Autor Wątek: Jaki komputer dla babci?  (Przeczytany 26798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anzelm.wlodarczyk

Jaki komputer dla babci?
« dnia: Luty 20, 2015, 03:16:12 pm »
Moja babcia ostatnio poszla na kurs komputerowy i chce nowego kompa. Co polecacie dla starszej osoby do przegladania internetu?
bo nie wiem, co wybrac, budżet: 1600 zł


Znacie tez jakies inne technologie dla starszych ludzi?
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2015, 03:41:59 pm wysłana przez CD Jack »

Offline burdek

Odp: Jaki komputer dla babci?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2015, 09:46:37 am »
To nie musi zrujnować jej domowego budżetu. Wystarczy wydatek 1200 - 1500 złotych.
Postaw na prostego Celerona Intela np N2840 do tego 4GB ram , dysk 500 - 1TG zintegrowana grafika i koniecznie oryginalny Windows..

Sporo porad o zakupie laptopów znajdziesz na blogu notebooki24 com
I koniecznie namów babcię na zapisanie się na jakiś kurs - inaczej nie da Ci spokoju
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2015, 03:42:42 pm wysłana przez CD Jack »
Autorski blog o tabletach i smartfonach http://www.tablety24.eu

Offline krzysztofamoren

Odp: Jaki komputer dla babci?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2015, 08:53:02 am »
Babcia to raczej nie będzie kodować czy robić grafiki 3d spokojnie kupisz nawet za 900 zł do internetu wystraczy

Offline nayroth

Odp: Jaki komputer dla babci?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2015, 07:32:18 pm »
Dla szanownej babci w zupełności wystarczy minimalna dostępna na rynku konfiguracja.

Wygooglaj "zestawy komputerowe maj 2015", ja tak dobierałem dla siebie kompa, goście na bieżąco badają rynek, podają gotowe konfiguracje dla wymagających i niewymagających użytkowników. Myślę że za połowę tych 1600 spokojnie dobierzesz fajnego kompa, a za resztę kupuj babci kwiaty :)

Szwagier dla swojego ojca też stawiał PC-ta do internetu właśnie i kupił używanego HP z firmy gdzie pracuje, jest tego masa bo korporacje wymieniają sprzęt co 4-5 lat, pracownicy odkupują je za grosze. Za 300 masz kompletne pudło, do tego tylko peryferia, monitor nowy oczywiście.

Jak ma być głównie internet to szkoda kasy na Windowsa, wypal płytke z ubuntu i bedzie bezpiecznie i bezproblemowo surfowac :)

btw: 500 GB - 1Tb dla starszej osoby? że niby będzie filmy ściągać w HD?