Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 537280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 2rcfrt

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2820 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:21:33 am »
Kolekcjonerskie jest droższe, bo jest... kolekcjonerskie. Jeśli ktoś chce zapłacić więcej i mieć etui i barwione brzegi to może.
Barwione będą w obu wydaniach.

Offline hopsasa

« Odpowiedź #2821 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:45:07 am »
Oczywiście to jest luźna dyskusja, bez pełnej informacji, ale sam wydawca póki co nie zasygnalizował wyjątkowości tego wydania. Dla mnie wyjątkowość ma być slownikowa, czyli mysi to byc coś niezwykłego jak Ciotka Fru Bęc z Ongrysa, dlatego póki co oceniam wydanie kolekcjonerskie słabo. Takie plastiki kojarzą mi się z opakowaniami na akcesoria komputerowe czy do smartfonów, itp. Jeżeli na tym plastiku byłyby jakieś tłoczenia z tytułem, itp. wtedy już ocenię wydanie na plus.

Offline nayroth

« Odpowiedź #2822 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:49:43 am »
Chętnie przytulę nowe jednotomowe wydanie, egmontowskie poszło jakiś czas temu na Allegro.
Rzecz jasna bez plastiku, tego rodzaju dodatki mnie nigdy nie kręciły.

Sama historia pamiętam że była mocno chaotyczna, ale może po tych 10 latach odbiór będzie inny, zobaczymy!
Z opisu na gildii wynika że główna historia składa się z 5 części, plus dodatkowo jest tom 6-ty zawierający krótkie historyjki około-edenowe. Pamiętam że były one w sumie zbędne dla fabuły i jak dla mnie Scream mógłby w podstawowej wersji je spokojnie pominąć, a dodać w kolekcjonerskiej - może to byłaby mocniejsza zachęta do zakupu "exclusiva".

PS.: czy wróble już ćwierkają kiedy będzie wznowienie Szalonej z Sacre-Cour w kolorze?

Offline Dariusz_Notariusz

« Odpowiedź #2823 dnia: Sierpień 29, 2018, 09:58:53 am »
Zastanawiam się nad nabyciem zwykłej wersji "Światu Edeny". Ostatnio od Scream (poza Alienrami) wziąłem Showman Killer. To jest na podobnym poziomie jak Showman Killer? Czy jest to lepsze/gorsze? Warto to brać?

Offline gobender

« Odpowiedź #2824 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:15:00 am »
Moim zdaniem:
Showman Killer 2/10   Edena 10/10
... ale... jeśli oczekujesz tradycyjnej fabuły, to może Ci się nie spodobać. Edena jest jednak bardziej surrealistyczno-oniryczną improwizacją.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 10:18:18 am wysłana przez gobender »

Offline vision2001

« Odpowiedź #2825 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:26:04 am »
Moim zdaniem:
To teraz się boję.
Świat Edeny czytałem i mnie się nie spodobała. A Showman Killer czeka na półce... :neutral:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

« Odpowiedź #2826 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:28:05 am »
A jak dostaniesz kolekcjonerską zupę grzybową z knora razem z komiksem to też będziesz o to pytał?
A co ma zupa do plastikowego etui na komiks z nadrukowanym na nim tytułem? Zupa nie jest w żaden sposób wyjątkowa, etui z tytułem dzięki któremu tytułu nie będzie na okładce jest.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 10:32:15 am wysłana przez Szekak »

Offline vision2001

« Odpowiedź #2827 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:36:32 am »
Zupa nie jest w żaden sposób wyjątkowa,
No jak nie jest. Przecież może być limitowana w jakimś fajnym smaku i 10.000 sztuk na Polskę.  :cool:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dariusz_Notariusz

« Odpowiedź #2828 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:40:32 am »
Moim zdaniem:
... ale... jeśli oczekujesz tradycyjnej fabuły, to może Ci się nie spodobać. Edena jest jednak bardziej surrealistyczno-oniryczną improwizacją.

Dużo bardziej niż Sandman?

Offline gobender

« Odpowiedź #2829 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:43:07 am »
Z pewnością dużo bardziej surrealistyczną i z dużo większym przymrużeniem oka.

@ plastik

Kolejna semantyczna gówno burza. Co ma prawo się nazywać kolekcjonerskim a co nie... Wzdech. Często kolekcjonerskimi stają się przedmioty najbrzydsze, najskromniejsze, z błędami etc. Często byle piard wystarczy by wydawcy nazywali wydanie kolekcjonerskimi, np ten sam album tylko na zielonym zamiast czarnym winylu i pozamiatane. Tu mamy inną niecodzienną oprawę i wystarczy. Nad czym tu debatować? Kolekcjonerzy, dla których jest niewystarczająco kolekcjonerskie nie kupią i tyle.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2018, 10:51:54 am wysłana przez gobender »

Offline tucoRamirez

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Hijo de una gran puta!
« Odpowiedź #2830 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:55:43 am »
Moim zdaniem:
potwierdzam. trafnie ujęte!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Szekak

« Odpowiedź #2831 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:57:58 am »
No jak nie jest. Przecież może być limitowana w jakimś fajnym smaku i 10.000 sztuk na Polskę.  :cool:
No to jakby taka była, a dodatkowo byłoby to w jakiś sposób powiązane z komiksem to oczywiście moglibyśmy mówić o wyjątkowej rzeczy i wydaniu kolekcjonerskim.

Offline Death

« Odpowiedź #2832 dnia: Sierpień 29, 2018, 01:02:23 pm »
Edena to najlepszy autorski komiks Moebiusa, więc brać obojętnie w jakiej wersji. :)

Offline Klint

« Odpowiedź #2833 dnia: Wrzesień 05, 2018, 08:24:15 pm »
Pytanie : Czy ktoś jest zaznajomiony z komiksem BOMB ROAD ? Posiadam już Angel Wings i Księcia Nocy i bardzo je cenie ze strony graficznej. Strona fabularna również jest OK. Czy warto dać szansa komiksowi Koeniguera ? Niestety nie dam rady być MFGiK by móc samemu to zweryfikować.

Offline nocny

« Odpowiedź #2834 dnia: Wrzesień 05, 2018, 09:36:05 pm »
No właśnie napaliłem się początkowo na to ale graficznie to się jednak mocno różni od wymienionych tytułów. Ale oceniam tylko po przykładowych planszach, na MFKiG obejrzę i raczej na pewno wezmę bo Wietnam.

anything