trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2160 dnia: Styczeń 06, 2018, 03:28:29 pm »
Mnie to już trochę zaczyna irytować. Coraz więcej reedycji a  nie wszystko na to zasługuje. Jodo w nadmiarze jest strasznie ciężkostrawny. Nie wiem po co ta niepasująca do niczego czwarta wersja Incala... To takie dojenie kolekcjonerów (w tym niestety i mnie). Patrzę na półkę i widzę sporo zaczętych serii jak przykładowo "Dżin", "Dekalog" i wolałbym aby wydawca dokończył serwowanie tego dania a nie po raz kolejny serwował mi kotlet mielony na coraz większym talerzu... Lubię mielone ale bez przesady.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2161 dnia: Styczeń 06, 2018, 04:21:04 pm »
Mamy tutaj dużo tekstu ciągłego, a jak wiemy (np. Nestor Bruma) Scream, tak sobie radzi ze składem takiej treści. Nie chcę zapeszać, ale może być niewesoło.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2162 dnia: Styczeń 06, 2018, 05:40:23 pm »
Mamy tutaj dużo tekstu ciągłego, a jak wiemy (np. Nestor Bruma) Scream, tak sobie radzi ze składem takiej treści. Nie chcę zapeszać, ale może być niewesoło.
nie wiem jak w składzie, ale w tłumaczeniach, a przede wszystkim korekcie, oględnie mówiąc, mistrzami to oni nie są.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2163 dnia: Styczeń 06, 2018, 05:41:46 pm »
Czy polecacie Aliens - 30th Anniversary Edition? Nie planowałam kupowania, ale ma miejsce w top 50 za 2017 rok według Gildii, a do tego SC zapowiedziało poszerzenie serii i zrobiło się dla mnie ciekawe posiadanie wszystkich tytułów wydanych w Polsce z 30th Anniversary Edition.

Jako, że jestem świeżo po lekturze - niespecjalnie. Komiks ma swoje mocne momenty, szczególnie wtedy gdy bardziej wchodzi w psychikę postaci Hicksa i Newt, ale ma bardzo chaotyczną narrację. Akcja skacze z miejsca na miejsce w dziwny sposób - teraz komiksów już tak się nie piszę. W odnalezieniu się nie pomagają też czarno-białe rysunki. Jak krajobrazy, statki czy postaci ksenomorfów Nelson rysuje fenomenalnie, tak ludzie a szczególnie twarze w jego wykonaniu wyglądają tragicznie. Rysownik potrafi na pięciu kadrach narysować tę samą postać i na każdym wygląda inaczej, albo trzy różne postaci wyglądające niemal tak samo, czasami nie wiedziałem kto na danym kadrze się w ogóle znajduje. Polskie wydanie niezłe, ale papier zbyt gruby i niewygodnie się czyta, czerń mogłaby też być trochę lepiej nasycona.  Nie żałuję kupna tego komiksu, ale miałem zbyt wygórowane oczekiwania i jestem nim trochę rozczarowany. Jednak do ostatecznej oceny wstrzymam się do lektury "niebieskiego" bo dopiero te dwa tomy tworzą podobno zwartą całość i domykają cykl Verheidena. Na chwilę obecną rzecz poleciłbym tylko fanom uniwersum Obcych chcącym poszerzyć swoją wiedzę i zobaczyć jak to wszystko się zaczęło. Bardziej podobało mi się Ofiarowanie/Zbawienie.

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2164 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:37:47 pm »
Ja do ostatniej chwili się wahałem. Konsultowałem na forum, pytałem, screenów szukałem. Kiedy przyjechał do mnie, odłożyłem wszystko inne i przeczytałem w pierwszej kolejności. Solidna lektura, nie komiks wszechczasów, ale dobrze napisana, pesymistyczna opowieść SF(?). Tak uważałem zaraz po przeczytaniu. Ale najbardziej cenne dla mnie komiksy to te, o których po jakimś czasie mam refleksję wsteczną - a taką miałem o tym tytule, wspominając poszczególne sceny: że to naprawdę dobra rzecz. Rzeczywiście komiks momentami graficznie trochę kwadratowy,  papier za gruby, cena wygórowana. Ale to jak mi utkwiło w głowie parę scen, ich konstrukcja, monologi bohaterów, wymowa, każe mi powiedzieć, że ten komiks jest dobry.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2165 dnia: Styczeń 06, 2018, 08:38:01 pm »
Ale to jak mi utkwiło w głowie parę scen, ich konstrukcja, monologi bohaterów, wymowa, każe mi powiedzieć, że ten komiks jest dobry.

Rzeczywiście jest tutaj kilka takich scen, że czapki z głów - niesamowicie klimatycznych, sugestywnych i zostających w pamięci, niemniej jako całość - chaos narracyjny. Verheiden miał kilka świetnych pomysłów, ale nie potrafił tego przekuć w płynną narrację, momentami bardziej to wyglądało jak jakiś story-board. W ogóle jakiś dziwny jest ten komiks i nawet nie potrafię go sklasyfikować czy mi się podobał czy nie. Niby mnie męczył podczas lektury a skończyłem go na raz, niby mi się niespecjalnie podobał a przeczytałem go już dwa razy. Na pewno "coś" w sobie ma. W sklepie gildii widzę, że podobne odczucia, szczególnie polecam ostatni komentarz:
https://www.gildia.pl/komiksy/349760-aliens-30th-anniversary-edition

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2166 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:11:31 am »
Czy mi się wydaje, że to pierwszy wydawca z przepytywanych na Ziniolu, którego wypowiedź wprost sugeruje, że na rynku robi się ciasno? Rok był raczej trudny według nich...

Na kilka ich pozycji czekam na bank.


Może dlatego ze ich komiksy są najdroższe ze wszystkich ??


JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2167 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:30:39 am »
Może dlatego ze ich komiksy są najdroższe ze wszystkich ??
Dodatkowo pojawił się nowy wydawca najtańszy na rynku  :smile:

Dlatego tak teraz idą w pewniaki jak Aliens itp czy Jodo.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2168 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:14:48 am »
Dodatkowo pojawił się nowy wydawca najtańszy na rynku  :smile:

Dlatego tak teraz idą w pewniaki jak Aliens itp czy Jodo.

Ale i sumiennie kontynuują np Monikę czy Łabędzi Śpiew, które pewniakami raczej nie są.

(o Deklaog nie bede miał pretensji jak odpuszczą, bo to jest po prostu słabiutkie)


JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2169 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:28:36 am »
Ale i sumiennie kontynuują np Monikę
Rok trzeba było czekać na drugi (pojedynczy) album  :smile:

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2170 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:40:00 am »
(o Deklaog nie bede miał pretensji jak odpuszczą, bo to jest po prostu słabiutkie)
a ja będę miał. jak ktoś wydaje coś w bardzo ekskluzywnej (jak na nasze warunki) formie (a tak właśnie szczególnie został potraktowany Dekalog), to znaczy, że albo traktuje tę pozycję jako naprawdę wyjątkową, albo jawnie gra w przysłowiowego mola, czyli piękna forma wydania i limitowany nakład ma stać się głównym wabikiem dla czytelnika, a reszta (zawartość) jest mało ważna.
jeśli o mnie chodzi, to przyznaję Ci poniekąd rację - Dekalog był przereklamowany i jest raczej średni (ale na pewno nie gorszy niż średnia komiksów Screamu); zdecydowanie chętniej zapoznawałbym się z nim w zwykłej, o wiele tańszej formie.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2171 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:44:31 am »
zdecydowanie chętniej zapoznawałbym się z nim w zwykłej, o wiele tańszej formie.
Ja po znacznie słabszym tomie drugim odpuszczam kontynuacje właśnie przez cenę.

A drugiego tomu Dampierre już półtora roku nie ma  :doubt:


Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2172 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:51:32 am »
Rok trzeba było czekać na drugi (pojedynczy) album  :smile:

Ale wyszedł. A roczna przerwa w kolejnym tomie to nie taki znów wyjątek na naszym rynku. Pierwsze z brzegu, które przychodzą mi do głowy: kolejna Druuna, Arab przyszłości, The Sixth gun...

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2173 dnia: Styczeń 07, 2018, 01:46:24 pm »
Ja tam powtórzę, to co kiedyś już pisałem, zresztą nie tylko ja.
Screamowe integrale wcale nie są droższe niż konkurencji (patrz Bernard Prince, Cyanny, Dredd od Ongrysa, UW1, Luc Orient, itp.).
Drogie są ich zeszytówki, nie wiedzieć czemu wypuszczane wszystkie jak leci w formacie powiększonym i na twardo.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2174 dnia: Styczeń 07, 2018, 02:47:24 pm »
Drogie są ich zeszytówki,
Albumy  :smile: Zeszytówki jedyne jakie wydają to w zbiorczych Alienach.

Screamowe integrale wcale nie są droższe niż konkurencji (patrz Bernard Prince, Cyanny, Dredd od Ongrysa, UW1, Luc Orient, itp.)
Ich integrale są znacznie droższe od innych.

Ostatnie:

Książę Nocy strony 152, cena 119.99 zł
Legenda Białego Lamy stron 156, cena 119.99 zł
Technokapłani stron 212, cena 139.99 zł

Dla porównania tytuły które wymieniłeś:

Bernard Prince stron 248, cena 120 zł
Dredd - Kompletne Akta 13 stron 280, cena 135 zł
Universal War One stron 168, cena 99 zł
Luc Orient stron 192, cena 99 zł
Druuna (też powiększony format) stron 152, cena 99 zł

Naprawdę nie są droższe?  :smile:

 

anything