trawa

Autor Wątek: Dorwać Jiro!  (Przeczytany 7420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 19, 2014, 03:52:37 pm »
Zobaczycie koledzy co Tony bedzie zmuszony zjesc w drugim tomie :biggrin:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 19, 2014, 04:04:21 pm »
Już jestem ciekaw. Trzeba będzie chyba zacząć w weekend drugi tom.

ramirez82

  • Gość
Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2015, 11:46:04 pm »
Przeczytałem "Dorwać Jiro!" i podobnie jak większość na poprzedniej stronie, też uważam, że nie ma się czym zachwycać. Lubię ten klasyczny wariant, w którym tajemniczy przybysz znikąd, próbuje doprowadzić do wzajemnego wyniszczenia się dwóch zwaśnionych klanów, ale to co z takim skutkiem udało się Kurosawie, Leone i Coenom, nie zawsze musi się sprawdzić. A wplecenie tej historii w realia kulinarne nie czyni z niej czegoś wyjątkowego. Ale co by nie mówić, tragedii też nie ma, przeczytałem bez bólu, więc jako czytadło sprawdziło się dobrze.

Podobnie jak Emeryta, tak i mnie zastanawia

co skłoniło Muchę akurat do wydania tej pozycji?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to może jakaś licencja zbiorcza na The Wake+Get Jiro? Bo dotąd Mucha wydawała świetne komiksy z Vertigo, Lwy z Bagdadu, Opowieści wojenne, Daytripper. Ja w każdym razie, w miejsce "Dorwać Jiro!" wolałbym "The Nobody" Lemire...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2015, 07:58:28 am »
wolałbym "The Nobody" Lemire...

akurat tym komiksie Lemire'a nie ma się co zachwycać - imo oczywiście.

ramirez82

  • Gość
Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2015, 08:12:45 am »
akurat tym komiksie Lemire'a nie ma się co zachwycać - imo oczywiście.

Tak? Możliwe. Nie wiem o nim zbyt wiele, nabrałem ochoty na niego kilka lat temu po przeczytaniu "Opowieści...". Ale rzeczywiście ocen wysokich nie zbiera. Po prostu przypomniało mi się o nim w kontekście takiego niegrubego, w miarę świeżego one-shota z Vertigo, jak "Dorwać Jiro!"

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2015, 01:05:43 pm »
Komiksowo to tutaj raczej nie ma się czym zachwycać. Zgadzam się z tym, co napisał YohnJossarian:
Historia prowadzona raczej "po łebkach", w pośpiechu i bez polotu.
Tak naprawdę można by zadać pytanie - a rzadko je zadaję w przypadku komiksów - po co ten album w ogóle powstał, bo po przeczytaniu, oprócz wzruszenia ramion i myśli, że okej - autorzy zrobili sobie dobrze, a ja im byłem potrzebny tylko jako świadek ich radości, niewiele więcej z "Dorwać Jiro!" wyniosłem.

Offline Sokratesik

Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:23:29 pm »
Komiksowo to tutaj raczej nie ma się czym zachwycać. Zgadzam się z tym, co napisał YohnJossarian:Tak naprawdę można by zadać pytanie - a rzadko je zadaję w przypadku komiksów - po co ten album w ogóle powstał, bo po przeczytaniu, oprócz wzruszenia ramion i myśli, że okej - autorzy zrobili sobie dobrze, a ja im byłem potrzebny tylko jako świadek ich radości, niewiele więcej z "Dorwać Jiro!" wyniosłem.
No to odpowiadam (to oczywiście tylko moja interpretacja). Album powstał, gdyż autorzy żyją w rzeczywistości tu i teraz - a jest taka, nie inna - przykro na to patrzeć. Próbują pokazać, gdzie to "tu i teraz" może nas doprowadzić. Oczywiście rzeczywistość jest przerysowana, bo taka ma być. Myślę, że to troszkę metaforyczna odpowiedź na zalew idiotycznych programów niby kulinarnych jak masterszefy itp. Nie jest to jakieś wielkie dzieło, ale do mnie ten komiks w jakiś sposób trafił

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2015, 02:53:57 pm »
No to odpowiadam (to oczywiście tylko moja interpretacja). Album powstał, gdyż autorzy żyją w rzeczywistości tu i teraz - a jest taka, nie inna - przykro na to patrzeć. Próbują pokazać, gdzie to "tu i teraz" może nas doprowadzić. Oczywiście rzeczywistość jest przerysowana, bo taka ma być. Myślę, że to troszkę metaforyczna odpowiedź na zalew idiotycznych programów niby kulinarnych jak masterszefy itp. Nie jest to jakieś wielkie dzieło, ale do mnie ten komiks w jakiś sposób trafił
Tak, tylko że to jest strasznie banalne i oczywiste, a jeśli dodać do tego średnie komiksowe rzemiosło, to mogę jedynie powtórzyć moje pytanie.

Offline peta18

Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2015, 03:40:19 pm »
Tak, tylko że to jest strasznie banalne i oczywiste, a jeśli dodać do tego średnie komiksowe rzemiosło, to mogę jedynie powtórzyć moje pytanie.
Ale taki zarzut to mozna postawic pewnie wiekszosci wydanych w 2014 roku komiksow w naszym kraju.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 11, 2015, 04:53:38 pm »
Ale taki zarzut to mozna postawic pewnie wiekszosci wydanych w 2014 roku komiksow w naszym kraju.
Chcesz powiedzieć, że większość wydanych u nas komiksów reprezentuje banalną i oczywistą treść oraz średnie rzemiosło? Ja bym powiedział, że wręcz przeciwnie, naturalnie upraszczając sprawę. Wydaje mi się, że w "Dorwać Jiro!" Anthony Bourdain sprzedaje głównie swoje ego, a komiks stanowi jedynie pretekst, który na dodatek traci w zderzeniu z większością wydanych u nas komiksów.

Offline peta18

Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 11, 2015, 05:27:02 pm »
Chcesz powiedzieć, że większość wydanych u nas komiksów reprezentuje banalną i oczywistą treść oraz średnie rzemiosło?
Raczej to pierwsze: wiekszosc komiksow u nas wydanych jest banalnej tresci. A tylko niektorzy czytelnicy doszukuja sie glebi i niektorzy autorzy sila sie na glebie :) Takie mam wrazenie, a byc moze czytam tylko te banalne komiksy, bo te z pseudo-glebia mnie nudza.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 31, 2015, 05:14:01 pm »
No to będzie prequel :)
Get Jiro: Blood and Sushi!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Holsten

Odp: Dorwać Jiro!
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 31, 2015, 06:25:30 pm »
Chętnie po niego sięgnę.