trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1095 dnia: Czerwiec 28, 2016, 07:34:09 am »
U mnie - na upartego - różnica wynosi 1-2 mm. Cała trylogia siedzi w slipcase grzecznie jak pisklaki u kokoszki.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1096 dnia: Lipiec 05, 2016, 09:47:17 pm »
bum. "zróbcie dodruk".

Offline Koro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1097 dnia: Lipiec 17, 2016, 08:27:25 pm »
Czy są jakieś wieści kiedy mają wyjść integrale Kasty Metabronów i Technokapłanów?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1098 dnia: Lipiec 17, 2016, 08:45:24 pm »
Czy są jakieś wieści kiedy mają wyjść integrale Kasty Metabronów i Technokapłanów?


Podano jedynie informacje, że do końca 2016 roku.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1099 dnia: Lipiec 17, 2016, 09:43:39 pm »
bum. "zróbcie dodruk".
Na Targach w Warszawie twierdzili, że nakład powoli się kończy. No to ciekawe kiedy zniknie ze wszystkich sklepów.

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1100 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:08:29 am »
Bardzo mnie cieszy zapowiedź "Dampierre" Swolfsa a jeszcze bardziej ucieszyłaby mnie jednak "Legenda".

Offline kosmoski

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1101 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:58:25 am »
No to musisz kupić sobie Fantasy Komiks - 1, 3, 4, 6, 11 i 21 numer ;)
I będziesz miał 6 tomów Legendy, tylko niestety w małym formacie...

Offline Epekeina

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1102 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:11:58 am »
Czy są jakieś wieści kiedy mają wyjść integrale Kasty Metabronów i Technokapłanów?


Może będzie jak w zeszłym roku z chociażby Incalem: wyrobią się na MFkiG w październiku?

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1103 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:23:17 am »
No to musisz kupić sobie Fantasy Komiks - 1, 3, 4, 6, 11 i 21 numer :wink:
I będziesz miał 6 tomów Legendy, tylko niestety w małym formacie...

Dokładnie a z tego co widziałem to we Francji fajny integral wyszedł i taki bym sobie u nas życzył/marzył :)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1104 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:26:01 pm »
Całkiem dobry pomysł. Jeśli się nie mylę to integral obejmuje pięć części (pierwszy cykl). Tom 6 to początek kolejnego cyklu. Seria jest otwarta.
Z komiksów publikowanych w FK z chęcią bym przygarnął w większym formacie i na lepszym papierze: Samuraja i Rozbitków. Zapewne prawa do nich ma Egmont.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1105 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:37:43 pm »
Dampierre wygląda na fajny frankofoński paździerz z dawnych lat. Wstępnie jestem zainteresowany. :)
Ale najpierw muszę ogarnąć Durango, bo mam tylko 2 tomy. Jednak czytanie tego razem z Jeremiahem nie jest najlepszym pomysłem, bo Hermann rysuje lekko, zgrabnie i komiksowo, a Swolfs się męczy z tymi kopulastymi bryłami i ruchem postaci. :)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1106 dnia: Lipiec 18, 2016, 12:55:05 pm »
Swolfs w pierwszych tomach Durango to chyba szlifował swój warsztat (wcześniej erotyki).
http://www.bedetheque.com/BD-Durango-HS-Viol-a-Grey-Rock-40701.html


Dampierre wygląda zachęcająco. Swolf rysował jedynie tom 1 i 2. Tom 3 Eric (autor Tetfola). Od tomu 4 Legein (w tomie 10 także scenariusz). Za kolorystykę odpowiada również kilka osób (pięć).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1107 dnia: Lipiec 18, 2016, 01:49:18 pm »
Swolfs w pierwszych tomach Durango to chyba szlifował swój warsztat (wcześniej erotyki).
http://www.bedetheque.com/BD-Durango-HS-Viol-a-Grey-Rock-40701.html

dosyć ciekawy ten link.....
u dołu strony okładka pirackiej wersji tego erotyka z winietą "Durango" heheh
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1108 dnia: Lipiec 18, 2016, 02:11:34 pm »
Tom 3 Eric (autor Tetfola).
Tetfola to bym kupił w dniu premiery. :) Uwielbiam wszystkie cztery historie z wydanych u nas dwóch tomów. Świetna jest zarówno ta o wilkołaku (super pokazana przemiana w wilkołaka na bodaj 5 kadrach ze śladami na śniegu i spadającym ubiorem), jak i te o rycerzu i mieście przyszłości oraz ta ericowa wersja legendy o bestii z Gevaudanu (film Braterstwo wilków też mi się podobał, aż sobie powtórzę, bo nie widziałem kilkanaście lat). Czytałem też początek trzeciego tomu z jakiejś polskiej grupy translacyjnej, ale jakoś nie lubię czytać na komputerze, więc odpuściłem, choć historia o dziewczynie i jej niedźwiedziu mocno propsowała.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1109 dnia: Lipiec 18, 2016, 03:13:58 pm »
Tetfola mam 2 zeszyty, które ukazały się u nas. Także bym kupił całość. Jednak prawdopodobieństwo wydania w Polsce jest bardzo małe. Myślę, że byłby problem z materiałem do druku (brak wersji cyfrowej?, zgaduję).
Marine też bym przygarnął. Fajne były komiksy historyczne: Vasco, Głowy Orłów (długie serie). Może sentyment mną kieruje, jednak to były (są) ciekawe komiksy.


Jak SC debiutował to myślałem, że ograniczą się do oferty "humanoidów". Może decyzja SC o zwiększeniu oferty tytułów od innych wydawców jest słuszna. Trafią do większego grona odbiorców?
Przyznam, że ładnie wyglądają komiksy wydane przez SC. Szczególnie stojących kilka obok siebie tytułów.
Osobiście brak mi takiej klasycznej s- f w stylu Wiecznej Wojny. Jodo "na dłuższą metę" mnie męczy. Przesyt mesjanizmu, rodzaju turpizmu (jeśli można tak nazwać motywy związane z deformacjami: brak ręki, karłowatość, zniekształcenia twarzy itd).


Ze 20 lat wstecz kupiłem w antykwariacie starą książkę (chyba z lat 60-tych): Na tropie nieznanych zwierząt autorstwa Heuvelmansa. Taka podwalina pod kryptozoologię. Świetnie się czyta, sporo relacji pochodzących sprzed dziesiątek lat. Czuć ducha podróżników odkrywających Amazonię, Afrykę. Niemal jakbym czytał przypisy do przygód Tomka Wilmowskiego. Od tej pory lubię coś przeczytać (dla rozrywki) o tematyce kryptozoologicznej. Takiej bardziej prawdopodobnej (zjawy, upiory, wilkołaki, jednorożce, człowiek ćma to nie).
Dlaczego taki wstęp?
Z chęcią bym widział komiks o takiej tematyce u nas. Całkiem niezłe oceny ma Carthago, wizualnie też ładnie się prezentuje.
http://www.bedetheque.com/BD-Carthago-Tome-2-L-Abysse-Challenger-82428.html
Na stronie Les Humanoides Associes jest fajne dossier: postacie, gatunki, mapki itd
http://www.humano.com/blog/carthago/tag/Accueil/1#.V4zZ4_mLS03


Może ktoś ze SC przeczyta post i zastanowi się nad tym komiksem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 03:37:15 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything