Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2145 dnia: Styczeń 05, 2018, 05:33:34 pm »
Jeżeli Rozbitkowie -  to cudna wiadomość, nawet jeżeli w formacie Scream. Chociaż miło by było w jednolitym jak poprzednie wydanie - tak czy inaczej biorę...

Ciekawa jest sytuacja z Metabaronem zapowiedzieli kolejny tom 3-4 i spodziewałem się, że na kolejne części będziemy czekać latami tymczasem oryginalnie publikowane są dwa nowe albumy rocznie  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2146 dnia: Styczeń 05, 2018, 06:24:26 pm »
Macie jeszcze:


Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2147 dnia: Styczeń 05, 2018, 06:43:55 pm »
No to Rozbitkami Scream rozbił ten noworoczny festiwal zapowiedzi komiksowych :)
Przynajmniej dla sporej części komiksowa.

Offline bluebeery

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2148 dnia: Styczeń 05, 2018, 06:47:01 pm »
Jeżeli Rozbitkowie -  to cudna wiadomość, nawet jeżeli w formacie Scream. Chociaż miło by było w jednolitym jak poprzednie wydanie - tak czy inaczej biorę...
Ja z kolei uważam że wydanie Egmontu było zdecydowanie w zbyt małym formacie więc nie chciałbym by kolejne wydawnictwo powieliło ten błąd.  Rysunki Gillona wiele zyskają w powiększonym wydaniu Screamowym.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2149 dnia: Styczeń 05, 2018, 06:50:08 pm »
@up
Scream nie wydał niczego (no poza F&S i L&D) w małym formacie. Nie ma obaw o takie sprawy.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2150 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:31:30 pm »
Musze zacząć kupować wiecej oryginałów albo obcojęzycznych wydań... Jak miałem 0,5 Rozbitków, to teraz będę miał 2,5 :D .  Jak zacząłem kupowac angielskiego Mercenary, to natychmiast zapowidziano polskie :D
Na razie jeszcze Gus nie zadziałał, ale kto wie

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2151 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:31:42 pm »
Oby tylko nie zaczęli wydawać po tom-dwa ;/

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2152 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:36:25 pm »
Nieee... chyba...  Obstawiam 2 integrale.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2153 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:42:16 pm »
Chwila, to w końcu Rozbitkowie są w zapowiedziach oficjalnych czy są w domysłach?
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2154 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:48:41 pm »
Z facebookowej wypowiedzi (pod postem o Lamie) wynika, że tak. Więc nie domysły, brak konkretów.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2155 dnia: Styczeń 05, 2018, 08:05:44 pm »
Ja z kolei uważam że wydanie Egmontu było zdecydowanie w zbyt małym formacie więc nie chciałbym by kolejne wydawnictwo powieliło ten błąd.

W przypadku kiedy całą serię można zamknąć w dwóch integralach jestem zwolennikiem wariantu egmontowego. Gdyby seria była dłuższa lub rozbita na pojedyńcze albumy wówczas prędzej przekonałbym się do powiększonego formatu, ale uważam że to strata zarówno czasu, przestrzeni jak i pieniędzy. Jeżeli będzie komplet to mniejsza o format.

Powiększony format zostawił bym dla O.Ledroit'a(Requiem/Wika) jako moje screamowe marzenie i Kroniki Czarnego Księżyca 3w1 jako kurcowe marzenie(ale na 2018 Storm i Vasco i jeszcze więcej Storma i Vasco  :biggrin: )

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2156 dnia: Styczeń 06, 2018, 08:26:25 am »
W przypadku kiedy całą serię można zamknąć w dwóch integralach jestem zwolennikiem wariantu egmontowego. Gdyby seria była dłuższa lub rozbita na pojedyńcze albumy wówczas prędzej przekonałbym się do powiększonego formatu, ale uważam że to strata zarówno czasu, przestrzeni jak i pieniędzy. Jeżeli będzie komplet to mniejsza o format.

Powiększony format zostawił bym dla O.Ledroit'a(Requiem/Wika) jako moje screamowe marzenie i Kroniki Czarnego Księżyca 3w1 jako kurcowe marzenie(ale na 2018 Storm i Vasco i jeszcze więcej Storma i Vasco  :biggrin: )
......wszystko niby pięknie, no ale przecież "wariant egmontowy" jest pomniejszony, a nie normalny. jeśli Scream powieli błąd Kurca (Largo), to tym razem będzie to o wiele większy błąd! (1. bo przed wydaniem kurcowego Largo, wcześniejsze tomy egmontu były jeszcze jakotako dostępne, 2. bo Kurc nie wydał tych tomów, 3. przede wszystkim warstwa graficzna w Rozbitkach więcej traci na pomniejszaniu niż w Largo).


a tak na marginesie, ja tam nie wierzę, że Scream mógłby cokolwiek pomniejszać....
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2157 dnia: Styczeń 06, 2018, 08:44:15 am »
No nie wiem czy Largo traci mniej na pomniejszonym formacie niż Rozbitkowie. To szczegółowo narysowany komiks plus jest przecież kinem sensacyjnym i to o dużej szybkości, a takie rzeczy najlepiej ogląda się na dużym ekranie. Tempo, pościgi, wjazd na chatę helikopterem, epickie rozwałki - cały Largo Winch. W tym małym formacie jest słabiej. Nie tak słabo jak swego czasu w czasie lektury tych żenująco małych wydań Lucky Luke`a i Tintina, ale jednak.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2158 dnia: Styczeń 06, 2018, 09:12:56 am »
No nie wiem czy Largo traci mniej na pomniejszonym formacie niż Rozbitkowie. To szczegółowo narysowany komiks plus jest przecież kinem sensacyjnym i to o dużej szybkości, a takie rzeczy najlepiej ogląda się na dużym ekranie. Tempo, pościgi, wjazd na chatę helikopterem, epickie rozwałki - cały Largo Winch. W tym małym formacie jest słabiej. Nie tak słabo jak swego czasu w czasie lektury tych żenująco małych wydań Lucky Luke`a i Tintina, ale jednak.
ok, niech będzie - oba tracą podobnie.
pewnie patrzę przez pryzmat tego, co bardziej lubię.
w każdym razie w obecnej sytuacji wydanie takiego klasyka w pomniejszeniu to zbrodnia na sztuce ;)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2159 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:27:54 am »
Jak już kiedyś wspomniałem wydanie Rozbitków z Glenat nie jest wcale wiele większe. Sam zadruk jest odrobine większy niz Egmontowy, za to są duże marginesy.

Tymczasem obiecane Tajemnice. O ile poczatkowe strony są zachęcające, tak niesttey większość stron to takie jak te dalej. Czyli paraecyklopedyczne opisy.











 

anything