Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1230 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:20:46 am »
Chłopaki, macie świetne tytuły, dobrą drukarnię, rzesze fanów.
Nie psujcie tego nieudolnym designem.
Warto jednak by to robił ktoś, kto ma minimalne pojęcie o kompozycji, typografii , kerningu etc...



The w oryginale to jedna nie to samo co Kasta. Nie mówiac już, że z typografią tytułu też poszliscie na skróty.

To nadal najbardziej kulejacy aspekt rodzimego rynku. :(

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1231 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:38:15 am »
dobrą drukarnię
Oni drukują chyba we wszystkich możliwych drukarniach  :smile:

Offline adam and arluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1232 dnia: Wrzesień 19, 2016, 04:11:42 pm »
Polecilibyście cykl Bunkier? Opinie na temat pierwszego tomu można znaleźć, ale o drugim już nie.
Zastanawiam się czy wejść w ten cykl.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1233 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:37:28 am »
Scream C juz z pakietem dostepny na sklepie.gildia. Dla mnie Aliens, ktory wypchnie z koszyka J.Hexa. kolejny miesiac trodnych wyborow i przekladania co niektorych zaplanowanych zakupow.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1234 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:51:32 am »
@up - nie tylko, widzę, że na Fantastycznych też jest nowy Scream w przedsprzedaży:
http://fantastyczneswiaty.pl/scream-comics-o_p_211806_1.html

Chłopaki, macie świetne tytuły, dobrą drukarnię, rzesze fanów.
Nie psujcie tego nieudolnym designem.
Warto jednak by to robił ktoś, kto ma minimalne pojęcie o kompozycji, typografii , kerningu etc...

The w oryginale to jedna nie to samo co Kasta. Nie mówiac już, że z typografią tytułu też poszliscie na skróty.

To nadal najbardziej kulejacy aspekt rodzimego rynku. :sad:
Popieram to, co napisałeś. Ale widzę, że ktoś ze Scream zagląda na forum, więc myślę, że Twój post trafi gdzie trzeba. Jestem dobrej myśli, tym bardziej, że w opisie wstawiono tekst, że okładka jest tymczasowa.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1235 dnia: Wrzesień 21, 2016, 12:12:50 pm »
Już za późno premiera za 3 tygodnie, więc komiksy się na pewno drukują.

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1236 dnia: Wrzesień 21, 2016, 12:27:29 pm »
@up, chyba masz rację. dopiero teraz przyjrzałem się dacie, a coś mi się ubzdurało, że Kasta akurat wychodzi na koniec października.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1237 dnia: Wrzesień 21, 2016, 12:53:56 pm »
Pewnie tak, ale to uniwersalny apel do większości polskich wydawców dotyczący oczywiście przyszłych tytułów (względnie wznowień).

I nie, żebym był bezkrytyczny wobec zachodnich wydawców. Humanoids i te ich grzbiety zapełnione w połowie gigantycznym logo też nie należą do najpiękniejszych.

Offline mr.castor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1238 dnia: Wrzesień 21, 2016, 01:01:09 pm »
Podobno do metabaronów też ma byś slipcase więc spoko  :wink:

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1239 dnia: Wrzesień 21, 2016, 02:00:11 pm »
Chłopaki, macie świetne tytuły, dobrą drukarnię, rzesze fanów.
Nie psujcie tego nieudolnym designem.
Warto jednak by to robił ktoś, kto ma minimalne pojęcie o kompozycji, typografii , kerningu etc...

Kurcze, popatrzyłem na te okładki i masz zupełną rację. Wygląda po prostu na brak profesjonalizmu. Okładka przygotowana przez Ciebie prezentuje się znacznie lepiej :)

Offline nayroth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1240 dnia: Wrzesień 21, 2016, 05:45:25 pm »
Tak daleko bym się nie posunął żeby twierdzić że jakiekolwiek wydawnictwo komiksowe w Polsce podchodzi do przygotowywania komiksów profesjonalnie. Smutnych przykładów jest na pęczki.

Offline koziorozec1979

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1241 dnia: Wrzesień 21, 2016, 06:32:18 pm »
Chcialbym zapytac czy polecacie generalnie zainteresowanie sie blizsze serią Malcolm Max? Czy seria ta wykazuje moze jakies istotne podobienstwa do swietnego cyklu Dylan Dog? W Dylanie w najwiekszym stopniu kupuje mnie rozbrajajacy humor, czy Malcolm pod wzgledem humoru prezentuje podobny poziom i styl?

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1242 dnia: Wrzesień 22, 2016, 09:06:00 pm »
Właśnie jestem po lekturze mojego pierwszego komiksu z tego wydawnictwa- Modigliani. I w sumie nie wiem co o nim do konca myślec...

Tzn komiks jest wydany bardzo dobrze. Gruba oprawa, duzy format. Sama historia ciekawa, szalenie w sumie smutna i główny bohater ktorego lubić sie nie da. Ale te rysunki... Libię taki rodzaj malowania, ale chyba za duzo komputera w nich jest. CzSami wydaje mi sie jakby to były poprzedabiane zdjecia... No i dodane w wielu kadrach efekt flary. Ktory jak dla mnie trąci troche kiczem i tandetą ...

Reasumujac - scenariusz ciekawy , dialogi dobrze mi sie czytało. Natomiast rysunki bardzo popsuły mi odbiór całości .

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1243 dnia: Wrzesień 22, 2016, 09:09:38 pm »
Nie czytałem jeszcze, ale po przekartkowaniu  efekt "fotograficzności" zdecydowanie jest. Posmak lekkiego kiczyku niestety też.
A że w niektórych przypadkach to poprzerabiane zdjecia to jestem praktycznie pewien.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1244 dnia: Wrzesień 24, 2016, 11:28:18 am »

 

anything