trawa

Autor Wątek: DC Deluxe  (Przeczytany 497976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1905 dnia: Październik 15, 2018, 08:44:26 am »
Ło jezusicku, jaki ulepek. Raczej nie ma to żadnej spójnej fabuły  :sad:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1906 dnia: Październik 15, 2018, 08:53:07 am »
no przecież to antologia, jak sam napisałeś :) :) :)

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1907 dnia: Październik 15, 2018, 09:06:00 am »
No tak, niby wiem, ale ...  :sad: . No nic tam, ja jednak odpadam.

Offline -gościu-

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1908 dnia: Październik 15, 2018, 09:32:22 am »
Raczej nie ma to żadnej spójnej fabuły  :sad:
Dlaczego? Mogą to być zamknięte historie, podobnie jak było w antologii Batman - Najlepsze opowieści.

Offline isteklistek

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1909 dnia: Październik 15, 2018, 09:41:34 am »
Mam 4 tomy innych antologii: JSA, Batgirl, Teen titans, Wonder Woman. To jest ten sam typ, czyli jeden zeszyt, czasem może być zamknięta historia, a czasem część runu.

Offline laf

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1910 dnia: Październik 15, 2018, 09:43:34 am »
Dlaczego? Mogą to być zamknięte historie, podobnie jak było w antologii Batman - Najlepsze opowieści.
No zakładam, że w większości poszczególne zeszyty mają zamkniętą fabułę. No i jest sporo key issue (pierwszy zeszyt regularnej serii, debiut Aqualada, ślub z Merą itp.). Ale jednak stwierdzam definitywnie, że to nie dla mnie. Tym bardziej, że sporo tych zeszytów jest sprzed Kryzysu. O ile w pojedynczej formie (jak w WKKDC) jest to nawet ciekawe, to jednak w zbiorczym tomie będzie dla mnie nie do przejścia i wiem, że taka lektura byłaby dla mnie raczej udręką, a nie rozrywką.

Offline sum41

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1911 dnia: Październik 15, 2018, 01:23:31 pm »
Może sie to słabo sprzedac, ciesze sie ogromnie ze Aquaman wychodzi ale to mogli by wydac dopiero jako drugi tom. Mogli zaczac od  wszedzie chwalonego (potwierdzam) Aquaman N52 a tak jak to sie slabo sprzeda niema co liczyc na N52  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1912 dnia: Październik 15, 2018, 02:12:31 pm »
Może sie to słabo sprzedac, ciesze sie ogromnie ze Aquaman wychodzi ale to mogli by wydac dopiero jako drugi tom. Mogli zaczac od  wszedzie chwalonego (potwierdzam) Aquaman N52 a tak jak to sie slabo sprzeda niema co liczyc na N52  :doubt:
Nie uczcie ojca dzieci robić. Mają (podobno) świetnych doradców i jeśli coś się nie sprzeda to nie wina słabych komiksów (czy nietrafionego doboru tytułów), ale tego, że czytelnik dał ciała i nie chciał zainwestować w tak świetnie wybrane tytuły.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1913 dnia: Październik 15, 2018, 02:31:27 pm »
Najlepsze jest że "jak to się nie sprzeda to nie wydadzą Johnsa" o którym nikt nigdy nie wspomniał  :biggrin:

Offline sum41

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1914 dnia: Październik 15, 2018, 03:02:51 pm »
Najlepsze jest że "jak to się nie sprzeda to nie wydadzą Johnsa" o którym nikt nigdy nie wspomniał  :biggrin:
Pytalem o to Kolodziejczaka rok temu na Pyrkonie  - co w przypadku gdy Aquaman z Rebirth sie bedzie ladnie sprzedawal czy jest szanasa na Aquaman N52 - sie zobaczy, niewiem bo niechcemy wracac do N52, niewykluczam itp...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Antari

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1915 dnia: Październik 15, 2018, 03:09:07 pm »
Nie uczcie ojca dzieci robić. Mają (podobno) świetnych doradców i jeśli coś się nie sprzeda to nie wina słabych komiksów (czy nietrafionego doboru tytułów), ale tego, że czytelnik dał ciała i nie chciał zainwestować w tak świetnie wybrane tytuły.
To nie kucharza wina, że ludzie plują jego jedzeniem, którego się nie da zjeść.

Nie ma co się oszukiwać, Egmont nic tutaj nie selekcjonował tylko zrobił kalkę z wydania zagranicznego, którego zawartość jest też mocno dyskusyjna. Ramotki tylko z uwagi na wartość historyczną i kluczowe wydarzenia w historii postaci, jest tam też początek runu Johnsa i koniec. Myślę, że to bardziej zbiór dla nowicjuszy. Wytrawny czytelnik, który chce mieć kompletny run na wysokim poziomie lepiej niech zainwestuje w omniaka Johnsa.

Offline nayroth

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1916 dnia: Październik 15, 2018, 07:18:00 pm »
Hmmm, ta antologia Aquamana to chyba najsłabszy tom w hostorii DeLuxów... Jak ktoś zna gorszy to niech sprostuje. W każdym razie czekam na 2019 i liczę że Egmont zrobi co trzeba z premierami/wznowieniami z Black Label:

Batman: White Knight - October 9, 2018
All-Star Superman - December 4, 2018
Kingdom Come - April 23, 2019

Offline -gościu-

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1917 dnia: Październik 15, 2018, 07:47:24 pm »
Odrodzenie też chyba żadną perłą w Deluxie nie było.

Offline kelen

Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1918 dnia: Październik 15, 2018, 08:09:28 pm »
Było o tym już kilka razy :smile:

ADVENTURE COMICS #120, #174, #220, #260, #266, #269, #444, #452, #475; AQUAMAN (1962-) #1, #18, #40; JUSTICE LEAGUE OF AMERICA ANNUAL #2; AQUAMAN (1986-) #3; AQUAMAN (1991-) #2, #34; AQUAMAN (1994-) #4, #17; and AQUAMAN (2011-) #1, #43.

Nie wiem, z czego to jest zawartość - strzelam, że z tego albumu z Aquamanem na 75-lecie od DC, ale egmontowska antologia nie opiera się na niej, tylko na niemieckim albumie, który jest trochę inny.

Praktycznie cała pierwsza połowa albumu to zamknięte historie (czyli ta część sprzed Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach). Pozostałe to fragmenty dłuższych historii/runów (np. dwa rozdziały "American Tidal" - tego typu wyrywki mają po prostu pokazywać ważne momenty, a nie całe opowieści), ale też czasem działających jako zamknięta opowieść (Aquaman #0 czy Aquaman #24 z New 52)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe
« Odpowiedź #1919 dnia: Październik 16, 2018, 07:15:01 am »
Jest gdzieś zawartość tego niemieckiego wydania? TK nic nie mówił że to niemieckie wydanie  :smile: