Autor Wątek: Komiksowa Warszawa 2015  (Przeczytany 17966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 17, 2015, 12:33:41 pm »
Jak duże rabaty na Komiksowej Warszawie? Więcej niż 35%?
Hehehehe...
Jeśli jest jak co roku to standard 20-25%. Czasem zdarzy się 50% (Kultura Gniewu, sklep.gildia.pl), ale to tytuły przecenione w związku z jakimiś wadami (rysa na okładce, stłuczenie grzbietu itp.)
BTW - pytanie powinno być zadane w odpowiednim wątku :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 17, 2015, 12:45:34 pm »
Problemem jest też zajmowanie miejsc w kilku kolejkach. Dobrze, że ta paranoja nie dotyczy wszystkich autorów. Do niektórych można się dostać bez problemu.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 17, 2015, 12:52:51 pm »
Aż dziw bierze, ze tam jeszce nikt w ryj nie dostał. Chyba że napinki są tylko w internetach, a na miejscu wszyscy grzeczni.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 17, 2015, 01:11:52 pm »
A propo's - widzieliście kolejkę do tego psychologa więziennego? Jezu, Grzegorz Rosiński to jest mały Miki przy tej połowie stadionu, która tam stała :)

jeśli piszesz o Philipie Zimbardo, to nie ma się co dziwić, że tylu ludzi przyszło ;)

Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 17, 2015, 01:15:52 pm »
Przecież to jest hosztapler, ale dobrze się sprzedaje. A do Papcia to nie była dłuższa?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 17, 2015, 01:22:09 pm »
Przecież to jest hosztapler, ale dobrze się sprzedaje. A do Papcia to nie była dłuższa?

nie chodzi mi o merytorykę jego dokonań, ale popularnosć jaką niewątpliwie ma na świecie.

Offline freshmaker

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 17, 2015, 03:35:49 pm »
apropo czy padła gdzieś może zapowiedź donjon sfarra i trondheima od timofa czy może to wytwór mojego umysłu?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Funny

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 17, 2015, 08:14:20 pm »
Targi zrobione wraz z targami książki uważam za coś doskonałego.
Zwlaszcza że główne wejście niemal kierowało ludzi na część komiksową.
Sam bylem świadkiem wielu rozmów dotyczących zdziwienia ludzi, że jest u nas tyle komiksów, oraz tego że dla tych nieobeznanych z tematem ludzi są one strasznie drogie.
Mimo to klienci kupowali i fajnie to wyglądało.
Największym mankamentem był regulamin strefy autografów.
Taka forma jest nie do przyjęcia.
Wykluczała ona całkowicie mi możliwość pójścia na spotkania z autorami, chodzenie po festiwalu i jakiekolwiek uczestnictwo w innych atrakcjach. Bylo to spowodowane tym, że wyjście wyrzucało z kolejki po autograf autora.
Wiedzialem, że zaraz zaczną się dyskusje i płacze wszelkich niezadowolonych i z rozmów jakie wychodziły na targach jest tylko jedno uczciwe rozwiązanie tej kwestii.


1. Przed każdymi festiwalami, czy to w Łodzi czy w Warszawie powinno być ustawione stanowisko, na którym na godzinę przed otwarciem będą rozdawane numerki do rysowników.


2. Jedyną decydującą rzeczą byłaby kolejność przyjścia i ustawienia się w kolejce - to ukróciłoby jakiekolwiek spekulacje, a prawdziwi fani komiksu mogliby się wysilić i dać coś z siebie poza przychodzeniem po godzinach otwarcia i wszczynaniem awantur i cwaniakowania.


3. Pierwsza osoba w kolejce dostałaby 5 numerków, kolejna 15 po 3 numerki, a następne po 2 numerki do rysowników.


4. Każda osoba posiadająca numerki, miałaby swobodną możliwość poruszania się po targach, uczestniczenia w spotkaniach i mogłaby przyjść w odpowiedniej godzinie do strefy autografów.




Jest to jedyne uczciwe rozwiązanie.
jeśli ktoś jest prawdziwym fanem komiksu to jest w stanie poświęcić się i przyjść odpowiednio wcześniej aby dostać swój wymarzony rysunek lub autograf.

Wykluczam jakiekolwiek losowania i tym podobne rzeczy, gdzyż znając życie, większość numerków byłaby już dawno rozdana.

Dodatkowo na stoliku każdego autora powinna leżeć kartka, na której wpisywany byłby każdy numerek który właśnie otrzymuje rysunek/autograf. Ukróciłoby to dodatkowe oszustwo którego bylem świadkiem w Łodzi, mianowicie fakt nagłego pojawienia się osoby z numerkiem który był już wcześniej, a niby się spóźnił.


Myślę, że dla organizatorów największych tego typu festiwali w Polsce (Łódź , Warszawa) nie powinno być problemem zorganizowanie takiej osoby i takiego stanowiska.
Stanowisko koniecznie musi być poza strefą festiwalową.


Poza tym pozdrawiam wszystkie osoby z którymi przez wiele godzin oczekiwania prowadziłem wspaniałe rozmowy dotyczące komiksów i nie tylko...
A reszta jęczydup i narzekaczy w.....ć za drzwi.   :badgrin:






Offline starcek

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 17, 2015, 09:02:51 pm »
Słabo - pierwsza osoba tylko 5 numerków??? A dlaczego nie do wszystkich twórców na dany dzień? Nie warto wstawać rano po 5 numerków.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 17, 2015, 09:07:49 pm »
Słabo - pierwsza osoba tylko 5 numerków??? A dlaczego nie do wszystkich twórców na dany dzień? Nie warto wstawać rano po 5 numerków.


5- numerków ! I to z rana!
Bez niebieskich tabletek - nie  da  rady  !!!
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline MarcinMonety1984

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 17, 2015, 09:15:44 pm »
Popieram

Stolik przed wejściem był by jedynym wyjściem. Nie żadne losowanie ani nic takiego bo bedą znów przekręty. Fizyczne numerki od 1 (bez odciętych dla organizatorów). I jasno napisane KOLEJKA DO NUMERKÓW TAM I TAM. Żeby znów baaaran jakiś nie przyszedł i nie powiedział że ktoś jest pierwszy bo wszedł na stadion o 8 jak go otwierali (każdy kto był mógł to zrobić bo ochrona do niedzieli nie istniała)


Pierwsza osoba powinna dostać 2 lub chociaż jeden numerek więcej za determinacje.
Chyle czoła przed człowiekiem który dziś (niedziela) był pierwszy - na przekór wszystkim krzykaczom że ciągle są te same osoby.
4:30 był przed stadionem a przyjechał z Poznania lub Wrocławia (100 razy mi mówił ale do tej pory nie wiem)
Pokazuje to że jeśli komuś zależy to można i to bez znajomości lub innych przekrętów.

Ode mnie też podziękowania dla wszystkich z którymi stałem (lub siedziałem) przez 4 dni w kolejkach.
Za ostrzenie ołówków, rozmowy i codzienne poranne 2 litry coli  z paluszkami :smile:

A dla wszystkich krzykaczy to co mówiłem przez cały czas i powtarzać już tu nie będę

Offline Itachi

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 17, 2015, 09:18:13 pm »
był ktoś na kw z województwa opolskiego?

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 17, 2015, 09:26:21 pm »
był ktoś na kw z województwa opolskiego?


Wybierałem się - ale nie dotarłem.
Robota - " wysłała mnie" do wielkiego brata Wrocławia i tam utknąłem , niestety.
Ale za rok...  :biggrin:
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 17, 2015, 11:32:02 pm »
Czym inspirował się John Layman pisząc "Gambita" i jakie są jego ulubione serie komiksowe? Co łączy Judith Vanistendael i hiszpańskiego ochroniarza? Ilu twórców utrzymuje się z komiksowania w Finlandii? Ile Image Comics płaci za planszę?

Relacja na gorąco, tuż po powrocie do domu:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/05/relacja-komiksowa-warszawa-2015-6.html

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 18, 2015, 08:00:59 am »
no i się zaczęło kolejne pi...przenie że znowu źle autografy. i tak źle i tak nie dobrze.

Zdajecie sobie sprawę, że nie ma dobrego rozwiązania tej kwestii. Numerki miały się sprawdzić i się nie sprawdziły. regulamin z nie zajmowaniem kilku miejsc miał się sprawdzić (bo logiczne było, że każdy stojący bedzię chciał, żeby ten przed nim go przestrzegał - chyba że sam zamierzał go złamać)

Osoby, które narzekają, że w kolejkach stali znajomi organizatorów chciałbym żeby wskazały mi ich palcem.
Stałem ciągle przy stoisku, z którego widziałem strefę autografów. I nie widziałem tam za dużo znajomych organizatorów. Widziałem raptem kilku takowych, którzy bez szemrania zajmowali kolejkę na końcu.
(cholercia... zawsze są jacyś znajomi organizatorów... przy numerkach też byli... TEORIA KOLEJKOWEGO SPISKU!!)
Można było bez problemu zdobyć autograf - wystarczyło tylko chcieć. Ja stojąc za stoiskiem zobaczyłem, że Trondheim (a później Vanistendael) jest wolny i podszedłem z komiksami.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

 

anything