Autor Wątek: Lazarus  (Przeczytany 31056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Lazarus
« dnia: Kwiecień 09, 2015, 05:04:43 pm »
Przeczytałem pierwszy tom "Lazarusa" i czuję lekki niedosyt. Ogólnie bardzo mi się podobało, tak fabularnie, jak i graficznie, a że polubiłem ostatnio takie klimaty postapo, to ponura wizja przyszłości wykreowana przez Rucke i Larka tym bardziej do mnie trafiła. Ale komiks wręcz pochłonąłem, zacząłem czytać, wciągam się, a tu już się kończy. Mam wrażenie, że pierwszy rozdział serii, wprowadzający w świat "Lazarusa", aż prosi się o rozbudowanie go o jeden, dwa zeszyty.

Tym samym, mam nadzieję, że czytelnicy kierujący się przy zakupie przelicznikiem cena/ilość stron, nie skreślą z miejsca nowej serii i dadzą jej szansę. Bo na pewno warto. 

Offline Death

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2015, 07:22:43 pm »
A o czym to mniej więcej jest?
Na Gildii ani słowa, strona wydawcy milczy...

Offline misiokles


Offline Death

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2015, 07:51:55 pm »
Czyli taki Ojciec chrzestny w przyszłości. :)

Offline p3rshing

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2015, 08:02:37 pm »
A w przyszłym roku serial na podstawie komiksu :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2015, 08:05:05 pm »
Czyli taki Ojciec chrzestny w przyszłości. :)

Hmm... czy ja wiem. Zestawianie tego z "Ojcem chrzestnym" to moim zdaniem zbyt duże uogólnianie. Nie porównywałbym tych dwóch tytułów ze sobą. Dla mnie "Lazarus" to taki "Jeremiah" z  główną bohaterką-twardzielką w typie (jak ktoś wcześniej w temacie Taurus Media porównał) Panny młodej z "Kill Billa", z rządzącymi i rywalizującymi ze sobą rodzinami. Seria, którą spokojnie można postawić na jednej półce z "Sagą" i "Fatale".

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2015, 08:07:32 pm »
Czyli taki Ojciec chrzestny w przyszłości. :smile:
Tak bardzo nie. Chyba, że w przywołanym tekście wyłapałeś słowo "rodziny" i to wystarczyło dla tak dogłębnej analizy tematu...

Offline vision2001

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2015, 09:06:28 pm »
Seria, którą spokojnie można postawić na jednej półce z "Sagą" i "Fatale".
To jak jest takie porównanie to ja sobie daruję.
Dzięki za info.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline spence

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2015, 11:41:24 pm »
Bardzo dobra seria, bardzo fajne kolory są, Rucka z Larkiem w formie też. Nie wiem czy twardzielką w sumie bym ją nazwał w pełni, ale ja mam słabość do takich postaci, "stworzonych przez kogoś".

edit przypomniało mi się - jedna z najładniejszych scen pocałunku ever jest w tej serii (najbardziej wymiana zdań po) D:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2015, 05:36:29 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2015, 12:41:40 pm »
edit przypomniało mi się - jedna z najładniejszych scen pocałunku ever jest w tej serii (najbardziej wymiana zdań po) D:

w którym zeszycie ?

Offline Itachi

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2015, 02:57:37 pm »
Przeczytałem pierwszy tom "Lazarusa" i czuję lekki niedosyt. Ogólnie bardzo mi się podobało, tak fabularnie, jak i graficznie, a że polubiłem ostatnio takie klimaty postapo, to ponura wizja przyszłości wykreowana przez Rucke i Larka tym bardziej do mnie trafiła. Ale komiks wręcz pochłonąłem, zacząłem czytać, wciągam się, a tu już się kończy. Mam wrażenie, że pierwszy rozdział serii, wprowadzający w świat "Lazarusa", aż prosi się o rozbudowanie go o jeden, dwa zeszyty.

Tym samym, mam nadzieję, że czytelnicy kierujący się przy zakupie przelicznikiem cena/ilość stron, nie skreślą z miejsca nowej serii i dadzą jej szansę. Bo na pewno warto. 

Zgadzam się w 90%, moim zdaniem Rodzina nie potrzebuje dodatkowego zeszytu.
Lazarus jest nastawiony na akcję, jednak w pierwszym tomie spokojnie możemy wczuć się w świat przedstawiony w komiksie. Podobnie jak Ty, przeczytałem go od deski do deski w naprawdę ekspresowym tempie. Cóż jeszcze mogę dodać? Kolejna niesamowita seria wprowadzona przez Taurusa, trzymam kciuku za równie ekspresowe wydanie kolejnego numeru. Nie wiem czemu, ale główna bohaterka skojarzyła mi się z Millą Jovovich.

Offline spence

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2015, 03:32:17 pm »
Lazarus jest nastawiony na akcję, jednak w pierwszym tomie spokojnie możemy wczuć się w świat przedstawiony w komiksie.

IMO ja odniosłem wrażenie, że tam raczej są krótkie wybuchy akcji opakowane dużą ilością napięcia i obudowania. Coś jak w Queen and Country z tego co czytałem przynajmniej.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Itachi

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2015, 03:39:17 pm »
Czy akcja zawsze musi się kojarzyć z mordobiciem i wybuchami? Odchodząc od tego, to na stosunkowo niewielkiej ilości stron, osób pozbawionych życia raczej nie brakowało. W słowie akcja zawarłem również rodzinne relacje i działania jej poszczególnych członków. Oczywiście napięcie przy akcji jest raczej nierozerwalnym czynnikiem :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Lazarus
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2015, 04:04:06 pm »
W słowie akcja zawarłem również rodzinne relacje i działania jej poszczególnych członków.

Hmm... czy w takim znaczeniu, np. "Fun Home" też można określić komiksem nastawionym na akcję?  :)

Offline Itachi

Odp: Lazarus
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2015, 05:42:31 pm »
Hmm... czy w takim znaczeniu, np. "Fun Home" też można określić komiksem nastawionym na akcję?  :smile:

Jeśli masz na myśli, którąś z poniższych podpowiedzi to jak najbardziej:

a)
Spoiler: pokaż
zlecanie wyroku

b)
Spoiler: pokaż
zdrady

c)
Spoiler: pokaż
spisek

d)
Spoiler: pokaż
planowanie zabójstwa głowy rodziny

e) wszystkie podpowiedzi są poprawne

 :cool: