Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 17, 2015, 01:56:37 pm »
Dżihad
zacznę od tego, iż graficznie wydaje mi się on połączeniem stylu Millera z Moebiusem (tak więc klasa sama w sobie), natomiast fabularnie miałem nieodparte skojarzenia z historiami Jodorowsky'ego. Baranko opowiada historię o opętaniu. z jednej strony rządzą władzy, z drugiej rządzą wolności. bohaterami czyni natomiast fanatyków, dążących do swych celów za wszelką cenę. wszystko przez pryzmat futurystycznej Rosji, w której krzyżują się technologia i magia, w której wszystkie obawy się spełniły i która jest bardziej karykaturą niż realnym miejscem. wydaje mi się, że pod tą podszewką Baranko stara się opowiedzieć o tęsknocie za tym co utracone, i co już nigdy nie powróci, o stanie umysłu człowieka, który za wszelką cenę chce dojść do upragnionego celu i o wielkiej sile miłości, która może przezwyciężyć wszelkie przeciwności.
no, nie spodziewałem się czegoś tak dobrego. taki mistyczny jest trochę ten komiks.
 

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 17, 2015, 03:28:41 pm »
Bardzo ciekawa wypowiedź i gdyby nie brak gotówki na pewno dołączyłbym Dżihad do zamówienia. A tak pozostaje wiara w bibliotekę lub jakąś okazję na allegro. Kupony wracajcie! Najlepiej takie: za każde wydane 200 zł, dokładamy drugie tyle :wink:

Ale i tak najlepiej, zgodnie z rozmową z nimi,  schodzi Incal własnie. Kupowac póki jest!  :cool: 

Taaa jasne, bo już za chwilę nakład się wyczerpie... Nie siej fermentu!
 

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 17, 2015, 04:08:14 pm »
. Nie siej fermentu!
Ja tylko relacjonuję rozmowę z wydawcami. To jest ich hicior - nie przyznali się jaki jest nakład, ale skoro to jest nowa inicjatywa, to raczej nie rzucali sie na głęboką wodę z dużą inwestycją. Tym bardziej, że mają od razu 4 tytuły, a w tym dwie serie do kontynuacji!

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 17, 2015, 04:58:32 pm »
Hicior hiciorem, ale dobra sprzedaż w pierwszych dniach po premierze z wyprzedażą nakładu dzieli szeroka rzeka.

ale skoro to jest nowa inicjatywa, to raczej nie rzucali sie na głęboką wodę z dużą inwestycją. Tym bardziej, że mają od razu 4 tytuły, a w tym dwie serie do kontynuacji!

Wątpię, aby zdecydowali się wydać dość drogi komiks w małym nakładzie. Obstawiam coś typu Studio Lain czyli jakieś 500-600 egzemplarzy. Może trochę więcej. Na pewno jednym z czynników dobrej premiery były ostatnie targi, jednak album w regularnej sprzedaży powinien spokojnie dotrwać do 3 miechów od dnia debiutu.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 17, 2015, 05:21:44 pm »
Zadziałała raczej magia: Jodorowski + Moebius + Incal. Weźcie pod uwagę, że całe uniwersum Incala jest u nas wyprzedane i chodzi na aukcjach w mocno wyśrubowanych cenach. Wiele osób czeka na intergrale Kasty, Kapłanów, Megalexa czy Przed Incalem. Również Incal w oryginalnych kolorach jest mocno oczekiwany.

Jeśli bym startował z nowym wydawnictwem, to też bym postawił na mocny akcent, a Jodorowski to gwarantuje. Sam czekam na pojawienie się zbiorczych wydań Juan Solo, Diosamante czy bardzo odjechanego Alandor.

Może Scream wyda coś z tych tytułów. Czas pokaże, bo jeszcze wiele o nich nie wiemy, ale start mają wg. mnie bardzo mocny.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2015, 05:25:47 pm wysłana przez pokia »

Offline mummu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 17, 2015, 05:41:58 pm »
Ja nie kupiłem 'Po Incalu' ale pytałem o Incala.
Wygląda, że licencja jest bardzo droga. Wydawca ma wątpliwość czy posiadacze Incala z Egmontu zdecydują się na ponowne kupno.
Rozważają pre-order. Więc trzeba ich 'atakować' na FB

Offline jolan13

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 17, 2015, 07:48:00 pm »
Po Incalu nie kupię, gdyż nie mam/nie czytałem Incala. Czekam na wznowienie.
Na 100% kupię Sakntuarium, bo lubię takie "duszne" historie (wnioskuję, że taka jest po opisie i przykładowych planszach) i Dżihad, bo Baranko, którego uwielbiam. Choć jeśli miałbym wybór - wolę Barankę w czerni i bieli.

Offline blackwaterpark

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 17, 2015, 11:21:32 pm »
Ja nie kupiłem 'Po Incalu' ale pytałem o Incala.
Wygląda, że licencja jest bardzo droga. Wydawca ma wątpliwość czy posiadacze Incala z Egmontu zdecydują się na ponowne kupno.
Rozważają pre-order. Więc trzeba ich 'atakować' na FB

No to będziemy atakować :smile:

PS. Tak się zastanawiam: czy wydawcy myślą, że w III RP jest ustalona ''na sztywno'' ilość ludzi czytających komiksy i że ona nigdy się nie zmieni? Przecież społeczeństwo jest, jakby nie patrzeć, coraz to zamożniejsze, ilość czytających chyba wzrasta, wchodzą na rynek młodsze pokolenia...

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 18, 2015, 08:45:48 am »
Incal na Targach tańszy, Dzihad droźszy niź w Gildii, no dziwnie trochę. Choć przy zakupach więcej niz jednego tytułu można było trochę negocjować.  Ale i tak najlepiej, zgodnie z rozmową z nimi,  schodzi Incal własnie. Kupowac póki jest!  :cool: 

Byłem i zamieniłem parę słów z wydawcami. Jeśli nakład, o którym słyszałem, jest prawdziwy, to naprawdę nie ma co czekać z kupnem "Po Incalu".

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 18, 2015, 09:38:16 am »
Byłem i zamieniłem parę słów z wydawcami. Jeśli nakład, o którym słyszałem, jest prawdziwy, to naprawdę nie ma co czekać z kupnem "Po Incalu".
Ale co, sugerujesz że nawet jeśli nakład jest rzeczywiście tak niski to jeśli komiks rozejdzie się w ciągu kilku tygodni to nie zrobią dodruku..? I od razu piszę... OK, Cromwella nie zrobili, ale nawet on schodził koło 3 miesiący...

Offline horror

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 18, 2015, 09:49:54 am »
Byłem i zamieniłem parę słów z wydawcami. Jeśli nakład, o którym słyszałem, jest prawdziwy, to naprawdę nie ma co czekać z kupnem "Po Incalu".

a o jakim nakladzie slyszales?

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 18, 2015, 10:21:05 am »
Właśnie - mniejszy czy większy od Egmontowego Incala? ;)
...w sumie bardzo bym się zdziwił jeśli byłby mniejszy...

Offline Koalar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 18, 2015, 10:26:16 am »
Byłem i zamieniłem parę słów z wydawcami. Jeśli nakład, o którym słyszałem, jest prawdziwy, to naprawdę nie ma co czekać z kupnem "Po Incalu".

Spokojnie, Hawker dodrukowany, to i to można dodrukować. Jest popyt, będzie podaż.
A ta dobra sprzedaż to ogólnie, czy na stoisku? Bo nie ma się co dziwić, że ludzie brali Incala, skoro było 15 zł taniej niż w sklepie Gildii.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 18, 2015, 11:31:44 am »
Ale co, sugerujesz że nawet jeśli nakład jest rzeczywiście tak niski to jeśli komiks rozejdzie się w ciągu kilku tygodni to nie zrobią dodruku..?

To nowe wydawnictwo. Wolę kupić od razu zamiast czekać na ewentualny dodruk.


a o jakim nakladzie slyszales?

Niestety, nie jestem upoważniony do przekazywania tej informacji.


Właśnie - mniejszy czy większy od Egmontowego Incala? :wink:

Nie wiem dokładnie, jaki był Egmontowy, ale ten o którym słyszałem ze Scream jest mniejszy.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2015, 11:44:14 am wysłana przez Kokosz »

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 18, 2015, 11:39:36 am »
Jeżeli nie wiesz jaki był Egmontowy to skąd wiesz, że jest mniejszy?

Ja mimo wszystko na razie odpuszczam. Za drogo i nie mam Incala.