trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2190 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:55:35 pm »
Do komiksow dojdziemy ale po kolei.. najpierw auta.. to mozna porownac do budowy domu, cegła jest cegła, koszt ten sam ale można zbudować dom za 150 tyś i za 500 tyś. Widzisz  różnice?  Koszt tej cegły jest wciąż taki sam ...

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2191 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:58:23 pm »
U mnie podobnie, gdyby nie ceny i często niepotrzebnie powiększone A4 brałbym więcej nawet w ciemno. Jedynie w przypadku Gimeneza i Jodo przymykam oko (chociaż Juan Solo nie kupię).

Często niepotrzebne? Ze wszystkich Screamów jakie mam, o żadnym nie pomyślałem, że chciałbym go w mniejszym formacie. Może poza tymi, o których pomyślałem, że w ogóle ich nie powinienem był kupować. Ale w zdecydowanej większości ich tyułów rysunek jest wart formatu.

PS Dajcie sobie na luz z tymi autami

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2192 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:25:57 pm »
Po raz kolejny i ostatni. W czym wg Ciebie komiksy Screamu sa lepsze od konkurencji?

Gobender pewnie masz racje, ze maja swietne rysunki. Mnie chodzilo o to, ze czesciej bym zaryzykowal cos kupic od nich gdyby bylo mniej "ekskluzywne", miedzy innymi format, a dzieki temu tansze. Mysle, ze jest troche takich osob jak ja, a w przypadku ogromnego wyboru jaki teraz jest to drogie sredniaki leca pierwsze w odstawke. I SC moze to teraz odczuwac.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2193 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:01:07 pm »
Z pewnością sporo w tym racji. Ale przy takich nakładach wydawanie tytułów w HC i na miękko/w pomniejszonym formacie jednocześnie lub w krótkim okresie czasu (co czesto dzieje się na świecie) byłoby trudne. Choć dla sporej cześci osób na pewno na rękę.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2194 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:02:10 pm »
Wydaje mi się, że to powiększenie formatu to 5... max 10 zł kosztów na komiksie, a pozostałe 10-15 zł to po prostu wyższa marża (lub/i płatność za markę "komiks w formacie powiększonym").

Offline Sokratesik

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2195 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:57:17 pm »
Też uważam, iż ten powiększony format na wszystko w Screamie jest niepotrzebny. Większość to europejska pulpa, czytałem Sanktuarium, Bunkier, czy "Jak zbić fortunę..." i niezłe to było ale na pewno nie ponadprzeciętne. Ale roble trochę racji ma. Faktycznie scream chce uchodzić za bmw komiksowa. I stosunek ceny do jakości jest taki sam jak bmw do np. nissana. Ale cóż, liczy się towar ekskluzywny  :wink: I sam kupuję niektóre serie, choć wg. mnie nie są warte tej kasy.... Wróć. Tak naprawdę to większość kupiłem na merlinie, jak pojedyncze albumy wychodziły po ok. 22-25 zł. To dla mnie jest tyle warte. Teraz uzupełniam kilka braków, przepłacam, ale komplecistą jestem okropnym. Może kiedyś ktoś kupi ode mnie te ekskluzywy za bajońskie sumy  :smile:
Ale cóż - tak chcą - tak wydają. Ich cyrk...

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2196 dnia: Styczeń 08, 2018, 07:08:16 am »
Wydaje mi się, że to powiększenie formatu to 5... max 10 zł
Ongrys kiedyś pisał (gdzieś to jest tu na forum) że za twardą oprawę i powiększenie formatu "Akt 13" (280 stron) to jakieś 11 zł  :smile: Kurc też mówił że powiększony format w Druunie w ogóle nie wpłynął na cenę (bo to pewnie nie więcej jak 2/3 złote  :smile: ) tak samo jak Mucha ostatnio. Wydawnictwo Komiksowe puszcza/puszczało pojedyncze powiększone albumy na twardo i za 40 zł.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 07:11:52 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2197 dnia: Styczeń 08, 2018, 07:23:05 am »
A może nie chcą skończyć tak jak Fantasmagorie, które dawało dobrą cenę i co z tego wynikło (OK, to nie jest jedyny problem tego wydawcy)? Chodzi mi o to, że cena jest tak skalkulowana, że zawiera ryzyko związane ze słabą sprzedażą, coś czego Fanta nie zrobiła. I jakby nie patrzeć tak skalkulowana cena komiksów, pozwala Screamowi dalej wydawać i istnieć na rynku. Nawet Egmont tak robi, tylko że u niego tego nie odczuwamy bo ma wysokie nakłady, choć może i odczuwamy na tytułach europejskich, gdzie sam nieraz Janie zauważyłeś, że ceny są dziwne np. Cyann.

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2198 dnia: Styczeń 08, 2018, 07:59:00 am »
A co poza powiększonym formatem (który u innych wydawców jest tańszy) mają takiego super?

To, że wydają komiksy dla kolekcjonerów. Nie rozdzielają integrala na komiks (osobno) i dodatki (osobno). Nie robią pomniejszonych formatów, bo taniej. Nie wydają dyptykami serii, która pisana jest tryptykami.

Ich wydanie z założenia ma być dobre, satysfakcjonujące, nie tanie. Czy jest, czy założenie udaje im się zrealizować - to inny temat. Nie każdy komiks warto wydawać w ten sposób i nie każde wydanie Scream jest idealne i najlepsze (wspominaliście już o korekcie, pojedynczych albumach w twardej itp), ale dla takich tytułów, jak Incal czy komiksy Gimeneza ich kierunek jest słuszny i w tym przypadku satysfakcja jest.

Offline roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2199 dnia: Styczeń 08, 2018, 09:32:28 am »
drogi Murazorze, nie mam tak lekkiego pióra jak Ty i nie chce się z Tobą tu kłócić bo nie mam szans i czasu.. ;)
Od SC mam jakieś 30 albumów i na żadnym się nie zawiodłem, wręcz przeciwnie. Jakość ponadprzecietna. Osobiście uwielbiam to wydawnictwo, moje klimaty po prostu. A co do cen to wg mnie są dobre, uczciwe.

mkolek81

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2200 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:18:32 am »
Scream ma zawyżone ceny, żeby moc robić te dzikie obniżki, taka jest ich strategia. Zapominacie o jednym w cenie jest wliczone ryzyko wydawcy (to o czym pisałem wyżej). Bo nikt inny nie ryzykuje, ani dystrybutor, ani detalista, bo oni mogą zawsze zwrócić towar. Wydawcy po sprzedaniu 50-70% nakładu, komiks dopiero się zwraca. Windują cenę i dają 40% zniżki. Ludzie na to reagują momentalnie (na te procenty), bo jest wielka okazja. Mało kto (z naciskiem na nikt) nie patrzy na porównywanie cen bezwzględnych po zniżce. To są jak Igrzyska śmierci pomiędzy wydawcami. Taka strategia ma też wadę, przyzwyczaja ludzi do rabatu. Tylko pojawia się problem w sytuacji, kiedy wydawca nie będzie mógł go dać, a oczekiwania czytelników przy obecnym wyborze wzrosły znacznie. Wystarczy poczytać wątek o cenach czy wyprzedaże/promocjach. Ten kij ma dwa końce, dlatego rabaty są ok, ale bez szaleństw, a tego w strategii wydawcy brak.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 10:21:48 am wysłana przez mkolek81 »

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2201 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:19:59 pm »
Gdzie można kupić Screama z 40% zniżki (nie licząc Kasty Metabaronów, tom 1)?

Offline sum41

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2202 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:38:23 pm »
Ongrys kiedyś pisał (gdzieś to jest tu na forum) że za twardą oprawę i powiększenie formatu "Akt 13" (280 stron) to jakieś 11 zł  :smile: Kurc też mówił że powiększony format w Druunie w ogóle nie wpłynął na cenę (bo to pewnie nie więcej jak 2/3 złote  :smile: ) tak samo jak Mucha ostatnio. Wydawnictwo Komiksowe puszcza/puszczało pojedyncze powiększone albumy na twardo i za 40 zł.

To samo mi przyszło na myśl ( opis Ongrysa) gdy niektórzy bronili ceny Conana bo powiększony format to musi być te 40 zł, ta jasne i wszystko w b&w...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2203 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:45:47 pm »
Conan jest "droższy" bo to nie superhero i zapewne mniejszy nakład  :smile: Drogi to był Thorgal  :biggrin: (tak samo jak miał iść LL)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 12:49:03 pm wysłana przez JanT »

Offline celtic

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2204 dnia: Styczeń 08, 2018, 01:10:00 pm »
Nakład Conana na 100% jest mniejszy niż innych kolekcji. W Bydgoszczy wczesniejsze kolekcje walaly się w kioskach. Kolekcja Conana widzialem tylko w dwóch kioskach i to pojedyncze egzemplarze.