trawa

Autor Wątek: Giełda - komentarze  (Przeczytany 364838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 11, 2010, 08:48:01 pm »
czy ktoś może mi wyjaśnić co te %@#!% z allegro zrobili z kategoriami w dziale Komiksy?  :evil: :evil: :evil:

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 11, 2010, 09:12:49 pm »
czy ktoś może mi wyjaśnić co te %@#!% z allegro zrobili z kategoriami w dziale Komiksy?  :evil: :evil: :evil:
No, biorąc pod uwagę, że połowa ludzi nie radziła sobie nawet z poprzednim podziałem i nie odróżniała "komiksu polskiego" od komiksu przetłumaczonego na polski, to teraz musi być masakra.
Całkowicie idiotyczny pomysł.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2010, 10:30:06 pm wysłana przez YohnJossarian »

Offline adro

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 11, 2010, 10:23:03 pm »
Ten podzial jest skandalicznie beznadziejny...
Po co allegro ruszalo cos co funkcjonowalo?
Czy wlodarze allegro nie znaja ludowego przyslowia, ze lepsze jest wrogiem dobrego
Mam nadzieje, ze wroci poprzedni wyglad dzialu komiksowego.
Ciekawe co za "geniusz" wpadl na pomysl takiego podzialu...
   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline JAPONfan

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 11, 2010, 10:29:49 pm »
"Profesjonalisci i znawcy" z ktorymi allegro sie konsultowało. Ja w tym układzie widze jeden błąd powinny byc dwie NADkategorie. Polskojezyczne i Obcojezyczne. Bylo by w tym troche wiecej sensu niz jest. Zwlaszcza ze zmiane wprowadzili od reki. I wystawiajacy nie mieli wplywu gdzie ich komiks powedruje.


Swoja droga. CZy giganty sa w anglojezycznych bo Kaczor Donald jest amerykański? Bo z tego co sie orientuje 90% zawartosci jest włoska. 

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 11, 2010, 10:34:21 pm »
Jakiekolwiek by podziały nie były, to żaden nie sprawdzi się w 100%. Kilka razy kupiłem komiksy na allegro pod "literatura dla dzieci i młodzieży" czy jakoś tak. A przegapiłbym je, gdybym zdawał się na umiejętności sprzedających w zakresie poprawnego opisu wystawianego przedmiotu.
Choć jednak nigdy nie będzie doskonale, to może być lepiej lub gorzej. Teraz jest gorzej.

Offline kingquest

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 12, 2010, 09:34:38 am »
Do poprzedniego podziału każdy był przyzwyczajony. Dobrze się to sprawdzało, nie rozumiem czemu nastąpiła zmiana.
Kompletnie beznadziejna i bezużyteczna. Nie mam pojęcia jak poruszać się teraz po komikach na allegro ;/
Porażka. Mam nadzieję, że allegro wróci do poprzedniego podziału, bo wątpię, aby dało się ogarnąć ten nowy .Jest on kompletnie nieefektywny i wadliwy.

godai

  • Gość
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 12, 2010, 10:12:33 am »
Przestańcie pieprzyć, przyzwyczaicie się za tydzień.

Zmiana była podyktowana jakimś schematem kompletnie niezależnym od specjalistycznej wiedzy komiksowej, uwarunkowanym pewnie wiedzą handlową lub techniczną - wymaganie, aby admin allegro miał pojęcie o mega specjalistycznej dziedzinie, tak samo, jak wymaganie, aby radził się "ekspertów" (jakby byli jacyś, a nie każden jeden z osobna inaczej mówiący), jest śmieszne.

Offline Dembol_

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 12, 2010, 10:19:43 am »
Wg mnie to poprzedni był irytujący. Było za dużo kategorii i podkategorii. W tym jedynie przydałoby się rozróżnienie językowe i będzie git.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 12, 2010, 05:32:03 pm »
Przestańcie pieprzyć, przyzwyczaicie się za tydzień.
Nope, not me.

komiksy na allegro kupowałem głównie z jednej kategorii: "Obcojęzyczne". Bez szukania konkretnego tytułu, tylko co tam się akurat w miarę okazyjnie rzuciło w oczy. Nie korzystałem z wyszukiwarki tylko wchodziłem na obcojęzyczne 1-2 razy w tyg. i przeglądałem te 10-15 stron. Jak coś się trafiło to kupowałem. Głównie tpb/hc marvel/dc/oni/image
Teraz wchodzę na "anglosaskie" (bo to może komiksy po ang. się trafią) i co widzę? Kaczor Donald PL, Gigant PL, Spiderman, Superman (to ok, niby "anglosaskie"), ale wszystko po polsku, a ja chcę po angielsku trejdy jakieś znaleźć....
a kategoria "pozostałe" - mydło i powidło, które równie dobrze pasuje do pozostałych kategorii.
Słabo

Offline donTomaszek

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 13, 2010, 12:06:41 am »
Wlasnie.
Tez sobie "popieprze.
Podzielam poglad. Ten podzial jest z dupy, bo umozliwia wrzucanie wszystkiego do jednego wora, podczas gdy stary system zapewnial sensowny podzial na wiecej kategorii.
Kingpina i mnie interesuja czasem jakies obcojezyczne TPB. Mnie osobiscie czesto mniej znane rzeczy,  a nawet cos znalezionego przypakiem. W jaka kategorie mam teraz wejsc? Czy mam wpisac w wyszukiwarce super-w-pyte-TPB-nieznanego-innym-autora? Bez jaj.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline misio141

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 13, 2010, 11:33:00 am »
zawsze możemy wyjść z petycją :roll:
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline nayroth

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 13, 2010, 04:32:18 pm »
Jak ktos szuka TPB to moze olac podkategorie i wybrac jezyk angielski. Zwraca 2 str wyników - można w 10 sekund przejrzec wszystko co jest dostepne.
Poprzedni podział tez był z dupy wzięty; Kaczor Donald, X-Men, Wolverine, toż kufa ile tych komiksów z Wolverinem było żeby dla niego robic kategorie... 

Offline Death

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 14, 2010, 12:31:40 am »
Nowy podział na allegro w dziale "komiksy" ssie z połykiem, tylko to nie jest ani przyjemne ani pożyteczne.

Offline Julek_

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 14, 2010, 08:18:02 pm »
Wypada tylko przychylić posta. Poprzedni podział doskonały nie był, ale warto było go nieco dopracować i "rozjaśnić". Obecny też by się mógł sprawdzić, tylko kilka podkategorii pasowałoby dorobić.

Offline JAPONfan

Odp: Giełda - komentarze
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 14, 2010, 08:33:35 pm »
ee tam pieprzymy. DC i Marvel to nie sa małe popierdułki z popierdułkowa wydające 5 komiksów na rok. Wrzucenie ich razem z gigantami w 3 kategoriach (pozostałe, anglosaskie i polskie) to jakaś masakra.


@nayroth: szukanie po jezykach daje ci gwarancje pominiecia kilkudziesieciu jeśli nie wiecej aukcji. Klikam sobie na jezyk francuski. Pokazuje mi ze brak aukcji o takich parametrach. Dziwne bo w oknie obok mam otworzoną aukcje z Bilalem oznaczoną w tytule jako FR i w opisie akcji jako francuski. Brak parametru "francuski".