Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1410 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:03:02 am »
Mogliby trzasnąć takie ekskluzywne wydanie coffee table z pojedynczymi zeszytami. Fetyszyści i tak kupią :D

Ja nie , bo juz mam Humanoidsowe i wypraszam sobie fetyszystę... No Ok, moze trochę :D
No ale jestem ciekaw czy by się szarpnęli, bo przyznaję, ze to moje ulubione wydanie i byłoby fajnie, gdyby u nas wyszło. Trzymam kciuki.

Chyba, że pójda w drugą stronę i paperback wyjdzie.

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1411 dnia: Styczeń 05, 2017, 11:29:21 am »
Jak zbić fortunę...
Słowa uznania za wydanie - rzeczywiście nie ma się do czego przyczepić, świetna edycja, bardzo gruby papier, nie ma śladu po dawnych już chyba problemach interpunkcyjnych i gramatycznych z wcześniejszych komiksów SC.


Daje sie odczuć, ze komiks powstał na kanwie scenariusza filmowego tych samych autorów (adaptacja powieści). Sceny są krótkie, dialogi szybkie - nieco inny Dorison niż np. w Fechmistrzu.


Sama fabuła to przygodówka, jakiej należało sie spodziewać. Nie jest to żadne epokowe dzieło, ale moim zdaniem dostarcza dobrej rozrywki. Tym, którzy lubią takie komiksy, polecam.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1412 dnia: Styczeń 05, 2017, 09:59:26 pm »
co do incala:

wydaje mi się że po prostu zmniejszą format do a4. downgrade standardu oprawy integrala raczej nie (bo polskiemu czytelnikowi album musi wyglądać), upgrade formatu również nieszczególnie (bo polski czytelnik nie lubi przepłacać), a przy aczwórce powinny sensownie spaść koszty wydania.

bardzo mało prawdopodobne (ale trochę bardziej niż fantazje powyżej) wydaje mi się wydanie albumów pojedynczo, na miękko i rozmiarze najbardziej popularnym dla frankofonów (budżet totalny).


w ogóle, nie wiem czemu po prostu nie trzasną reprintu. żadnych oficjalnych deklaracji (w formie komunikatu) nie było. wcześniej wykorzystany cytat pochodził z sekcji komentarzy ryjbooka.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1413 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:14:09 pm »
co do incala:

w ogóle, nie wiem czemu po prostu nie trzasną reprintu. żadnych oficjalnych deklaracji (w formie komunikatu) nie było. wcześniej wykorzystany cytat pochodził z sekcji komentarzy ryjbooka.
jeśli wydadzą w formie jeszcze "ekskluzywniejszej" (np. słynny "table cośtam"), to prawdopodobnie, żeby sprzedać to samo jeszcze raz również starym klientom, kupili z kolorami Beltrana, kupili z oryginalnymi, kupią również wersję hardkore-ekskluzif.
natomiast jeśli wydadzą w formie "odchudzonej" (np. w zeszytach a4), generalnie w wersji tańszej (albo podzielonej na albumy lub "słynne" dabelskrimy), to będzie produkt skierowany do odbiorców, którzy nie byli skłonni wydać stukilkudziesięciu zeta na jedną książkę.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1414 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:29:02 pm »
Nie wiem czy jest aż tak wielkie zapotrzebowanie na ten komiks, aby robić nowe wydanie - dodkruk, i ja bym z tym może trochę poczekał. Teraz niech dokończą Metabaronów i zaczną w końcu Technokapłanów. No i Bouncer wreszcie by się przydał.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1415 dnia: Styczeń 06, 2017, 06:52:17 am »
w ogóle, nie wiem czemu po prostu nie trzasną reprintu. żadnych oficjalnych deklaracji (w formie komunikatu) nie było.

Może mają jakieś ograniczenia w umowie z Humano. W końcu to jest ichni format deluxe, który Humano wydawał jako limitowany. Później reszta w mniejszym formacie (co w sumie i w Scream mogłoby się powtórzyć) On jest standardowo mniejszy niz A4 ale tragedii nie ma.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1416 dnia: Styczeń 06, 2017, 09:22:54 am »
Ja miałem te mniejsze wydania i nie narzekałem - miał wszytą zakładkę i fajnie zaokrąglony grzbiet (szkoda, że u nas komiksy w ten sposób ni wychodzą).

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1417 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:04:53 am »
No bo i nie ma na co narzekać. Wszystkie te wydania są fajne an swój sposób. Z jednej strony te małe wgodnie się czyta, a z drugiej strony w w coffee table art robi piorunujace wrazenie. Zarówno w Incalu jak i  Final Incal. Mi sie marzy jeszcze tylko artist's edition. Blueberry wyszły 4, ale są w miekkiej okładce, co przy formacie 30x40 jest trochę słabą opcją ale lepsze to niz nic.
Niemniej, cokolwiek by Scream nie zrobił promujac Moebiusa będe ich tylko supportował.

Offline bluebeery

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1418 dnia: Styczeń 06, 2017, 10:54:46 am »
Może Scream byłby zainteresowany wydaniem albumów z grafikami Moebiusa, wyszło ich kilka :)
Np. http://www.bedetheque.com/BD-Chaos-Moebius-Chaos-35009.html

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1419 dnia: Styczeń 06, 2017, 12:05:12 pm »
Może Scream byłby zainteresowany wydaniem albumów z grafikami Moebiusa, wyszło ich kilka :)
Np. http://www.bedetheque.com/BD-Chaos-Moebius-Chaos-35009.html

Miałem nadzieję, że to wyjdzie kolekcji, która już się ukazała w kilku krajach. I sądziłem, że nowe wydanie Garażu będzie tego początkiem, ale się przeliczyłem. Scream chyba nie ma do tego praw, jeśli wydają tylko to co Humanoids. Z drugiej strony ograniczenia dotyczyły chyba tylko angielskiego rynku, więc może... Byłoby świetnie, bo zanim Dark Horse to wyda w sowijej Moebius Library (jeśl w ogóle) to miną wieki, zważywszy jakie będzie miec tempo ta kolekcja.
Natomiast z trzeciej strony można to smiało kupić nawet po francusku, bo tekstu tam jest tyle co na lekarstwo.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1420 dnia: Styczeń 24, 2017, 01:48:48 pm »
Info od SC
Cytuj
Szanowne Czytelniczki i Szanowni Czytelnicy! :)
 Nowości stycznia są w naszym magazynie! Od jutra, najpóźniej odczwartku powinny być dostępne w Waszych ukochanych sklepach i księgarniach komiksowych. Zapraszamy do zakupu i lektury!
 A od jutra w związku z rozpoczynającym się świętem komiksu i Festiwalem w Angouleme zaczymy prezentacje nowości SCREAMU na pierwszą połowę 2017 roku. Sądzimy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1421 dnia: Styczeń 24, 2017, 04:21:01 pm »
Super. Mocno wierzę w ofertę tego wydawnictwa

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1422 dnia: Styczeń 24, 2017, 04:30:51 pm »
Wszyscy czekają na Dżinna  :biggrin:

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1423 dnia: Styczeń 24, 2017, 05:51:13 pm »
Wszyscy??:)

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1424 dnia: Styczeń 24, 2017, 06:18:27 pm »
Wszyscy?? :smile:
No to taki żart  :smile: ja sobie mogę sam czekać (tylko żebym się doczekał).