trawa

Autor Wątek: SEX - Letnie uniesienia  (Przeczytany 3194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SynMałpy

SEX - Letnie uniesienia
« dnia: Kwiecień 15, 2015, 12:57:49 pm »
Cześć!


Czy ktoś może posiada komiks 'SEX: Letnie uniesienia'? Strasznie nęci mnie ta pozycja - pomysł ciekawy, rysunki jak na nowy komiks nienajgorsze, kolory piękne.


Zniechęcają natomiast recenzje, które po prostu druzgoczą tę pozycję. Czy też macie takie zdanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: SEX - Letnie uniesienia
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2015, 01:26:44 pm »
Musiałbyś poszperać w temacie Mucha Comics, tam było kilka opinii.

To by było zbyt piękne, gdyby po rewelacyjnych "Sadze" i "Fatale", "Sex" również okazałby się chociaż dobrym komiksem. Jestem w trakcie lektury, co prawda przeczytałem dopiero trzy rozdziały, ale idzie mi to tak ciężko, że nie wiem czy dobrnę do końca - zwłaszcza, że czekają na mnie ciekawsze komiksy. Nudny komiks, fabuła się ślimaczy, w ogóle nie wciąga i nawet nie wiem czy o czymś jest. Rysunki Kowalskiego nie podobają mi się aż tak jak w "Wydziale Lincoln" - nie twierdzę, że tam było nie wiadomo co, ale solidny realistyczny rysunek. Tutaj niby to samo, jednak wiadomo, tempo rysowania do regularnej serii amerykańskiej odbiło się na jakości prac. No i ten kolor - na przykładowych planszach fajnie to wyglądało, ale w trakcie lektury już nie. Kolory w ogóle wydają mi się jakieś przypadkowe, bez pomysłu, do tego jeszcze to podkreślanie kolorami wybranych wyrazów w dymkach, nie wiem czemu to ma służyć? Ma trochę pecha Kowalski, niby regularnie publikuje w dużych wydawnictwach, niby radzi sobie i w komiksie frankofońskim i w amerykańskich seriach, ale co z tego, skoro dostaje słabe scenariusze? Mucha wydała "Sex" z tej samej przyczyny, z której Egmont wydał "Wydział Lincoln", fajnie że promuje się u nas rodzimego rysownika, który przebił się na zachodzie, ale mimo wszystko, wolałbym w to miejsce coś z wyższej półki.

Offline peta18

Odp: SEX - Letnie uniesienia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2015, 01:39:44 pm »
A ja przypomne co pisalem o tym komiksie w watku Muchy:

"Czytalem i wrazenia pozytywne. Historia "Batmana" z alternatywnej rzeczywistosci, odpowiadajaca na pytanie co by bylo gdyby mroczny rycerz wycofal sie z bycia bohaterem i probowal zyc normalnym zyciem. Oczywiscie normalne zycie nie do konca jest mu pisane. Natomiast w miescie pozostawionym przez bohatera, toczy sie walka wplywow, a nowy bohater pojawia sie na horyzoncie. Opowiesc snuje sie dosc wolno, ale to w sumie moim zdaniem zaleta, malymi kroczkami odkrywa tajemnice i fabularne zaleznosci. Jest troche humoru i bohaterskiego mordobicia, sporo brutalnosci i duzo seksu".
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline SynMałpy

Odp: SEX - Letnie uniesienia
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2015, 01:48:13 pm »
O, dzięki. W takim razie zerknę do wspomnianego wątku Mucha Comics.
Sądziłem, że właśnie każdy komiks ma swój wątek - nie bijcie, dopiero się uczę  :lol:


Zamknięcie tematu pozostawiam do uznania.

Offline Nawimar

Odp: SEX - Letnie uniesienia
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2015, 01:59:26 pm »
Proponuję ten wątek oszczędzić. "Saga" i "Fatale" mają takowe i tak jest chyba optymalnie. Za niecały miesiąc premiera drugiego tomu tej serii więc pewnie będzie nieco nowych opinii. Co do mojej to uważam ten komiks (przynajmniej na etapie pierwszego tomu) za udany i wart uwagi. Tak jak wyżej wspomniano to taka parafraza Batmana, ale raczej w niezłym stylu. Na pewno nie ma co się napalać na przełomowe arcydzieło tylko co najwyżej na przyzwoite czytadło.

Offline vision2001

Odp: SEX - Letnie uniesienia
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2015, 02:33:48 pm »
Co do mojej to uważam ten komiks (przynajmniej na etapie pierwszego tomu) za udany i wart uwagi. [...] Na pewno nie ma co się napalać na przełomowe arcydzieło tylko co najwyżej na przyzwoite czytadło.
Jestem tego samego zdania.
Opinie były strasznie podzielone. Sam wcześniej miałem okazję przeczytać trochę tego komiksu w oryginale i nie wydawał mi się zachęcający. Ale że bonito.pl miało kiedyś problem z promocjami to kupiłem ten tytuł za chyba jakieś 20 pln [od razu się wytłumaczę: nie brałem wtedy żadnych tytułów na handel! :D ] i naprawdę miło się zaskoczyłem. Dobre czytadło i zakończenie tomu #1 zachęca do sięgnięcia po kolejny album.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: SEX - Letnie uniesienia
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2015, 07:11:46 am »
2rcfrt - aby nie zdradzać nadmiernie szczegółów i nie zepsuć ewentualnej lektury wspomnę tylko, że odniesień do mitologii Batmana jest całkiem sporo. Główny bohater to tak jakby Bruce Wayne na wymuszonej wcześniejszej emeryturze. Jak dla mnie całkiem udanie wypada również główna postać kobieca, która jest łatwo rozpoznawalnym odpowiednikiem jednej z dobrych znajomych Bruce'a. Z drugiej strony seria ma też swój własny specyficzny klimat i raczej trudno uznać ją za tylko i wyłącznie rodzaj "Elseworldu" z  Batmanem w roli głównej. Przy czym nie wszystkim może ten klimat przypaść do gustu co być może przyczyniło się do niezbyt przychylnej recepcji tej serii wśród większości recenzentów.

Offline Nawimar

Odp: SEX - Letnie uniesienia
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:58:11 pm »
Jak dla mnie seria zmierza w dobrych kierunkach:
 
http://mezotyda.blogspot.com/2015/08/sex-supercool.html

 

anything