trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 552259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1410 dnia: Grudzień 15, 2016, 02:18:28 pm »
To jest one shot, ale kiedyś w wywiadzie Boucq powiedział, że wszystkie trzy komiksy, które zrobił z Charynem (La femme du magicien, Bouche du Diable i Little Tulip)- uważa za trylogię, bo bohaterowie tych komiksów są do siebie podobni i pewne rzeczy mają wspólne.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1411 dnia: Grudzień 16, 2016, 02:18:11 pm »
Scream zapowiedziało "Fire And Stone - Predator" na koniec stycznia.
Szybko im to idzie  :smile:

Offline Gazza

« Odpowiedź #1412 dnia: Grudzień 19, 2016, 07:38:32 am »
Na koniec mogliby wydać wszystkie miniserie spod szyldu "Fire and stone" w jednej, ślicznej, zbiorczej cegiełce.
Takiej jaką Dark Horse wydało swego czasu..... :)

Offline gobender

« Odpowiedź #1413 dnia: Styczeń 01, 2017, 12:34:01 pm »
Korzystając z błogosławionej ciszy i spokoju noworocznego poranka przeczytałem Jak zbić fortunę w czerwcu '40. Przesadą byłoby powiedzieć, że to jakieś dzieło. Może ze względu na adaptację, scenariusz sprawił, że bardziej czyta się to bardziej jak coś z Relaksu niż nową pozycję. Zdradza to bardziej rysunek, troszkę przywodzący na myśl Guy'a Davisa, choć moim zdaniem nie tak dobry i trochę nierówny. Ogólnie przyzwoita pozycja choć bardziej na raz niż do wielokrotnego czytania. Zachwyca natomiast jakość wydania, tu po raz kolejny brawa dla Scream.
Z dwóch komiksów, które kupiłem w tym samym czasie to ten był lakkim rozczarowaniem. Natomiast pozytywnie zaskakuje Monika. Głównie warstwą wizualną, która w albumie (równie ładnie wydanym) prezentuje się znacznie lepiej niż plansze w internecie.
Niezależnie jak bym się czepiał scenariusza, jestem ciekaw dalszego ciągu.
Jak zbić fortunę - 6.2
Monika 7.1

mgnesium

• Gość
« Odpowiedź #1414 dnia: Styczeń 05, 2017, 02:18:51 am »
apropo dodruku incala:

Cytat: scream comics via facebook
Nie bedzie dodruku Incala. Ale...

być może nie warto przepłacać na allegro?

Kijanek

• Gość
« Odpowiedź #1415 dnia: Styczeń 05, 2017, 07:13:21 am »
Na koniec mogliby wydać wszystkie miniserie spod szyldu "Fire and stone" w jednej, ślicznej, zbiorczej cegiełce.
Takiej jaką Dark Horse wydało swego czasu..... :smile:
Na KW wspominano coś o slipcase do zestawu,

Offline TePe

« Odpowiedź #1416 dnia: Styczeń 05, 2017, 08:41:13 am »
apropo dodruku incala:

być może nie warto przepłacać na allegro?
Czyżby nowe wydanie tym razem z kolorami, które wydał onegdaj Egmont?

Offline misiokles

« Odpowiedź #1417 dnia: Styczeń 05, 2017, 08:42:41 am »
Wystarczy nowe wydanie np. z inna okładką. Nowe wydanie to nie dodruk, więc nie ma tu łamania wcześniejszych zapewnień :)

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #1418 dnia: Styczeń 05, 2017, 09:01:15 am »
Mogliby trzasnąć takie ekskluzywne wydanie coffee table z pojedynczymi zeszytami. Fetyszyści i tak kupią :D

Offline gobender

« Odpowiedź #1419 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:03:02 am »
Mogliby trzasnąć takie ekskluzywne wydanie coffee table z pojedynczymi zeszytami. Fetyszyści i tak kupią :D

Ja nie , bo juz mam Humanoidsowe i wypraszam sobie fetyszystę... No Ok, moze trochę :D
No ale jestem ciekaw czy by się szarpnęli, bo przyznaję, ze to moje ulubione wydanie i byłoby fajnie, gdyby u nas wyszło. Trzymam kciuki.

Chyba, że pójda w drugą stronę i paperback wyjdzie.

Offline rzem

« Odpowiedź #1420 dnia: Styczeń 05, 2017, 11:29:21 am »
Jak zbić fortunę...
Słowa uznania za wydanie - rzeczywiście nie ma się do czego przyczepić, świetna edycja, bardzo gruby papier, nie ma śladu po dawnych już chyba problemach interpunkcyjnych i gramatycznych z wcześniejszych komiksów SC.

Daje sie odczuć, ze komiks powstał na kanwie scenariusza filmowego tych samych autorów (adaptacja powieści). Sceny są krótkie, dialogi szybkie - nieco inny Dorison niż np. w Fechmistrzu.

Sama fabuła to przygodówka, jakiej należało sie spodziewać. Nie jest to żadne epokowe dzieło, ale moim zdaniem dostarcza dobrej rozrywki. Tym, którzy lubią takie komiksy, polecam.

mgnesium

• Gość
« Odpowiedź #1421 dnia: Styczeń 05, 2017, 09:59:26 pm »
co do incala:

wydaje mi się że po prostu zmniejszą format do a4. downgrade standardu oprawy integrala raczej nie (bo polskiemu czytelnikowi album musi wyglądać), upgrade formatu również nieszczególnie (bo polski czytelnik nie lubi przepłacać), a przy aczwórce powinny sensownie spaść koszty wydania.

bardzo mało prawdopodobne (ale trochę bardziej niż fantazje powyżej) wydaje mi się wydanie albumów pojedynczo, na miękko i rozmiarze najbardziej popularnym dla frankofonów (budżet totalny).

w ogóle, nie wiem czemu po prostu nie trzasną reprintu. żadnych oficjalnych deklaracji (w formie komunikatu) nie było. wcześniej wykorzystany cytat pochodził z sekcji komentarzy ryjbooka.

Offline tucoRamirez

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Hijo de una gran puta!
« Odpowiedź #1422 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:14:09 pm »
co do incala:

w ogóle, nie wiem czemu po prostu nie trzasną reprintu. żadnych oficjalnych deklaracji (w formie komunikatu) nie było. wcześniej wykorzystany cytat pochodził z sekcji komentarzy ryjbooka.
jeśli wydadzą w formie jeszcze "ekskluzywniejszej" (np. słynny "table cośtam"), to prawdopodobnie, żeby sprzedać to samo jeszcze raz również starym klientom, kupili z kolorami Beltrana, kupili z oryginalnymi, kupią również wersję hardkore-ekskluzif.
natomiast jeśli wydadzą w formie "odchudzonej" (np. w zeszytach a4), generalnie w wersji tańszej (albo podzielonej na albumy lub "słynne" dabelskrimy), to będzie produkt skierowany do odbiorców, którzy nie byli skłonni wydać stukilkudziesięciu zeta na jedną książkę.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #1423 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:29:02 pm »
Nie wiem czy jest aż tak wielkie zapotrzebowanie na ten komiks, aby robić nowe wydanie - dodkruk, i ja bym z tym może trochę poczekał. Teraz niech dokończą Metabaronów i zaczną w końcu Technokapłanów. No i Bouncer wreszcie by się przydał.

Offline gobender

« Odpowiedź #1424 dnia: Styczeń 06, 2017, 06:52:17 am »
w ogóle, nie wiem czemu po prostu nie trzasną reprintu. żadnych oficjalnych deklaracji (w formie komunikatu) nie było.

Może mają jakieś ograniczenia w umowie z Humano. W końcu to jest ichni format deluxe, który Humano wydawał jako limitowany. Później reszta w mniejszym formacie (co w sumie i w Scream mogłoby się powtórzyć) On jest standardowo mniejszy niz A4 ale tragedii nie ma.

anything