trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sokratesik

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1065 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:48:21 pm »
Jak wygramy Euro to wszystkie te ceny będą 0 zł. To przecież dość tanio jest...?

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1066 dnia: Czerwiec 14, 2016, 05:31:38 am »
Naprawdę? To 400 sztuk Hawkera tom 1 (album ma prawie 200 stron w kolorze), którego było można kupić za 80 dyszek to ewenement na polskim rynku i mistrzostwo świata dla Ongrysa.
Fajnie, weźmy pod uwagę to, że Ongrys jest już kilka lat na rynku i wie gdzie pukać, gdzie drukować i co załatwić 'za flaszkę', żeby było taniej. Scream to 'nowi ludzie' i nawet jak tę flaszkę proponują, to nikt na razie nie chce pić z nieznajomymi. Ale scremowcy pozapłacają parę faktur w terminie, pokażą się jako fajne chłopaki i i rabat na druk za flaszkę się znajdzie.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1067 dnia: Czerwiec 14, 2016, 06:36:33 am »
Spoko, że fajnie, ale zapominasz o jednym istotnym szczególe. Nowy wydawca nie wydaje dwudziestu albumów rocznie w większym niż A4 formacie i nie ogłasza zapowiedzi kolejnych dwudziestu. Przykro mi bardzo, ale to nie jest przedsięwzięcie dla początkującego, który wyda dwa tytuły na rok, tylko przemyślany - oby - biznes plan i wyłożona gotówka na stół na licencje, druk itd. A po stopkach wydawanych u nas komiksów można łatwo dostrzec, że są ci sami tłumacze, te same drukarnie, więc bajki o załatwieniu za flaszkę dzieciom opowiadaj. Jak idziesz do sklepu po chleb, a jesteś tam pierwszy raz zapłacisz za niego pięć razy więcej niż te kto chodzi tam od 10 lat? Te myślenie "za flaszkę" to jakaś rodzima zmora.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1068 dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:21:45 am »
Ale to są normalne ceny Scream:

"Segmenty"            -  119 zł 144 stron (Egmont za mniejszy format chciałby 99 zł  :smile: )

"Dekalog"               -  99 zł  120 stron

dla porównania:

"Dżinn"                   -  89 zł   104 stron

"Niedźwiedzi Kieł"  -  49 zł     46 stron - za 3 takie albumy (jak w "Segmentach) wychodzi 147 zł


Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1069 dnia: Czerwiec 14, 2016, 09:21:13 am »
Ale to są normalne ceny Scream:

"Segmenty"            -  119 zł 144 stron (Egmont za mniejszy format chciałby 99 zł  :smile: )

"Dekalog"               -  99 zł  120 stron

dla porównania:

"Dżinn"                   -  89 zł   104 stron

"Niedźwiedzi Kieł"  -  49 zł     46 stron - za 3 takie albumy (jak w "Segmentach) wychodzi 147 zł
Dekalog może i ma 120 stron, ale plansz tylko 108, natomiast Dzinn to standardowe 92 plansze.
A co do "normalności" cen Screamu, to rzeczywiście, są one zgodne z wypracowaną przez nich samych normą. Całkiem możliwe, że za jakiś czas taki standard/cena wyda mi się zupełnie naturalny/a (podobnie jak kiedyś, przeżyłem terapię szokową przy pierwszych twardookładkowych Thorgalach od Korony), ale póki co wydaje mi się, że nawet tak niezłe pozycje, jak Dekalog czy Gimenez (już nie mówiąc o mocno średnich Dżinach) aż się proszą o niższe ceny (gorszy standard) i większą dostępność dla potencjalnych nowych czytelników komiksów. "Ekskluzywność" przy braku "normalności" wydaje mi się ślepą uliczką.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1070 dnia: Czerwiec 14, 2016, 09:35:06 am »
Dzinn mógł wyjść e takim standardzie jak Jeremiah i być sprzedawany w dyskontach po 24-27 zł.

A może te ceny tak mi się nie podobają, no czuję, że po prostu zaczyna brakować mi kasy, na wchodzenie w kolejne, drogie serie. W zeszłym roku kupiłem ok. 140 komiksów, a teraz nie mamy jeszcze połowy roku i przekroczyłem 100 komiksów.

Nie dam rady z wszystkim co bym chciał i to mimo faktu, że kupuję więcej...

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1071 dnia: Czerwiec 14, 2016, 09:54:56 am »
Dżinn mogli puścić w integralu http://www.bedetheque.com/BD-Djinn-INT1-Premier-cycle-L-integrale-58991.html w zwykłym formacie (najwyżej by zmniejszyli marginesy i plansze by były takie same jak w powiększonym  :smile: ) i za 4 albumy by wyszło ze 100 zł może ciut więcej. Oby mi tylko nie przerwali tych "mocno średnich" Dżinów  :smile:

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1072 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:00:43 am »
Ale to jest Scream, oni zdają się nie uznawać standardowych formatów...
Ceny wysokie, to fakt, ale jeszcze się szarpnę na Gimeneza.
Bardziej mnie martwi ta ekskluzywność, ta "limitowalność", która tutaj się niesie w przekazie. Rynek obecnie jest szeroki jak na naszą rzeczywistość i na pewno nie będę ganiał za tymi tytułami, jeśli ich zdobycie będzie wymagało nadmiernego wysiłku.

Offline donTomaszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1073 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:44:37 am »
Ja decyduje sie tylko na Gimeneza. Chociaz i tak, nie zamierzam kupowac kota w worku, tylko zaczekac na jakies recenzje. Gimenez choc graficznie w pyte, czesto nie ma szczescia do scenariuszy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1074 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:53:28 am »
Ja decyduje sie tylko na Gimeneza. Chociaz i tak, nie zamierzam kupowac kota w worku, tylko zaczekac na jakies recenzje. Gimenez choc graficznie w pyte, czesto nie ma szczescia do scenariuszy.

Ale i graficznie, to najsłabszy Gimenez jakiego widziałem. U mnie pass.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1075 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:54:04 am »
Ale to jest Scream, oni zdają się nie uznawać standardowych formatów...

Prometeusz?

Mimo, że mieli też dostęp do wersji OHC jaką z czasem też wypuściło Dark Horse.
perły przed wieprze

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1076 dnia: Czerwiec 14, 2016, 11:00:04 am »
Prometeusz?
A, widzisz. Pięknie. Dzięki za przypomnienie.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1077 dnia: Czerwiec 14, 2016, 11:39:13 am »
(już się pytałem ale gdzie indziej) A wie ktoś na jakim papierze jest wydrukowany Prometeusz? nie jest to ani kreda ani offset (chyba że jakiś nabłyszczany) paluchy się na tym nie odbijają  :smile:

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1078 dnia: Czerwiec 14, 2016, 07:38:46 pm »
Według specyfikacji to kreda.
Manara w Łodzi czyżby integral Borgii od Scream? :biggrin:

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1079 dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:52:46 pm »
Manara w Łodzi czyżby integral Borgii od Scream? :biggrin:

Nie mogę zrozumieć tej jakże powszechnej tendencji - wydawca wydaje jakąś serię, a użytkownicy forum prześcigają się w domysłach czy może inny wydawca nie wyda tej samej serii. Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co tu chodzi?