Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 498103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1005 dnia: Luty 25, 2016, 10:46:25 am »
Ostatnia strona sugeruje chęć wydania przez Egmont kolejnego tomu, więc zacieram ręce i czekam, bo to absolutna czołówka komiksu superhero wydana u Nas.

Zgadzam się, ale bez przesady. W 2017 jak najbardziej ale w 2016 wolałbym już nie zobaczyć kontynuacji tylko jakieś nowe pozycje. Siłą DC Deluxe jest różnorodność prezentowanych pozycji, dlatego wolę zamknięte serie.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1006 dnia: Luty 25, 2016, 10:48:31 am »
A pisałem coś o dacie? :smile:

Offline starcek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1007 dnia: Luty 26, 2016, 07:14:22 pm »
Ach co za wspaniały papier w "Nowej Granicy" - dochodzą doznania organoleptyczne przenoszące w lata 50. Na kredzie byłby niesmak. Mniam, mniam.
Catwoman na kredzie jest?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1008 dnia: Luty 26, 2016, 07:20:13 pm »
Tak

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1009 dnia: Luty 29, 2016, 09:23:26 am »
@strcek a mi akurat jakosc papieru w NG nie odpowiada. O ile zgoda jest w starym stylu ma oddawac ducha czasu i klimatu opowiesci. To pech w tym ze ten oapier jest cienki jak jakas tania gazeta czy papier toaletowy. Szkoda ze nie dali grubszgo bo przykladajac do Sprawiedliwosci ma sie wrazenie ze NG jest o jakies 100stron ciensza a liczylem na dwa giganty w zbiorach. Dobrze ze komiks jest rewelacyjnym czytadlem ,poza papierem nie mam sie do czego przyczepic ;)

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1010 dnia: Marzec 05, 2016, 01:30:34 pm »
"Batman - jest - hitem" - my - ass.

Pierwszy wyprzedany Deluxe z polskiego podwórka to... ta-daaaaaaaaa!

Zostały dwa... no, powiedzmy: trzy... na allegro. To kto pierwszy teraz? I komu przypadnie
(nomen omen)
Spoiler: pokaż
 "ostatni Czarnian"
?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1011 dnia: Marzec 05, 2016, 01:33:31 pm »
"Batman - jest - hitem" - my - ass.

Pierwszy wyprzedany Deluxe z polskiego podwórka to... ta-daaaaaaaaa!

Zostały dwa... no, powiedzmy: trzy... na allegro. To kto pierwszy teraz? I komu przypadnie
(nomen omen)
Spoiler: pokaż
 "ostatni Czarnian"
?

A na sklepie Egmontu nadal dostępny, za to "Czerwony Syn" już nie ;)

A tak bardziej na poważnie - Batman jest sprzedażowym hitem, bo wychodzi go masa i się mimo tego sprzedaje. A Lobo to pojedynczy album od długiego czasu, więc trudno się nie dziwić.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline FloreK9

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1012 dnia: Marzec 05, 2016, 01:33:45 pm »
..a może Lobo jako mniej popularna postać dostała dużo skromniejszy nakład? Zresztą już jakiś czas go brakuje.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1013 dnia: Marzec 05, 2016, 01:34:50 pm »
A tak bardziej na poważnie - Batman jest sprzedażowym hitem, bo wychodzi go masa i się mimo tego sprzedaje. A Lobo to pojedynczy album od długiego czasu, więc trudno się nie dziwić.

No wiem, wiem... Tak tylko chciałem... The beats of tm-semic generation...

...Lobo jako mniej popularna postać....

Ja bym na Twoim miejscu przeprosił Lobo. Ładnie i natychmiast!
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1014 dnia: Marzec 05, 2016, 01:47:04 pm »
Deadpool się wyprzedał szybciej. A Lobo jest po prostu badassem i nic dziwnego, że się ludziom podobał. Choć ja bym wolał, by Egmont wydał jakąś premierę z tym bohaterem, a nie powtarzał po TM-Semic.

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1015 dnia: Marzec 11, 2016, 08:00:22 pm »
Catwoman to najlepsze supehero jakie czytałem tym roku (i w ogóle od długiego czasu). Pierwsza nowelka niesamowicie klimatyczna, rysunki karykaturalne (może nawet za bardzo) ale swój urok mają, podobało mi się jak Cooke eksperymentuje z perspektywą. Tytułowa historia z perypetiami Slama to niestety najsłabsze ogniwo tego zbioru, ale na szczęście jest krótka a potem dostajemy wspaniałe zeszyty 1-9 z regularnej serii Catwoman. Cooke zmienia zupełnie styl rysowania, Rader w niczym mu nie ustępuje. Brubaker snuje opowieści, które skupiają się przede wszystkim na zwykłych ludziach. Jak komuś podobały się początkowe roczniki (91-92) Batmana z Semica ze scenariuszami Alana Granta to będzie się czuł tu jak w domu.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1016 dnia: Marzec 11, 2016, 08:25:42 pm »
Catwoman to najlepsze supehero jakie czytałem tym roku (i w ogóle od długiego czasu).

Mam zupełnie odwrotne przekonanie.

Tytułowa historia z perypetiami Slama to niestety najsłabsze ogniwo tego zbioru, ale na szczęście jest krótka a potem dostajemy wspaniałe zeszyty 1-9 z regularnej serii Catwoman.

A z tym to się w zupełności zgadzam.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1017 dnia: Marzec 14, 2016, 10:37:07 am »
Zaszedłem dziś do drugiego Empiku. Deadpoola nie ma, ale jest wszystko inne. Od Rabinów po Kosmosy. :)
Przejrzałem sobie parę tomów. Np Mroczne Odbicie nawet fajne jest (pierwsza historia), ale rysunki w ogóle mi nie podchodzą. To samo z Trójcą i niestety z Luthorem. Kryzys Tożsamości miał ładne rysunki ale fabułę do kitu. O Nowej Granicy już pisałem. Czyli się tylko utwierdziłem w przekonaniu, że tomy DC Deluxe między Czerwonym Synem a Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach są nie dla mnie, bo w ogóle mi się nie podobają (albo prawie w ogóle). Mam nadzieję, że w tym roku Egmont utrzyma dobrą passę z kwietnia i czerwca i w wakacje da coś równie dobrego.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1018 dnia: Marzec 14, 2016, 03:15:48 pm »
Przejrzałem sobie parę tomów.

Czy ty naprawdę oceniasz komiksy po ich przekartkowaniu w Empiku? Czy pierwsza historia z Mrocznego odbicia ci się spodobała, bo tylko ją zdążyłeś przeczytać? :badgrin:

Offline pawelcd

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1019 dnia: Marzec 14, 2016, 03:21:35 pm »
...Kryzys Tożsamości miał ładne rysunki ale fabułę do kitu.


Moim zdaniem fabuła w Kryzysie jest bardzo dobra. Nie do końca zrozumiałem, czy przeczytałeś czy tylko oceniasz komiks po przejrzeniu w Empiku ale daj mu szanse. To kawał porządnego komiksu!

 

anything