trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1260 dnia: Październik 07, 2016, 12:19:58 pm »

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1261 dnia: Październik 07, 2016, 01:34:04 pm »
kolejne robienie syfu w sekcji komentarzy z cyklu "nie stać mnie, więc opluję":

https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/315760-zloty-osiol

serio, nie mogę zrozumieć czemu ludzie traktują sklep jako medium do prowadzenia konwersacji. bo jestem przekonany, że jakaś gównoburza się rozpęta pod tym tytułem.

Offline Funny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1262 dnia: Październik 07, 2016, 01:57:42 pm »
Taka natura Polaka - nie kupi chleba na zakwasie bo 15zł/kg to za drogo. Napycha się pompowanymi bułkami i Tobie będzie obrzydzał chleb który lubisz.

Offline Holsten

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1263 dnia: Październik 07, 2016, 01:58:35 pm »
Zgadza się. Taka już nasza natura.

Offline niebosklon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1264 dnia: Październik 07, 2016, 02:14:53 pm »
Powiem tak. Jestem pod wrażeniem jak rozwija się Scream. Dobre lub bardzo dobre tytuły.Zdażają im się edytorskie wpadki,ale pod tym względem jednak sztos. Wydanie Incala ze slipcase  - Chapeau Bas!.Na MFKiG najlepsze stoisko. Milo Manara,żeby robił rysunki na stoisku wydawcy. W Łodzi? Pozytywnie.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1265 dnia: Październik 07, 2016, 04:22:39 pm »
SC zaskakuje na plus. Ja także jest pod wrażeniem szybkiego rozwoju wydawnictwa. Większość tytułów mi odpowiada. Do Metabaronów też ma być slipcase (pytałem w Łodzi, potwierdzili na stoisku). Kasta bardzo ładnie się prezentuje. Osła można kupić teraz za 41,30 zł (Gildia). Cena za format 32 X 24 cm nie jest aż tak wygórowana.


Super, że wydali Kolory Dzikiego Zachodu. Serpieri rysuje niesamowicie. Fajnie że Druuna od Kurca też w większym formacie.
Jestem zadowolony, że obecnie 3 wydawców ma w ofercie komiksy Manary: Egmont, Taurus i SC.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 04:27:59 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1266 dnia: Październik 07, 2016, 07:32:59 pm »
scream - mimo tego że mam tylko ich 3 tytuły ( z czego jeden przez przypadek - bo nie mieli jak wydać na stoisko to zabrałem Malcolma:), a resztę które wydają - nie do końca podpasowują w mój gust. to bardzo podoba mi się "atak" tego wydawnictwa.
Mocno weszli na rynek i raczej się utrzymają. Mam nadzieję , że będą mocno dywersyfikować tytuły - tak aby każdy znalazł coś dla siebie.


Na targach ich stoisko było zawsze oblegane. W porównaniu z Taurusem..

Offline LordDisneyland

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1267 dnia: Październik 08, 2016, 12:46:58 am »
Uch...straszne to liternictwo w "Ośle". Czy w innych komiksach screamu jest podobnie? Może czepiam się szczegółu, ale akurat to bardzo mi  w lekturze przeszkadza.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1268 dnia: Październik 08, 2016, 01:07:23 am »
Uch...straszne to liternictwo w "Ośle". Czy w innych komiksach screamu jest podobnie? Może czepiam się szczegółu, ale akurat to bardzo mi  w lekturze przeszkadza.

możesz bardziej obrazowo przedstawić w czym problem ? tej pozycji manary w rękach jeszcze nie miałem, ale w guliwerianie i incalach wszystko wydawało mi się w porządku. najstraszniejsze liternictwo z jakim miałem do czynienia jest w tytułach sfara (wszystkich, więc zakładam że wzorowane na oryginale).

Offline nayroth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1269 dnia: Październik 08, 2016, 08:54:38 am »
Bardziej obrazowo widać na obrazkach. Na pierwszym jaka powinna być czcionka, na drugim jaką dali w polskim wydaniu.
http://www.humano.com/album/35654
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/zloty-osiol/1,skan1

PS.: Jeżeli ktoś nie dostrzega różnicy, to trudno.

Offline radef

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1270 dnia: Październik 08, 2016, 09:38:48 am »
Czcionka wygląda jak z komiksów Egmontu z lat 90-tych.
Zerknąłem na inne komiksy Screamu i niestety wśród większości tytułów [np. "Incal] wykorzystano czcionkę Wild Words [bardzo oklepaną czcionkę, na dodatek dość średnią], co i tak nie jest najgorzej, ponieważ takie JPF w wielu komiksach stosuje tą samą czcionkę, tylko nie wiem dlaczego, w wersji z samymi dużymi literami. W Wild Words duże litery od małych różnią się tak, że np. i jako mała litera to kreska, a jako duża to kreska z dwoma poziomymi kreskami na górze i na dole.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1271 dnia: Październik 08, 2016, 04:35:14 pm »
Auć... bardzo słabo to wygląda.

Dlatego z całym szacunkiem i supportem dla polskich wydawców, jak jest jakiś równległy tytuł to wolę jednak oryginał. Oczywiście to, żadne gwarancja, ale w miażdzącej większości nie ma takich perełek jak okropne liternictwo, typografia okładki, koszmarne loga wydawców (w tym celujemy) i inne kwiatki.
Powtarzam się wiem. Niestety nie bez powodu.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2016, 04:39:09 pm wysłana przez gobender »

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1272 dnia: Październik 09, 2016, 10:50:21 am »
Najbardziej interesuje mnie czy i co SC zapowiedział na MFGiK :) Rozumien że na plany na 2017 może być za wcześnie ale ....

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1273 dnia: Październik 09, 2016, 12:08:11 pm »
W sklepie Gildii Giliweriana z adnotacją: 'nakład jest wyczerpany".


Poczekamy to poznamy plany. Do końca roku jeszcze sporo czasu. Lubię niespodzianki. Miło jak SC zaskoczy ciekawą pozycją, w stylu "Kolory Dzikiego Zachodu" lub "Złoty Osioł". Do końca roku mają jeszcze wydać: Technokapłanów, kolejny integral Metabaronów?, Jak zbić fortune w czerwcu'40, Niedźwiedzi Kieł 2.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline skil

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1274 dnia: Październik 09, 2016, 12:21:31 pm »
Skoro wydali Guliwerianę i Złotego Osła, to zapewne można spodziewać się też "Gli Occhi di Pandora".
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

 

anything