trawa

Autor Wątek: Komiksowa Warszawa 2015  (Przeczytany 17824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Komiksowa Warszawa 2015
« dnia: Kwiecień 21, 2015, 09:28:20 am »

W tym roku jakoś cicho odnośnie Komiksowej Warszawy, więc wrzucę info odnośnie tego co każdy może znaleźć w łatwy sposób  :cool:


Termin wydarzenia to 14-17 maj 2015.
Jedyne aktualne informacje znajdziecie tutaj:
Bilety: http://www.biletynatargi.pl/pl-wydarzenie/11
Goście zagraniczni: http://www.komiksowawarszawa.pl/goscie/


Osobiście widzę kilka ciekawych gości (małżeństwo Kasprzak, Johnson czy Layman) ale nie wiem czy w tym roku będę się wybierał na to wydarzenie. Dziwne, ale zatraciłem chęć brania udziału w takich spotkaniach...


A Wy? Wybieracie się? Czy sobie darujecie? Kto wg Was jest artystą, z którym z miłą chęcią byście się zobaczyli, posłuchali na panelach, zamienili kilka słów, a może wydębili autograf lub wrys w komiksie? :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2015, 10:11:04 am »
W tym roku jakoś cicho odnośnie Komiksowej Warszawy, więc wrzucę info odnośnie tego co każdy może znaleźć w łatwy sposób  :cool:

nie zgadzam się, że cicho :>

Polecam info o gościach z zagranicy na Alei. Tam podpiąłem pod nazwiska ludzi w bazie, więc jeżeli ktoś kogoś nie kojarzy (....) to może sobie kliknąć -> klik klik

sam przyznam, że strasznie jaram się przyjazdem Bouleta, którego niektóre pracę można przeczytać (po angielsku) w tym miejscu. To chyba jedyny zagraniczny autor (zamieszczający komiksy w sieci), którego czytam na bieżąco.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2015, 10:25:40 am »
Nie no, jak zazwyczaj narzekałem na KW to w tym roku to co widzę wygląda super.
perły przed wieprze

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2015, 08:39:36 am »
czy na Komiksowej Warszawie jest taki sam system autografów jak na MFK, tzn. trzeba najpierw wziąć numerek ?

Offline kelen

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2015, 09:35:09 am »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2015, 09:43:47 am »
Regulamin masz na stronie: http://www.komiksowawarszawa.pl/autografy/

dzięki. przed chwilą obczaiłem.

Offline Gre

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2015, 06:44:28 pm »
super bez cwaniactwa i znajomych królika...tylko ten kto pierwszy ten lepszy

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2015, 08:21:28 am »
może to głupie pytania, ale nie byłem jeszcze nigdy na Komiksowej Warszawie, a chciałbym się dowiedzieć, czy skala tej imprezy jest porównywalna z MFK ? czy ilość uczestników jest porównywalna, czy widać dysproporcję między tymi imprezami ? czy sekcja komiksowa jest oddzielona od książkowej ?

Offline Jaszcząb

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2015, 12:11:59 pm »
Skoro nigdy nie byłeś na Komiksowej Warszawie, to wcale nie są to głupie pytania :)
Sama część komiksowa jest być może nieco skromniejsza, niż na MFKiG, ale mam wrażenie, że z roku
na rok się to zmienia i jest coraz więcej różnych atrakcji. Wystarczy spojrzeć na listę tegorocznych
gości imprezy i program. W moim odczucie jest tego bardzo dużo i różnorodnie.
Trzeba pamiętać o tym, że KW jest częścią olbrzymiej imprezy książkowej, którą odwiedzają od
czwartku do niedzieli tysiące ludzi. Nawet jeśli większość z nich nie jest miłośnikami komiksów,
to nie znaczy, że nie zainteresują ich jakieś wydarzenia komiksowe. Myślę, że tak się właśnie często dzieje.
W zeszłym roku prowadziłem z Tomkiem Samojlikiem warsztaty dla dzieci przez 8 godzin
dziennie od piątku do niedzieli i przez nasze stoisko przewinęło się mnóstwo dzieciaków.
Były to zarówno zorganizowane grupy (wycieczki szkolne), jak i maluchy z rodzicami.


Sekcja komiksowa nie jest jakoś wyraźnie oddzielona od książkowej, choć stoiska wydawców komiksowych
są skupione obok siebie. Ale nie jest to jakoś zupełnie oddzielnie, co moim zdaniem jest akurat plusem, bo zwiększa szansę na pojawienie się przypadkowych osób, którzy mogą się zainteresować tym, co się dzieje.


Same spotkania z autorami odbywają się w różnych miejscach, ale nie wiem, czy to są sale, z których również w międzyczasie korzystają wydawcy książkowi. Są one jednak nowoczesne, duże i wygodne.


Wiem, że jest na tym forum conajemniej jedna osoba, która tęskni za WSK w Kinie Grunwald lub kiblowo-potowym Kinie Ochota i uważa, że Komiksowa Warszawa nie dorasta do pięt tamtym imprezom. Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Połącznie z Targami Książki sprawiło, że jest to duża, profesjonalna impreza. Na pewno druga pod względem rozmachu w Polsce i wcale bardzo nie odstająca od MFKiG.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2015, 12:14:36 pm »
Wiem, że jest na tym forum conajemniej jedna osoba, która tęskni za WSK w Kinie Grunwald lub kiblowo-potowym Kinie Ochota i uważa, że Komiksowa Warszawa nie dorasta do pięt tamtym imprezom. Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Połącznie z Targami Książki sprawiło, że jest to duża, profesjonalna impreza. Na pewno druga pod względem rozmachu w Polsce i wcale bardzo nie odstająca od MFKiG.


Myślę, że takich osób jest więcej, jednocześnie zaznaczając, że uważam zeszły rok jako weryfikację np. mojej wewnętrznej marudy, która kazała przeprosić za sarkanie, bo najzwyczajniej maruda umarła  :wink:  Gdybym powiedział, że nie podobało się i najzwyczajniej na KW nie jest dobrze... to byłbym kłamcą.
perły przed wieprze

Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2015, 04:40:44 pm »
A jak tam w kolejkach było? Do Kasprzaka mozna się dostać?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline krakers

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2015, 04:47:30 pm »
A jak tam w kolejkach było? Do Kasprzaka mozna się dostać?
Nie. Tak jak w na zeszłorocznym MFKiG znajomi królika wchodzą przed wszystkimi ,jeszcze zanim zostaną otworzone wejscia.

Offline Gre

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2015, 05:18:50 pm »
NIEeeEEE...myslałem ze tylko na mfkig takie rzeczy...niestety

Offline Funny

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2015, 05:35:57 pm »
Nie. Tak jak w na zeszłorocznym MFKiG znajomi królika wchodzą przed wszystkimi ,jeszcze zanim zostaną otworzone wejscia.


Jakoś poza najbardziej wytrwałymi fanami nikogo nie widzialem przed jakimkolwiek otwarciem wejść nawet o 9 rano. Bo po co!?
No tak, przyjeżdża sławny rysownik, otwarcie jest o 10 więc przyjdę 10-11 i na pewno bez problemu otrzymam wszystko co chcę  :badgrin:


Offline Gre

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2015, 06:13:19 pm »
dzis jest piatek ludzie wpracy siedza ....jutro sie zacznie

 

anything