Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 497989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1815 dnia: Marzec 23, 2018, 06:47:10 pm »
Ten w kioskowej kolekcji ("Zjawy z przeszłości") był naprawdę udany i stąd też jestem bardzo za.

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1816 dnia: Kwiecień 25, 2018, 11:59:10 am »
"Zero Hour" właśnie doczekało się kolejnego wznowienia. Póki co w Stanach. Przydałoby się też w "DC Deluxe"...
 

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1817 dnia: Maj 18, 2018, 08:35:57 am »
"Nieskończony Kryzys" hmm
Myślałem, że dadzą tytuł "Kryzys Nieskończoności" (by pasował do "Kryzysu na nieskończonych Ziemiach" i "Kryzysu Tożsamości").
Ale w sumie "Nieskończony Kryzys" będzie pasował do "Ostatecznego Kryzysu" (czy też "Ostatniego Kryzysu", zależy jak przetłumaczą)
Chociaż "Kryzys Nieskończoności" dla mnie brzmi lepiej niż "Nieskończony Kryzys".
A dla Was???

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1818 dnia: Maj 18, 2018, 09:12:16 am »
Trzeba pamiętać o tytule oryginalnym: Infinite Crisis (a nie Infinity). Tak więc Nieskończony Kryzys oddaje ducha oryginalnego tytułu. Twoje argumenty, że nazwa powinna pasować do pozostałych kryzysów DC, jest oczywiście słuszna. Ale z drugiej ludziom mogłaby to mylić się z Rękawicą Nieskończoności w ramach Marvel Classic, stąd też może taki, a nie inny tytuł polski.
Trochę za dużo tej nieskończoności  :lol:

Offline Jaxx

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1819 dnia: Maj 18, 2018, 09:13:48 am »
Czy ten Nieskończony Kryzys można w ogóle czytać jako osobną pozycję, oderwaną od reszty uniwersum? Czy jednak trzeba znać stos komiksów wcześniejszych, żeby cieszyć się lekturą?

Offline -gościu-

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1820 dnia: Maj 18, 2018, 09:24:57 am »
Myślałem, że dadzą tytuł "Kryzys Nieskończoności" (by pasował do "Kryzysu na nieskończonych Ziemiach" i "Kryzysu Tożsamości").
Kryzys Nieskończoności pasowałby... ale do Rękawicy Nieskończoności  :cool:

Offline Nawimar

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1821 dnia: Maj 18, 2018, 09:42:25 am »
Jaxx - nie da się ukryć, że ta opowieść jest osadzona w konkretnej i do tego rozbudowanej rzeczywistości kreowanej. Dlatego przynajmniej cząstkowa znajomość poszczególnych stref uniwersum DC z pewnością ułatwia i umila lekturę tego utworu. Do tego znać w nim zamierzoną stylizacje na "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" choć oczywiście przy uwzględnieniu w miarę współczesnych (wszak ta opowieść liczy sobie już kilkanaście lat) tendencji narracyjnych. Z drugiej strony jego ogólna jakość i dosycenie epickością są na tyle znaczne, że moim zdaniem "Nieskończony Kryzys" ma spore szansę okazać się udaną lekturą także dla tych czytelników, którzy niekoniecznie orientują się w poczynaniach np. Firestorma czy Animalmana na przestrzeni kilku lat poprzedzających to wydarzenie. Oczywiście przy założeniu, że ów czytelnik co najmniej toleruje superbohaterską konwencje. Do tego nie tylko jej blaski ale też i jej cienie.

Offline Jaxx

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1822 dnia: Maj 18, 2018, 09:50:33 am »
Jaxx - nie da się ukryć, że ta opowieść jest osadzona w konkretnej i do tego rozbudowanej rzeczywistości kreowanej. Dlatego przynajmniej cząstkowa znajomość poszczególnych stref uniwersum DC z pewnością ułatwia i umila lekturę tego utworu. Do tego znać w nim zamierzoną stylizacje na "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" choć oczywiście przy uwzględnieniu w miarę współczesnych (wszak ta opowieść liczy sobie już kilkanaście lat) tendencji narracyjnych. Z drugiej strony jego ogólna jakość i dosycenie epickością są na tyle znaczne, że moim zdaniem "Nieskończony Kryzys" ma spore szansę okazać się udaną lekturą także dla tych czytelników, którzy niekoniecznie orientują się w poczynaniach np. Firestorma czy Animalmana na przestrzeni kilku lat poprzedzających to wydarzenie. Oczywiście przy założeniu, że ów czytelnik co najmniej toleruje superbohaterską konwencje. Do tego nie tylko jej blaski ale też i jej cienie.

Dziękuję za odpowiedź. Ja należę właśnie do takich czytelników - DC praktycznie porzuciłem na rzecz Marvela, Firestorma czy Animalmana nie znam kompletnie, ale co ciekawsze kąski z tego uniwersum to jednak bym przeczytać chciał. Najlepiej właśnie swoiste stand-alone'y, ale zdaje sobie sprawę, że w tej specyfice gatunkowej o to trudno. "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" mam, ale stoi na półce czekając na przeczytanie na lepsze czasy. Zatem "Nieskończony Kryzys" póki co zostawię na liście zakupowej, chociaż może nie na pierwszej linii. 

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1823 dnia: Maj 18, 2018, 10:10:08 am »
Ja jednak powiem, że jeśli wydadzą sam Kryzys (te 7 zeszytów) to jednak będzie wymagane sporo wyjaśnienia we wstępnie co do niektórych rzeczy np co do projektu OMAC.

Powiem tak, kiedy Egmont zarzucił wydawanie Kryzysów DC, sprawdzałem reading oreder, aby wiedzieć jak to samemu nadrobić i w samym "Nieskończonym Kryzysie"dzieje się sporo rzeczy i nie obeznany ze światem DC czytelnik może zginąć. Plus taki że Egmont wydał "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" ale w tym wypadku przydało by się jednak jeszcze wydać jakiś zbiorczy album Countdown to Infinite Crisis:
- Countdown to Infinite Crisis
-
Omac Project
- Superman: Sacrifice

- Day of Vengeance

Można pominąć Villains United oraz Rann/Thanagar War.

Countdown to Infinite Crisis byłby świetnym przejściem pomiędzy wydanym Kryzysem Tożsamości a Nieskończonym Kryzysem.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 11:18:42 am wysłana przez mkolek81 »

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1824 dnia: Maj 18, 2018, 10:22:24 am »
Można też poczekać do 13 VI i zakupić INFINITE CRISIS OMNIBUS DELUXE. Trochę kosztuje, ale ma się cały event na ok. 1500 stronach. Ja mam zamiar kupić polskie wydanie, ale po to, aby mieć ciągłość formatu deluxe od Egmontu.

Offline Archie

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1825 dnia: Maj 18, 2018, 11:52:01 pm »
"Superman: Sacrifice" nie jest czasem w drugim tomie "Wonder Woman" Rucki?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1826 dnia: Maj 19, 2018, 06:45:09 am »
"Superman: Sacrifice" nie jest czasem w drugim tomie "Wonder Woman" Rucki?
Nie. Drugi tom kończy się przed INFINITE CRISIS (na zeszycie #217).
Ale patrząc w tą stronę to może pojawić się w 3 tomie. Bo dziwne byłyby, gdyby wydali tylko końcowy zeszyt tej historii. Całość to:
1. Superman #219
2. Action Comics #829
3. Adventures of Superman #642
4. Wonder Woman #219
Adventures of Superman #643 (Aftermath)
Wonder Woman #220 (Aftermath)

Adventures of Superman też w tym czasie pisał Rucka. Kiedyś myślałem, że w trzecim tomie będzie Woman #218-226 + Blackest Night: Wonder Woman #1-3 (ale to były tylko przypuszczenia), to możliwe że będzie jeszcze to co powyżej.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1827 dnia: Maj 19, 2018, 07:58:48 am »
Coś tego trzeciego tomu nie zapowiadają ale Egmont chyba coś wie (albo sam co stworzy) jak zapowiedział że wydają całego Rucke  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1828 dnia: Maj 19, 2018, 12:33:00 pm »
Coś tego trzeciego tomu nie zapowiadają ale Egmont chyba coś wie (albo sam co stworzy) jak zapowiedział że wydają całego Rucke  :smile:

Poważnie mówili że chcą wydać CAŁEGO Ruckę? Czy chodzi o cały run WWoman na przykład ?

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1829 dnia: Maj 19, 2018, 12:58:52 pm »
Poważnie mówili że chcą wydać CAŁEGO Ruckę? Czy chodzi o cały run WWoman na przykład ?
O WW  :smile:

 

anything