trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2325 dnia: Kwiecień 09, 2018, 04:19:37 pm »
Fakt, po tym uściśleniu ilości stron Predatora, to cena Terminatora wygląda teraz "blado".

Obawiam się, że dostępność tych dwóch pozycji będzie taka, jak Aliens 30th lub Księcia nocy. I pewnie podobnie z nakładem, więc szybko im się wyprzedadzą.

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2326 dnia: Kwiecień 09, 2018, 06:25:23 pm »
Kurde tak jak byłem najarany na te komiksy tak w połowie zgasłem. Na dzień dzisiejszy biere Predatora :D. Nad Termkiem musze sie gruuubo zastanowić   :sad::doubt:

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2327 dnia: Kwiecień 09, 2018, 09:14:24 pm »
Kurde tak jak byłem najarany na te komiksy tak w połowie zgasłem.
Ale chodzi o cenę?
Było wiadome, że okolice cenowe wydania czarnego Aliena. Duży format. Ekskluziw według Scream. No i to Scream więc wiadomo, że 10/20zł drożej  :biggrin:

Offline midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2328 dnia: Kwiecień 09, 2018, 09:44:30 pm »
A „Książę nocy”, którego nakład się rzekomo wyczerpał na Bonito z 30% zniżką. Jak ktoś ma dodatkowe rabaty wychodzi poniżej 80 PLN.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2329 dnia: Kwiecień 09, 2018, 09:59:10 pm »
No i to Scream więc wiadomo, że 10/20zł drożej  :biggrin:
Licząc do czego? Bo np do Czarnego Młota czy Briggs Land to 70 zł (wiem że na miękko i format mniejszy ale Scream też może tak to wydać) A takie BBPO - Plaga Żab 2 jest 3 razy większe i w tej samej cenie - to Dark Horse. Powiększone wydania: DC Deluxe w tej samej cenie mają po 392 strony. Muchowe Wiedźmy 192 strony i 75 zł. Nie wiem skąd ci się wzięło te 10/20 zł?

Scream jest mega drogi i nic z tym nie robi (się zrymowało  :smile: ) a inni wydawcy kombinują z dobrym skutkiem (NSC, "łączone" Vertigo, Tyler Cross itp.)

Czasem trzeba coś o cenach napisać  :smile:

Offline sum41

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2330 dnia: Kwiecień 09, 2018, 10:23:26 pm »
Dwa podobne tytuły w jednym miesiącu  czy to nie błędne  posunięcie?  Pytanie czy warto coś przełożyć w zakupie np na maj tylko czy będzie dostępne...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2331 dnia: Kwiecień 09, 2018, 10:38:41 pm »
Licząc do czego? Bo np do Czarnego Młota czy Briggs Land to 70 zł (wiem że na miękko i format mniejszy ale Scream też może tak to wydać) A takie BBPO - Plaga Żab 2 jest 3 razy większe i w tej samej cenie - to Dark Horse. Powiększone wydania: DC Deluxe w tej samej cenie mają po 392 strony. Muchowe Wiedźmy 192 strony i 75 zł. Nie wiem skąd ci się wzięło te 10/20 zł?

Scream jest mega drogi i nic z tym nie robi (się zrymowało  :smile: ) a inni wydawcy kombinują z dobrym skutkiem (NSC, "łączone" Vertigo, Tyler Cross itp.)

Czasem trzeba coś o cenach napisać  :smile:
No trzeba co zrobić :wink:
Palnąłem orientacyjnie ot tak. Po prostu Scream zawsze ma podbite ceny.
Dwa podobne tytuły w jednym miesiącu  czy to nie błędne  posunięcie?  Pytanie czy warto coś przełożyć w zakupie np na maj tylko czy będzie dostępne...
No to są wydania "kolekcjonerskie". Idąc tropem ostatnich takich wydań to zakres sklepów będzie zwężony do specjalistycznych oraz Bonito/Aros. Sam nakład pewnie okolice 700-1000. Ja nie czekam ale te dwa miesiące powinno się utrzymać.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2332 dnia: Kwiecień 09, 2018, 10:54:42 pm »
wiem że na miękko i format mniejszy ale Scream też może tak to wydać

Nie zamierzam bronić tych cen, ale akurat tych komiksów nie mogli tak wydać. "The Original Comics Series" charakteryzuje się konkretnymi parametrami, które wydawca kupujący licencje pewnie musi spełnić.


Tak wygląda ten Predator:

Z Terminatorem niestety nic nie znalazłem.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2333 dnia: Kwiecień 09, 2018, 11:11:53 pm »
Nie zamierzam bronić tych cen, ale akurat tych komiksów nie mogli tak wydać. "The Original Comics Series" charakteryzuje się konkretnymi parametrami, które wydawca kupujący licencje pewnie musi spełnić.
Wiem, wiem. Porównywałem tylko poglądowo Terminatora bo Predator pod tym względem wypada dużo lepiej.

Wiadomo co się dzieje z tym Life & Death? Fire & Stone w moment wydali całość.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2334 dnia: Kwiecień 09, 2018, 11:28:44 pm »
  Oj panowie, pamiętam jak Bazyl był tutaj ujeżdżany za stosowanie swojego przelicznika z rubli transferowych na godzino-strony, z lekka zajeżdża mi hipokryzją. DC Deluxe to ładne wydanie owszem, ale jednak to mniejszy format a już porównywanie Hellboya, który ma być taniochą w ładnej twardej okładce (i chwały mu za to) czy broszurowych wydań Non Stop Comics jest od czapy. Bardziej sensowne byłoby porównanie Scream do ongrysowego Dredda, lainowego Slaine czy Rorka od Sideca i tu już wcale nie wychodzi specjalnie drogo. Zresztą oczekiwanie, aby raczej niewielkie wydawnictwo mogło konkurować cenowo z rynkowym molochem jest dosyć absurdalne. Przepatrzałem swoje półki i okazało się, że kilka komiksów od nich się uzbierało, owszem może i jakby wydawali w tańszej formie to coś tam więcej bym kupił od nich, ale chyba niech lepiej zostanie tak jak jest. Klasyki z lat 90-tych jak Terminator czy Predator zasługują na takie śliczne, wielkoformatowe wydania i chociaż nowożytnych serii z tymi tytułami bym nie kupił to te dwa komiksy lądują na czele listy zakupowej na miesiąc maj.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2335 dnia: Kwiecień 10, 2018, 12:02:23 am »
Porównanie było bardziej na zasadzie co można kupić w tej samej cenie (np 3 razy większe BBPO albo prawie 3 tytuły NSC) bo skąd wynika ta cena to dobrze wiem. Scream jak startował to było dużo mniej wszystkiego i to ich wszystko wielkie i twarde miało większy sens niż teraz (sam brałem wtedy sporo od nich a teraz dużo mniej)
Konkurencja może ich wypchnąć jak nie zmienią swojego postępowania  :biggrin: Były już podobne dyskusje i nie ma co ciągnąć dalej.

Ten Predator to nic specjalnego  :smile:

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2336 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:06:16 am »
@Mappy
Dokladnie  a Terminatora odstrasza, i na dzisiaj dzien zamawiam Dredd KA01 + Predator. Kiedys upoluje E.morderce :badgrin:

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2337 dnia: Kwiecień 10, 2018, 08:17:28 am »

Scream jak startował to było dużo mniej wszystkiego i to ich wszystko wielkie i twarde miało większy sens niż teraz (...) Konkurencja może ich wypchnąć jak nie zmienią swojego postępowania

Z tym się niestety muszę zgodzić. Już widać, że trochę zwolnili i stawiają głównie na pewniaki. Ja od nich kupuje z sentymentu już tylko te Alieny, Predatory itp., z reszty całkowicie zrezygnowałem.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2338 dnia: Kwiecień 10, 2018, 03:29:51 pm »
Zastanawiam się nad zakupem całości Incal. Czytałem w zeszłym roku na formu, iż Scream myśli nad jakimś wznowieniem bądź reedycją. Ktoś się orientuje czy to nadal aktualne?

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2339 dnia: Kwiecień 11, 2018, 02:36:59 pm »
Tak, ostatnio na festiwalu w Krakowie potwierdzili wydanie Incala z dodatkami w jednym tomie.

 

anything