trawa

Autor Wątek: Mangi na czytniki po polsku!  (Przeczytany 6885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Mangi na czytniki po polsku!
« dnia: Marzec 31, 2015, 02:06:02 pm »
J.P.F. poinformowało dziś, że wkracza na rynek cyfrowej dystrybucji swoich komiksów! Będzie to porządne wydanie na czytniki. Ja nie boje się użyć tego słowa, ze jest to prawdziwa rewolucja na rynku ebook i mangi. Wydań papierowych nic nie zastąpi, ale jako uzupełnienie będzie to świetna sprawa. Pytanie jak zareaguje na to rynek i czytelnicy. Myślicie, że będą chętni na zakup?
Virtualo jest znaną firmą więc o kwestie techniczne jestem raczej spokojny. Martwi tylko ta waga pliku, ale to zrozumiałe jeśli chcemy zachować dobra jakość.

Info o wejściu na rynek J.P.F.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2015, 02:13:58 pm »
Dla mnie to oczywisty kolejny etap i żadnej rewolucji tam nie widzę. Wydawnictwo zaznaczyło jednak, że priorytetem są i będą wydania papierowe, więc jestem spokojny.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2015, 02:31:17 pm »
A dla mnie zdecydowana rewolucja. Po raz pierwszy w Polsce ktoś tak znacząco wkracza na ten teren. Nikt nie twierdzi, że te wydania mają zastąpić papier, natomiast faktem jest, że to pierwsze wydawnictwo, które chcę wydawać w ten sposób mange i nie robi tego tylko za pośrednictwem pdfow.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2015, 02:56:41 pm »
Tablet czy smartfon to nie czytnik :) na szczęście coraz mniej osób je myli ze sobą.
Też uważam, że czytnik jest doskonałym miejscem na mangi.
A ceny? Wydawnictwo J.P.F ogłosiło, że ceny mają być ok 20% niższe niż papier.
Pytanie jak będzie z licencjami czy Japończycy przystaną na wydania cyfrowe i czy nie wzrośnie cena ze względu na fakt, że trzeba będzie zakupić też licencję cyfrową. @Peta możesz coś zdradzić?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Hollow

Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2015, 03:06:58 pm »
Pomysł świetny. Mam tylko takie jedno pytanko:
Czy stare tytuły też będą dostępne cyfrowo (np. Vampire Pricess Miyu czy X) czy tylko te wydawane na bieżąco?

Offline peta18

Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2015, 03:33:36 pm »
A ceny? Wydawnictwo J.P.F ogłosiło, że ceny mają być ok 20% niższe niż papier.
Pytanie jak będzie z licencjami czy Japończycy przystaną na wydania cyfrowe i czy nie wzrośnie cena ze względu na fakt, że trzeba będzie zakupić też licencję cyfrową. @Peta możesz coś zdradzić?
Za bardzo nic nie wiem. Ale skoro wydawnictwo podaje, ze cena bedzi ok. 20 % nizsza niz papierowy odpowiednik komiksu, to znaczy sie, ze kwestia licencji itp. jest juz mniej wiecej skalkulowana. Jakby JPF nie mial podpisanej umowy na takie wydania (albo by nie byl w trakie jej podpisywania) to by ie podal zadnej informacji na ten temat.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline graves

Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2015, 04:40:40 pm »
Dla mnie dobra informacja. Może coś od nich kupię. Od kilku lat ograniczyłem zakupy mang do jednego tytułu (aby nie stracić kontynuacji  :wink: ) Naruto - bo nie mam miejsca na mangi.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2015, 06:43:04 am »
Genialny nius. Jak poszerzą ofertę o więcej tytułów to sam chętnie coś kupię i nadrobię spore zaległości.

Tyle, że cyfrowe wydania w formacie cbr, mobi i epub to podanie na srebrnej tacy tych mang piratom. Czy na naszym skromnym komiksowym poletku nielegalna wymiana plików udostępnianych przez JPF nie rozłoży tej inicjatywy całkowicie na łopatki?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2015, 02:03:41 pm »
Z tego co się orientuję to choć przy książkach istnieje identyczna obawa to generalnie nie jest tak źle. Miejmy nadzieję, że tu będzie podobnie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dembol_

Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2015, 07:52:17 pm »
Tyle, że cyfrowe wydania w formacie cbr, mobi i epub to podanie na srebrnej tacy tych mang piratom. Czy na naszym skromnym komiksowym poletku nielegalna wymiana plików udostępnianych przez JPF nie rozłoży tej inicjatywy całkowicie na łopatki?
W przeciwieństwie do obecnej sytuacji gdy skany pojawiają się czasem przed pojawieniem się komiksu w sklepach (tak w Stanach, jak i Japonii). Każde zabezpieczenie antypirackie jest łamane w ciągu kilku godzin, maksymalnie dni, od pojawienia się. Z piratami nie wygra się oferując towary z ograniczeniami i obostrzeniami, które utrudniają użytkowanie i w ogóle nie sprawiają, że nielegalne wersje są cięższe do znalezienia. Ludzie wybrali swoje ulubione formaty w jakich czytają komiksy. Nie mogę mówić za innych, ale ja kupowałbym znacznie więcej wersji cyfrowych gdybym mógł sobie .cbr albo .mobi ściągnąć normalnie na dysk tak jak mogę od 2000AD* i w Humble Bundle. Ogólnie to co robi JPF to krok w dobrym kierunku.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Mangi na czytniki po polsku!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2016, 08:20:17 am »
Trochę bez echa przeszedł ten debiut J.P.Fu na rynku e-mang. Dla zainteresowanych kilka informacji prosto od wydawcy. Niestety za dobrze to nie wygląda, choć docenić należy próbę :)

http://jaroslawd.blogspot.com/2016/01/kilka-sow-na-temat-andrzej-kownacki-dla.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything