Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 503759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1020 dnia: Marzec 14, 2016, 03:27:52 pm »
Ja bym zaczął od tego, że w serii DC Deluxe nie ma słabych komiksów. Są dobre, bardzo dobre albo znakomite, ale na pewno nie słabe. Te znajdziemy raczej w New 52, które bazyliszkowi też ostatnio nie podchodzą.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1021 dnia: Marzec 14, 2016, 05:01:19 pm »
@UP
Bo Batmany z N52 są bardzo miałkie. Gothtopia najlepszym przykładem (wtórna, krótka i wypełniona ścinkami). Cmentarna Szychta słyszałem, ze ma podobną konstrukcję. Kryzys Tożsamości czytałem - pisałem o tym wcześniej. Ale dla mnie był przegadany, rozpsychologizowany, skupiony na tym jak Longest Man płacze po żonie, a ostateczny sprawca był zupełnie nieprawdopodobny o naciąganej jak gumka motywacji i w ogóle wzięty z księżyca.

W Mrocznym Odbiciu zdążyłem przeczytać właśnie tylko pierwszą trzyczęściową historię. Ale rysunki są słabe bo surowe i dość oszczędne. Mi się taki styl nie podoba. I powtarzając - w 2015 z tej serii dobry był tylko Czerwony Syn, choć miał sporo wad. Reszta już się niczym nie broniła - dla mnie były słabe i/lub brzydkie. Catwoman graficznie też mi nie podeszła.

Offline Ryba2111

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1022 dnia: Marzec 14, 2016, 05:27:08 pm »
Wszystkie te Batmany takie miałkie? A run Snydera w regularnej serii Batman też? Co do Black Mirror to rysunki nie są słabe a Jock nie jest słabym rysownikiem. Szczegółów im nie brakuje a ze scenariuszem tworzą klimatyczną całość. Zamiast kupować miałkiego Czerwonego Syna trzeba było kupić Mroczne Odbicie i zobaczyć co to znaczy dobry komiks.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline pawelcd

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1023 dnia: Marzec 14, 2016, 05:32:41 pm »
Kryzys Tożsamości czytałem - pisałem o tym wcześniej. Ale dla mnie był przegadany, rozpsychologizowany, skupiony na tym jak Longest Man płacze po żonie, a ostateczny sprawca był zupełnie nieprawdopodobny o naciąganej jak gumka motywacji i w ogóle wzięty z księżyca.


w tym momencie kwestionujesz,krytykujesz tak naprawdę większość powodów zostania superbohaterem w znanych mi komiksach

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1024 dnia: Marzec 14, 2016, 05:45:24 pm »
Tragedia Petera w Amazing Fantasy rozegrała się na 10 stronach. Potem wziął się w garść i zaczął walczyć z przestępcami. A w KT to on płacze, potem jest pogrzeb, potem wspominają, potem mówią jak załatwili Batmana. A na końcu wychodzi z szafy ktoś zupełnie nieprawdopodobny o chyba najgłupszym możliwym motywie ever. Ja tak to widzę.

@Ryba
Ja tylko mówię, jak ja widzę pozycje z 2015 roku. Jasne - Czerwony Syn super ładny też nie był. I miał wtórną fabułę.
http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/05/superman-czerwony-syn-egmont.html

Ale czytało mi się to mimo wszystko lepiej, niż Batman Ziemia Jeden czy KT. Mroczne Odbicie ma fajną fabułę na razie, ale rysunki nie podchodzą. I podkreślam - to tylko moje odczucia. Nie genarlizuję, nikomu nic nie narzucam. Peace.

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1025 dnia: Marzec 14, 2016, 06:01:28 pm »
Tragedia Petera w Amazing Fantasy rozegrała się na 10 stronach. Potem wziął się w garść i zaczął walczyć z przestępcami. A w KT to on płacze, potem jest pogrzeb, potem wspominają, potem mówią jak załatwili Batmana. A na końcu wychodzi z szafy ktoś zupełnie nieprawdopodobny o chyba najgłupszym możliwym motywie ever. Ja tak to widzę.

@Ryba
Ja tylko mówię, jak ja widzę pozycje z 2015 roku. Jasne - Czerwony Syn super ładny też nie był. I miał wtórną fabułę.
http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/05/superman-czerwony-syn-egmont.html

Ale czytało mi się to mimo wszystko lepiej, niż Batman Ziemia Jeden czy KT. Mroczne Odbicie ma fajną fabułę na razie, ale rysunki nie podchodzą. I podkreślam - to tylko moje odczucia. Nie genarlizuję, nikomu nic nie narzucam. Peace.


W moim odczuciu to Ty się zupełnie nie znasz na komiksach, ale - podkreślam, że to tylko moje odcucie - nie generalizuję i nikomu nic nie narzucam. Peace.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Inuki

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1026 dnia: Marzec 14, 2016, 06:14:04 pm »
Można jeszcze gdzieś dostać LOBO w normalnej cenie? Albo czy ktoś wie coś o ewentualnym dodruku?

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1027 dnia: Marzec 14, 2016, 06:14:11 pm »
A ja się twoją opinią zupełnie nie przejmuję @absolutnie, bo każdy ma swój punkt widzenia. I wszystkim to samo nie może się podobać. Peace.

@Inuki
https://sklep.egmont.pl/komiksy/nowe-dc-comics/p,lobo-portret-bekarta,11164.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 06:17:20 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Inuki

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1028 dnia: Marzec 14, 2016, 07:02:03 pm »
@Inuki
https://sklep.egmont.pl/komiksy/nowe-dc-comics/p,lobo-portret-bekarta,11164.html

O, czyżby dodruk? Bo w zeszłym tygodniu nie mieli. Tak czy siak, dzięki 8azyl :-)

Offline Wyszu

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1029 dnia: Marzec 14, 2016, 09:22:02 pm »
Catwoman to najlepsze supehero jakie czytałem tym roku (i w ogóle od długiego czasu).



Zgadzam się ! Klimat, rysunek, fabuła, postacie to wszystko składa się na bardzo smakowitą całość.

Naprawdę warto! Liczę że komiks się przyjmie i Egmont wyda dalszy ciąg.

Już o tym pisałem w innym wątku, dla mnie ten run Brubakera ma w sobie coś z klimatu Batman TAS.

Świetna odtrutka po "zapomniałem o czym to było"Detective Comics" - Gothtopia... bo tu moim zdaniem, nie ma ani grama "Detective" i fabuły..
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2016, 08:07:50 am wysłana przez Wyszu »

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1030 dnia: Marzec 14, 2016, 09:37:32 pm »
Kryzys Tożsamości ten komiks az kipi emocjami i dramaturgia jest to pełnokrwisty obraz ludzkich uczuć. Postacie sa ludzkie i pełne życiowych naturalnych odruchów. Po wypranym z jakichkolwiek intelektualnych wartosci Deadpollu warto przekartkować choc dla samych kadrów by komórki doznały jakiegoż bodźca, ze nie dopadła nas idiokracja. Mimo iz czytałem ten komiks jako pierwszy z deluxe to ciągle mam go mocno w pamięci a finalny szok to był prawdziwy cios. Takich opowieści sie nie zapomina, jedna z najciekawszych pozycji jakie czytałem w zeszłym roku. Taki komiks zasługuje na niejednego komiksowego Oscara ;]
,,Catwoman to najlepsze supehero jakie czytałem tym roku,, Również podpisuje sie pod tym!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 09:59:35 pm wysłana przez SawiK »

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1031 dnia: Marzec 25, 2016, 09:59:49 pm »
"Click Fantasy" listopad 2001 txt Adrian Chmielarz.

Pierwszy w historii wielki crossover [DC], "Crisis on Infinite Earths", był 12-odcinkową serią specjalną, która zahaczała wydarzeniami o 16 (słownie: szesnaście) innych serii w sposób bezpośredni oraz o 24 (słownie dwadzieścia cztery) inne serie w sposób mniej istotny. (...)

Z czasem zasięg crossoverów i liczba wydawanych tytułów o danej postaci wyczerpały jednak cierpliwość nawet najbardziej zaprzysięgłych fanów. Sprzedaż topniała w oczach. Na dodatek większość crossoverów po prostu nie trzymała się kupy, a brak logiki w rozwoju akcji zawstydziłby nawet naszych rodzimych reżyserów. Przemysł komiksowy podcinał gałąź na której siedział, aż pewnego dnia spadł z hukiem i boleśnie potłukł sobie to miejsce, w którym plecy tracą swą szlachetną nazwę. By ratować sytuację zrezygnowano z niejasnych, niepotrzebnych crossoverów, pozostawiając tylko te najbardziej niezbędne.

IMHO po 15 latach, patrząc na wyniki sprzedaży, historia się powtarza. Branża sama się załatwia. :/
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 09:28:28 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline absolutnie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1032 dnia: Marzec 25, 2016, 10:50:00 pm »
"Click Fantasy" listopad 2001 txt Adrian Chmielarz.




Że nieśmiało zapytam: a kim jest Adrian Chmielarz, żę powinniśmy mu wierzyć na słowo?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1033 dnia: Marzec 26, 2016, 05:15:51 am »
Autor nie jest specjalnie ważny. Mi się te słowa spodobały gdy czytałem je pierwszy raz. To jest podobna sprawa jak z opisem Tajnych Wojen w starych komiksach TM-Semic. Cieszę się, że i en wielki event od DC po 30 latach też zawita do polski.

@DOWN
Tak. Tylko nie mam tego Supermana.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2016, 06:42:45 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1034 dnia: Marzec 26, 2016, 05:47:04 am »
Kryzys także był opisywany, na niebieskich kartkach ze stali bodajże 1992r ;]