trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 998075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2760 dnia: Sierpień 27, 2018, 01:30:58 pm »
Jeśli ten slipcase się przyjmie, to będziemy mieli nowy standard na rynku, również cenowy...

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2761 dnia: Sierpień 27, 2018, 02:23:49 pm »
&%#*^@*& ich :smile: Na początku myślałem, że to błąd jakiś...

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2762 dnia: Sierpień 27, 2018, 02:32:03 pm »
Czym poza (chyba) okładką i etui różnią się te wydania. I co dla mnie istotniejsze, czym różni się od wydania Egmontu?

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2763 dnia: Sierpień 27, 2018, 02:32:25 pm »

Gdy ja się niecierpliwiłem brakiem dat, to tak min mi odpisywałeś "o ile wydadzą wszystko to mogę poczekać". Podwójne standardy, gdyż ta pozycja akurat Cię ciekawi?




Podwójne standardy

Offline Dembol_

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2764 dnia: Sierpień 27, 2018, 03:18:34 pm »
Żebyście mieli porównanie tylko przypomnę, że pierwsze wydanie kosztowało 170 zł. 11 lat temu. Bez zniżek.
Obecne kosztuje dychę więcej okładkowo, ale żyjemy w świecie gdzie to oznacza przynajmniej -20 do -30%. Czyli w rzeczywistości jest tańsze. Tłumaczenie tej samej osoby, poprawione. Format ten sam. Mnie cena nie wydaje się więc szczególnie wygórowana.

Kolekcjonerskie jest droższe, bo jest... kolekcjonerskie. Jeśli ktoś chce zapłacić więcej i mieć etui i barwione brzegi to może. Jeśli nie to, UWAGA, nie musi. Może kupić zwykłe albo pozostać przy poprzednim, jak ja.

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2765 dnia: Sierpień 27, 2018, 03:25:58 pm »
Żebyście mieli porównanie tylko przypomnę, że pierwsze wydanie kosztowało 170 zł. 11 lat temu. Bez zniżek.

Jak to bez zniżek? Przecież były zniżki. W 2007 roku nie kupiło się w Gildii z zniżką 20-25?%




Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2766 dnia: Sierpień 27, 2018, 03:34:59 pm »
@dembol


Format chyba mniejszy
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2767 dnia: Sierpień 27, 2018, 04:41:40 pm »
Żebyście mieli porównanie tylko przypomnę, że pierwsze wydanie kosztowało 170 zł. 11 lat temu. Bez zniżek.
Obecne kosztuje dychę więcej okładkowo, ale żyjemy w świecie gdzie to oznacza przynajmniej -20 do -30%. Czyli w rzeczywistości jest tańsze. Tłumaczenie tej samej osoby, poprawione. Format ten sam. Mnie cena nie wydaje się więc szczególnie wygórowana.

Kolekcjonerskie jest droższe, bo jest... kolekcjonerskie. Jeśli ktoś chce zapłacić więcej i mieć etui i barwione brzegi to może. Jeśli nie to, UWAGA, nie musi. Może kupić zwykłe albo pozostać przy poprzednim, jak ja.


Głos rozsądku. Sporo racji.
Oprócz tego, że w 2006 już kupowałem w Centrum  Komiksu z -25% zniżką.
Nie zwróciłem uwagi, że tłumacz ten  sam. To plus.

Offline Dembol_

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2768 dnia: Sierpień 27, 2018, 05:42:00 pm »
A z tymi zniżkami pomyłka rzeczywiście. Może dlatego, że nie były tak powszechne jak dzisiaj.
Format chyba mniejszy
Jest bodajże centymetr różnicy.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2769 dnia: Sierpień 27, 2018, 05:47:05 pm »
Głos rozsądku. Sporo racji.
Sporo racji nie licząc "małego" szczegóły, że obecnie mamy nieprównywalny rynek komiksowy w porównaniu z tym sprzed ponad 10 lat.

To napisawszy - cena wydania regularnego jest standardowa jak na Scream (czyli troszkę wysoka, co nie zmienia faktu, że jak na Scream standardowa). Mające blisko 100 stron mniej (choć trochę większy format) Incal czy Przed Incalem były okładkowo tylko 10-20 zł tańsze. Biorąc pod uwagę zniżki różnica wynosi 6-12 zł (za 100 stron więcej, barwione ranty, zakładkę i mniejszy format).
Cena kolekcjonerskiego wydania oczywiście zabija.

Jestem ciekaw jaka będzie cena kolekcjonerskiego Incala (jeśli rzeczywiście zrobią wydanie kolekcjoenrskie).

Jest bodajże centymetr różnicy.

Świat Edeny mam być chyba w formacie standardowym europejskim, czyli takim jak wydanie Egmontu, ale 3 cm niższe niż format "screamowy"

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2770 dnia: Sierpień 27, 2018, 05:55:24 pm »
Trochę offtop: przyznam się, że czasami nie rozumiem socjotechniki stojącej za ludźmi kupującymi komiksy. Obecnie część 'komiksowa' zabija się o Transformersy z rzutu testowego kolekcji Hachette, którą można dostać jedynie w dwóch województwach. To cztery dość kiepskie komiksy, ale jak kolekcja nie ruszy - będą unikalne. Już teraz są oferty na allegro z niezłą przebitką. Tu mamy komiks, który już na starcie będzie ekskluzywny, a jednak czytelnik na ten tytuł sępi każdą złotówkę. Czemu więc w przypadku Transformersów jesteśmy bardziej hojni niż w przypadku Edeny?

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2771 dnia: Sierpień 27, 2018, 06:02:39 pm »
Bo Edena nie ma filmów i nie było w TM-Semic  :biggrin:

PS.Nie ma opcji by Transformersy nie ruszyły.
 

Offline -gościu-

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2772 dnia: Sierpień 27, 2018, 06:32:52 pm »
Trochę offtop...


Nie wyciągasz zbyt daleko idących wniosków? Czy zdziwienie, że plastikowy slipcase wyceniono na taką kwotę, to sępienie każdej złotówki na komiks? Sam komiks jak na 400 str. cegłę, ma przecież całkiem przyzwoitą cenę. No i czy faktycznie ci sami czytelnicy, którzy zabijają się o test Transformers, pożałowaliby na Świat Edeny?

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2773 dnia: Sierpień 27, 2018, 06:38:24 pm »
Może i wysuwam daleko idące wnioski - chciałem tylko przelać swoje myśli na forum :)

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2774 dnia: Sierpień 27, 2018, 07:05:35 pm »
Gdyby to kolekcjonerskie wydanie było obszerniejsze w dodatki to cena byłaby do przyjęcia, ale tam nie będzie żadnych bajerów dla koneserów, smakoszy czy po prostu bogatszych osób, które stać na taki wydatek. Kawałek plastiku i ktoś chce nam mówić, że to coś unikatowego jest...

 

anything