Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3195 dnia: Listopad 27, 2018, 10:35:48 am »
To widocznie wszyscy o tym wiedzieli z wyjątkiem mnie. W każdym razie za 150 złotych to ta kolekcja mogłaby trochę okazalej wyglądać. Ciekawe co z innymi tytułami z "kolekcji"?

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3196 dnia: Listopad 27, 2018, 11:05:22 am »

Więc słowem podsumowania, by nie powtarzać:
Komiks poza kilkoma ciemniejszymi stronami jest CAŁY szary.
Wydawnictwo zlało problem i wywala komentarze z profilu.


Czy naprawdę przesadzamy marudząc?


Nie mam komiksu. Myślałem że jest odwrotnie.


Co do zamiatania pod dywan to się nie zgodzę. Swoje uwagi kieruję bezpośrednio do wydawcy. Nie narzekalem na komunikację. A, że nie przyniosło to żadnego skutku? To ich wydawnictwo i ich decyzje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2018, 11:11:13 am wysłana przez pokia »

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3197 dnia: Listopad 27, 2018, 11:59:09 am »
Zapowiedzieli "Bunt" Briana Wooda:



Premiera: ok 12-14 grudnia.

Druk Edica  :sad: 

I jeszcze małe info:

Szanowni Czytelnicy. W przerwie między zapowiedziami grudniowo-gwiazdkowych nowości kilka odpowiedzi na FAQ:
1. Format na rozszerzone wydanie Incala i Świat Edeny czyli kolekcję Tribute to Moebius. Na chwilę obecną nie przewidujemy druku w tym formacie innych pozycji. Format ten wynikał z warunków umowy z właścicielem praw i związanej z nimi Fundacji Moebiusa. Nie był całkowicie naszym wyborem, ale nie zmienia to faktu, że postanowiliśmy przyjąć warunki bo tylko tak mogliśmy opublikować Świat Edeny po latach w Polsce. Cieszymy się, że skoro kupujecie, to znaczy, że decyzja była słuszna.
2. Przesunięcie niektórych tytułów np. Technokapłanów. Możemy Was tylko drodzy czytelnicy przeprosić. Wiem, że większość nie może się doczekać, ale są też tacy co prosili nas "byśmy się wraz z innymi wydawcami opanowali i wstrzymali, bo w portfelu nie starcza". Liczba komiksowych tytułów wydanych w tym roku osiągnie po raz kolejny wartość rekordową, prawie 3x więcej niż w roku w którym rozpoczynaliśmy naszą wspólną komiksową odyseję jako Scream (wspólną bo bez Was Screamu by nie było). Ale wszystko będzie. Zgodnie z obietnicami.
3. Kwestie związane z oceną pracy drukarni. Naturalnie tak jak i Wam, zależy nam na jakości naszych książek. Staramy się dokładać wszelkich starań, by było jak najlepiej z roku na rok. Niestety jako wydawca, zauważyliśmy wiele problemów pojawiających się na naszym rodzimym rynku dostawców usług, począwszy od drukarni i introligatorni a na usługach kurierskich kończąc. Wszelkie Wasze opinie bierzemy pod uwagę, zgłaszane uwagi przesyłamy po wewnętrznym audycie do dostawców. Tak było np. z trzecim tomem Bergmana, który jak wiecie można było warunkowo kupować na MFKiG w Łodzi, ale nakład został zwrócony do "poprawki" do drukarni. Niestety niektóre oceny, nie dają się zweryfikować pozytywnie i nie mogą być podstawą reklamacji bowiem książka spełnia wszelkie normy obiektywnej prawidłowości druku (a tych jest wiele i nie miejsce i czas by się o nich tu rozpisywać). Na pewno więc wasze uwagi trafiają do adresata (tu BZGRAF) i wierzymy, że w przyszłości pozwolą NAM WSZYSTKIM dostawać książki, które będą cieszyć nasze oczy. A drukarnia czy introligatornia nie tylko spełni normy standardu ale i stworzy komiks, który jak w przypadku screamowego BOMB ROAD-a zostanie potraktowany jako wzór dla innych wydań językowych.(w tym wypadku przyczynił się do tego sam autor Michel Koninguer komentując krótko:"szkoda, że Francuzi i Szwajcarzy tak nie zrobili".)
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2018, 12:12:25 pm wysłana przez JanT »

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3198 dnia: Listopad 27, 2018, 12:11:55 pm »
To ich wydawnictwo i ich decyzje.


A nasze pieniądze, które dają nam całkowite moralne prawo do podjęcia naszej decyzji, czyli zaopiniowania ich działalności na forum.

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3199 dnia: Listopad 27, 2018, 12:15:42 pm »
Przyznali się do błędu zgodnego z normami  :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: Aż zrobiłem screeny, bo może to zniknąć jak się zorientują co napisali. 


"Prosimy o zerknięcie na post powyżej o FAQ. Druk w punktach, spełnił kryteria poprawności, proofy były zaakceptowane i i jako wydawca możemy tylko prosić drukarnię by brali Państwa i nasze sugestie w przyszłości pod rozwagę i bardziej doczerniali".  :badgrin: :badgrin: :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2018, 12:24:44 pm wysłana przez isteklistek »

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3200 dnia: Listopad 27, 2018, 01:10:25 pm »
Skoro już zapowiedzieli Dinozaury i nieoficjalnie AVP, to mogę powiedzieć, że przymierzają się do większej ilości komiksów z Dark Hores, w pierwszej kolejności podobno mają iść komiksy właśnie ze świata Alienów, zarówno te klasyczne jak i wydawane obecnie, przynajmniej taką informację otrzymałem w Łodzi 17 listopada.
I to jest dobra wiadomość.

Druk Edica  :sad:
Wolałbyś wyblakłe strony z BZG?

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3201 dnia: Listopad 27, 2018, 01:20:32 pm »
Wolałbyś wyblakłe strony z BZG?
Poza tym prawie całym Giuseppe Bergman gdzie miałeś jakieś wyblakłe strony z BZG? Ja od dawna nigdzie  :smile:
Teraz najlepiej drukują BZG i Read Me.

Za to w Lady Killer (druk Edica) mam wyblakłe strony + poprzesuwane kolory i porozjeżdżane napisy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2018, 01:24:00 pm wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3202 dnia: Listopad 27, 2018, 01:33:10 pm »
W moim egzemplarzu pierwszego tomu Astonishing X-Men jest trochę wyblakłych stron. W dodatku w niemal każdym ostatnio kupionym komiksie, który był wydrukowany w BZG, mam odciśnięte jakieś dziwne proste linie, aż farba czasami przebija z sąsiednich stron :roll: . Life & Death tom 1, 3 i 4 były drukowane w Edice a tom 2 w BZG i według mnie to właśnie dwójka najgorzej wygląda.

Offline brzon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3203 dnia: Listopad 27, 2018, 01:36:42 pm »

Teraz najlepiej drukują BZG i Read Me.
JAnT - Błagam nie pisz takich rzeczy! Edica ma sporo za uszami, to fakt (pofałdowane Hellboy tom 3 i BBPO tom 2) ale tylko nie BZG (powtarzam się ,ale papier ścierny w ostatnich wydaniach Muchy i Studia Lain (tak tak), zresztą READ Me w Dreddie Ongrysa to samo).
Cieszę się, że wreszcie ktoś na poważnie podjął temat jakości druku. Niech się ten rynek wreszcie ucywilizuje!

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3204 dnia: Listopad 27, 2018, 01:38:47 pm »
Przyznali się do błędu zgodnego z normami  :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: Aż zrobiłem screeny, bo może to zniknąć jak się zorientują co napisali
Ale to prawda. W każdym procesie technologicznym jest margines błędu, który nie podlega reklamacji. Nie ważne czy to pomiar prędkości fotoradarów, ilość chipsów w paczce czy wysycenie czernią czarnego koloru.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3205 dnia: Listopad 27, 2018, 01:40:55 pm »
Edica powinna była pozostać przy produkcji kalendarzy, nie byłoby tego zamieszania.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3206 dnia: Listopad 27, 2018, 01:45:55 pm »
Ale tutaj nie ma mowy o żadnym marginesie. Faktem jest, że do wymiany jest cały nakład. Możliwe, że drukarnia dostała takie wytyczne według, których drukowała i oni nie popełnili błędu, bo zrobili to, jak zleceniodawca sobie zażyczył - dalej zrobili test norm, czy spełniają one wszystkie wytyczne i spełniają, choć okazały się błędne i dlatego druk jest jaki jaki jest - tak to rozumiem, że o to chodzi gdy mówi się o obiektywnej normie. To tak, jak ktoś z siatek kazał mi wykonać wiadro, dał projekty, materiały, a na koniec się okazało, że wiadro przecieka i nie mogę w nim nosić wody, choć normy zostały spełnione. Czyja to wina?

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3207 dnia: Listopad 27, 2018, 01:48:04 pm »
@Amsterdream
Akurat Astonishing X-Men jeszcze nie mam. Life & Death olałem przez literówki na przykładowych planszach pierwszego tomu. Kreski o których piszesz chyba miałem też w ostatniej Sadze. Mam 3 tytuły od Muchy które wyszły po Astonishing X-Men i tam nie było nic.

@Brzon
Egmont też ma ten "papier ścierny" To w ogóle nie ma wpływu na czytanie więc mi to nie przeszkadza.

Offline brzon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3208 dnia: Listopad 27, 2018, 01:57:16 pm »

@Brzon
Egmont też ma ten "papier ścierny" To w ogóle nie ma wpływu na czytanie więc mi to nie przeszkadza.
JAnT - Edica nie ma tego papieru ściernego, jeśli już to minimalnie (np. Thorzyca tom 1, Moon Knight tom 3), zdarzają się wyjątki w postaci Punisher Max tom 3, gdzie jest to bardzo wyczuwalne (tak jak w najnowszych BZG).
"Nie ma to wpływu na czytanie, mi to nie przeszkadza" - A no właśnie, to jest sedno problemu. TO NIE MA ZNACZENIA CZY TO WSZYSTKIM PRZESZKADZA CZY NIE. Istotne jest, że jest to BŁĄD DRUKARSKI!Mi może nie podobać się jakość papieru a innym rozmyte kolory. W obu przypadkach to błąd i na każdy taki błąd trzeba zwracać uwagę.
Ciesze się, że nie przeszkadza ci komiks, gdzie jakość papieru się zmienia co 2 strony. Mi np. nie przeszkadzają rozmyte strony w ilości 5- 10 stron na 400 stron. Ale wiem, że jest to błąd i tak się nie drukuje.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3209 dnia: Listopad 27, 2018, 01:59:56 pm »
Istotne jest, że jest to BŁĄD DRUKARSKI!
Właśnie chyba nie bo to jest papier taki (może jakiś tańszy?)

 

anything