Luty 21, 2016, 08:37:18 pm »
I to samotne bieganie tego detektywa w historii "Na tropie".

"Na tropie" to bardzo dobra historia, nie przekombinowana a napisana w niezwykle sprawny sposób.

Ech a ja trochę żałuje zakupu Catwoman. Poleciałem na to, że było to tańsze wydanie niż w WKKDC, ale rysunki wybitnie mi nie podeszły.

Porównujesz ceny z czymś czego nie ma? Stary masz urojenia, za dwa-trzy mesiace wylądujesz w Azylu Arkham psychiatryku. A czego się spodziewałeś po "rysunkach" widząc na okładce autorów tegoż komiksu? Bardziej charakterystycznych lub na podobnym poziomie można policzyć na palcach jednej ręki.

A ogólnie dopiero od kwietnia będą naprawdę dobre tytuły w tej serii.

A wiesz co będzie później? Oprócz zapowiedzianego Flashpoint? Czy włączyłeś tryb wróżbity Bazyla? Catwoman to ścisła czołówka w moim rankingu.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #981 dnia: Luty 21, 2016, 09:57:52 pm »
@UP
Nie patrzyłem ani na rysowników ani na przykładowe strony. Na nic. Tylko że tytuł jest w dwóch tomach w WKKDC. I wziąłem za szybko. A co do tegorocznych Deluxów - nie ważne co dadzą po czerwcu. Kryzys i Flashpoint zadecydowały, że w tym roku bardzo dobrze dobrali pozycje.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #982 dnia: Luty 21, 2016, 10:09:40 pm »
A co do tegorocznych Deluxów - nie ważne co dadzą po czerwcu. Kryzys i Flashpoint zadecydowały, że w tym roku bardzo dobrze dobrali pozycje.

Wybierają starannie od samego początku, oby z czasem urozmaicili tylko ofertę na pozostałych bohaterów DC.

Nie patrzyłem ani na rysowników ani na przykładowe strony. Na nic. Tylko że tytuł jest w dwóch tomach w WKKDC. I wziąłem za szybko.

Skoro często wspominasz o tym, że nie możesz sobie pozwolić na wszystkie interesujące cię pozycje, to może warto zacząć?

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #983 dnia: Luty 21, 2016, 10:13:10 pm »
Wybierają starannie od samego początku, oby z czasem urozmaicili tylko ofertę na pozostałych bohaterów DC.

Ja czekam na Longbow Hunters.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #984 dnia: Luty 21, 2016, 10:45:07 pm »
Ja czekam na Longbow Hunters.


Właściwie dlaczego? Czytałem to niedawno i wydaje mi się, że komiks się zestarzał tak, że nie wiadomo, co było w im kiedyś nowatorskiego i odkrywczego.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline donTomaszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #985 dnia: Luty 21, 2016, 11:06:12 pm »
Ja czekam na Longbow Hunters.
O to to to.
Tez chcialbym. Slyszalem duzo dobrego o runie Green Arrow Mike'a Grell i chetnie sprawdze jesli Egmont to wyda. Nawet jesli komiks sie zestarzal, chcialbym zobaczyc jak bardzo.
;-)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #986 dnia: Luty 21, 2016, 11:08:18 pm »
DonTomaszek: "Nawet jesli komiks sie zestarzal, chcialbym zobaczyc jak bardzo."
 
 Nie bardzo. Mogliby to spokojnie wydać.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #987 dnia: Luty 21, 2016, 11:14:02 pm »
O to to to.
Tez chcialbym. Slyszalem duzo dobrego o runie Green Arrow Mike'a Grell i chetnie sprawdze jesli Egmont to wyda. Nawet jesli komiks sie zestarzal, chcialbym zobaczyc jak bardzo.
 :wink:


Dodam coś podchodząc od czapy... Jeżeli uważasz, że Prawo Murphy'ego i wiele innych antybohaterskich filmów takich reżyserów jak JL Thompson się nie zestarzało to raczej nie będziesz miał problemu z konsumpcją Longbow Hunters. Może ten komiks się zestarzał, ja nie umiem oceniać takich rzeczy ewidentnie, ale dla mnie to dalej (choć bardziej traktuję to jako wstęp do runu Grella i nie umiem tego oddzielać już) najlepsze co powstało gdy chodzi o GA i perełka swojej konwencji, która ustępuje naprawdę małej ilości tworów z mainstreamu tego okresu (na czele zawsze jest i będzie Miller w DD ale to już oczywista oczywistość).
perły przed wieprze

Offline FloreK9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #988 dnia: Luty 22, 2016, 11:23:33 am »
NOWA GRANICA

Zwlekałem z głosowaniem na komiks roku bo chciałem najpierw przeczytać Nową Granicę... no i nie zdążyłem przed zamknięciem plebiscytu...  :sad: Żałuje tym bardziej, że komiks ten umieściłbym w samej czołówce bez chwili wahania. Niesamowita lektura która genialnie rozpisała takie postacie jak Martian Manhunter (mistrzostwo!) czy Hal Jordan. Czytając komiks i widząc, że zbliżam się ku końcowi - aczkolwiek liczba dodatków może dawać złudne wrażenie - odczuwałem lekki smutek, że za chwilę będę musiał odłożyć go na półkę. Wykreowany świat pochłonął mnie bez reszty. Szkoda, że komiks się kończy, ale wszystko spina się idealną klamrą. Z tym komiksem trzeba się przynajmniej zapoznać, a polecałbym wstawienie na regalik jako perełkę swojej kolekcji. Oby więcej takich pozycji!!

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #989 dnia: Luty 22, 2016, 11:56:48 am »
Florek9 polecam nowa Catwoman, fabularnie swietna sprawa, po przeczytaniu chce sie wincej i wincej(napis koncowy daje nadzieje) :D graficznie w stylu NG. Jest to bez watpienia najlepszy tryot(mimo iz w 1czesci nie ma wrecz skury ,pejcza i przebierancow)jaki w tym roku wyszedl. NG mnie również nie zawiodla komiks doskonaly z czystym sumieniem polecam wiec kociaka.