trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 537344 razy)

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3180 dnia: Listopad 26, 2018, 11:58:58 am »
Zrobili cię na szaro  :smile:

Strasznie niefajne takie zachowanie.

Tutaj i tak więcej osób zagląda niż na ich profil na FB  :smile:
To nie koniec. Działam dalej :cool:

Offline robbirob

« Odpowiedź #3181 dnia: Listopad 26, 2018, 12:00:45 pm »
Ajajaj.. żenada. A zapowiadali się tak "światowo"... A wyszło jak zwykle  :doubt:
Oni i światowo? Nie śledziłeś ich sposobu komunikacji na FB.... :)

Offline Klint

« Odpowiedź #3182 dnia: Listopad 26, 2018, 12:28:08 pm »
Trochę ubelewam nad zachowaniem wydawcy, który początkowo zyskał moją sympatię. Niestety w takim zachowaniu nie są jedyni.

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #3183 dnia: Listopad 26, 2018, 01:46:05 pm »
Uwaga w kwestii czerni została zwrócona, zapewne do nich dotarała, choc nie dali temu odpowiedniego wyrazu, co oczywiscie jest niefajne, ale moim zdaniem teraz nalezy dac im spokój, bo prawdopodobnie gorzej im sie biznesowo wiedzie, a takie "znecanie sie" tylko dla samego "znecania" do niczego nie prowadzi, tylko potencjalnie moze szkodzic nie tylko im, ale rowniez nam, bo przeciez chcemy dostawac od nich kolejne komiksy, a nie deptac po ich - nie daj Boze - trupie.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline robbirob

« Odpowiedź #3184 dnia: Listopad 26, 2018, 01:49:22 pm »
Czy aby na pewno chcemy dostać nowe? I tak jest sporo pozycji na rynku, a ich okrojona i zmieniona oferta, brak odzewu na wnoszone uwagi, brak jasności co do kolejnych tomów, na pewno nie służą dobrej sprzedaży.

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #3185 dnia: Listopad 26, 2018, 01:58:06 pm »
Ja chce dostawać nowe i mysle, ze nie jestem jedyny. Ale oczywiscie masz racje, że to, co wypunktowałeś, nie sluzy dobrej sprzedazy. Jest to wszystko wkurzające. Jednak dla mnie cel zawsze jest jeden: nowe komiksy, nieważne czy wydawane przez chama, czy mistrza savoir-vivre'u, oczywiscie o ile te przymioty charakteru nie wpływają na jakość produktu. Mam nadzieje, ze Scream przyjal do wiadomości problem czerni i w miare mozliwosci bedzie do tego przywiazywal wage.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline isteklistek

« Odpowiedź #3186 dnia: Listopad 26, 2018, 02:01:57 pm »
Chcesz ich usprawiedliwiać, ok. Wolałbym teraz z nimi prowadzić tę dyskusję, ale widać ciężko im znaleźć czas poza świętowaniem i odtrąbieniem sukcesu sprzedażowego limitowanych kolekcjonerskich. Zepsuli 1 - jeden komiks. Zaraz pewnie na profilu pojawi się zapowiedź następnego komiksu ekskluzywnego z barwionym brzegiem, ale nie niech ładują w komiksy, które mają trzy cyfrową cenę i czynią ich prekursorami najdroższych wydań.... no w tym wszystkim czytelnicy martwią się o ich kondycję finansową?

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #3187 dnia: Listopad 26, 2018, 02:11:36 pm »
Moim zdaniem, tego typu zagrania Screama swiadcza tylko o tym, ze probuja wyjsc z dolka po jak najmniejszej linii oporu i w krotkim czasie. Wydaja takie drogie "eksluziwy", bo rozchodza sie one na pniu - zatem ekonomicznie jest to calkowicie uzasadnione. I nie bronie ich - chce tylko od nich komiksow, i dlatego zycze wydawnictwu jak najlepszego prosperowania.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline gobender

« Odpowiedź #3188 dnia: Listopad 26, 2018, 02:12:07 pm »
Jednak dla mnie cel zawsze jest jeden: nowe komiksy, nieważne czy wydawane przez chama, czy mistrza savoir-vivre'u,

A dla mnie nie. No i widzisz jaki klops...  Odpowiedzienie i wybrnięcie z tego bez dodruku to moment. Wystarczy chcieć i mieć dobrą wolę. I NIJAK nie stoi to na przeszkodzie w rzekomym wychodzeniu z dołka. Ja nie przywykłem do zlewki od kogoś komu płacę pieniądze. Ktoś inny kiedyś wyda ten komiks, przeżyję.

Offline misiokles

« Odpowiedź #3189 dnia: Listopad 26, 2018, 02:15:23 pm »
po jak najmniejszej linii oporu i w krotkim czasie.
Linii najmniejszego oporu.

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #3190 dnia: Listopad 26, 2018, 02:27:45 pm »
A dla mnie nie. No i widzisz jaki klops...  Odpowiedzienie i wybrnięcie z tego bez dodruku to moment. Wystarczy chcieć i mieć dobrą wolę. I NIJAK nie stoi to na przeszkodzie w rzekomym wychodzeniu z dołka. Ja nie przywykłem do zlewki od kogoś komu płacę pieniądze. Ktoś inny kiedyś wyda ten komiks, przeżyję.
No i widzisz: w rezultacie Ty masz klops, a ja mam komiks ;-) Problem polega na przywiazywaniu wagi do pozorów: jedni olewaja klientow jawnie, inni udają, ze nie olewaja, ale w rzeczywistosci i tak olewaja. Bo tak naprawde, to co sie liczy, to nie klient, ale tylko i wylacznie jego pieniadze.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline gobender

« Odpowiedź #3191 dnia: Listopad 26, 2018, 03:03:45 pm »
No i widzisz: w rezultacie Ty masz klops, a ja mam komiks :wink: Problem polega na przywiazywaniu wagi do pozorów: jedni olewaja klientow jawnie, inni udają, ze nie olewaja, ale w rzeczywistosci i tak olewaja. Bo tak naprawde, to co sie liczy, to nie klient, ale tylko i wylacznie jego pieniadze.

To ja mam komiks (inne wydanie) a Ty masz półprodukt. Widzisz, patrząc na kilka wydawnictw na zachodzie nie mam wrażenia, że liczy się wyłącznie kasa. Zresztą każdy dobry biznesmen Ci to powie, jak nastawiasz się wyłącznie na kasę to nic z tego nie będzie. Jak skupisz się na usłudze i Kliencie - kasa przyjdzie sama.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #3192 dnia: Listopad 26, 2018, 05:31:55 pm »
Jak skupisz się na usłudze i Kliencie - kasa przyjdzie sama.
Nie, jeśli wykończyć Cię konkurencja. A ta na tym rynku jest dużą. A produkt ich nie jest tak popularny jak inne (produkt=typ komiksów który wybrali).

Offline mappy

« Odpowiedź #3193 dnia: Listopad 26, 2018, 08:13:16 pm »
Tylko, że jeszcze jest jeden ważny aspekt. Niektórzy nie mogą sobie pozwolić na sprowadzanie komiksów z zagranicy i wybierają rodzime wydania. Taki Manara może nie pojawić się i z 15 lat na rynku więc "łykanie" wypustu bez żadnej alternatywy to jedyna możliwa opcja. Na zachodzie będzie parę wydań do wyboru do koloru. U nas jedna i jak wspomniałem z możliwością sporych widełek czasowych w kolejnym wydaniu. Myślę, że większość oddałaby ten komiks do wydawcy ale trzeba się pogodzić z takim właśnie dziwnym niuansem  :doubt:
Wydawnictwo ma to niestety głęboko, a ostatnio dosyć często pojawiają się podobne kwiatki.

Offline isteklistek

« Odpowiedź #3194 dnia: Listopad 26, 2018, 08:35:37 pm »
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - kupiłeś komiks, żałujesz, że go kupiłeś i chciałbyś go zwrócić, ale nie zrobisz tego, bo wymyśliłeś sobie, że nikt go nie wyda w najbliższej przyszłości? I masz zamiar z bublem siedzieć, a gdy będzie następny bubel od wydawnictwa to z postawą "bardzo proszę" weźmiesz bez zająknięcia?