Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 578139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3225 dnia: Listopad 27, 2018, 01:33:10 pm »
W moim egzemplarzu pierwszego tomu Astonishing X-Men jest trochę wyblakłych stron. W dodatku w niemal każdym ostatnio kupionym komiksie, który był wydrukowany w BZG, mam odciśnięte jakieś dziwne proste linie, aż farba czasami przebija z sąsiednich stron :roll: . Life & Death tom 1, 3 i 4 były drukowane w Edice a tom 2 w BZG i według mnie to właśnie dwójka najgorzej wygląda.

Offline brzon

« Odpowiedź #3226 dnia: Listopad 27, 2018, 01:36:42 pm »

Teraz najlepiej drukują BZG i Read Me.
JAnT - Błagam nie pisz takich rzeczy! Edica ma sporo za uszami, to fakt (pofałdowane Hellboy tom 3 i BBPO tom 2) ale tylko nie BZG (powtarzam się ,ale papier ścierny w ostatnich wydaniach Muchy i Studia Lain (tak tak), zresztą READ Me w Dreddie Ongrysa to samo).
Cieszę się, że wreszcie ktoś na poważnie podjął temat jakości druku. Niech się ten rynek wreszcie ucywilizuje!

Offline misiokles

« Odpowiedź #3227 dnia: Listopad 27, 2018, 01:38:47 pm »
Przyznali się do błędu zgodnego z normami  :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: Aż zrobiłem screeny, bo może to zniknąć jak się zorientują co napisali
Ale to prawda. W każdym procesie technologicznym jest margines błędu, który nie podlega reklamacji. Nie ważne czy to pomiar prędkości fotoradarów, ilość chipsów w paczce czy wysycenie czernią czarnego koloru.

Offline starcek

« Odpowiedź #3228 dnia: Listopad 27, 2018, 01:40:55 pm »
Edica powinna była pozostać przy produkcji kalendarzy, nie byłoby tego zamieszania.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline isteklistek

« Odpowiedź #3229 dnia: Listopad 27, 2018, 01:45:55 pm »
Ale tutaj nie ma mowy o żadnym marginesie. Faktem jest, że do wymiany jest cały nakład. Możliwe, że drukarnia dostała takie wytyczne według, których drukowała i oni nie popełnili błędu, bo zrobili to, jak zleceniodawca sobie zażyczył - dalej zrobili test norm, czy spełniają one wszystkie wytyczne i spełniają, choć okazały się błędne i dlatego druk jest jaki jaki jest - tak to rozumiem, że o to chodzi gdy mówi się o obiektywnej normie. To tak, jak ktoś z siatek kazał mi wykonać wiadro, dał projekty, materiały, a na koniec się okazało, że wiadro przecieka i nie mogę w nim nosić wody, choć normy zostały spełnione. Czyja to wina?

JanT

• Gość
« Odpowiedź #3230 dnia: Listopad 27, 2018, 01:48:04 pm »
@Amsterdream
Akurat Astonishing X-Men jeszcze nie mam. Life & Death olałem przez literówki na przykładowych planszach pierwszego tomu. Kreski o których piszesz chyba miałem też w ostatniej Sadze. Mam 3 tytuły od Muchy które wyszły po Astonishing X-Men i tam nie było nic.

@Brzon
Egmont też ma ten "papier ścierny" To w ogóle nie ma wpływu na czytanie więc mi to nie przeszkadza.

Offline brzon

« Odpowiedź #3231 dnia: Listopad 27, 2018, 01:57:16 pm »

@Brzon
Egmont też ma ten "papier ścierny" To w ogóle nie ma wpływu na czytanie więc mi to nie przeszkadza.
JAnT - Edica nie ma tego papieru ściernego, jeśli już to minimalnie (np. Thorzyca tom 1, Moon Knight tom 3), zdarzają się wyjątki w postaci Punisher Max tom 3, gdzie jest to bardzo wyczuwalne (tak jak w najnowszych BZG).
"Nie ma to wpływu na czytanie, mi to nie przeszkadza" - A no właśnie, to jest sedno problemu. TO NIE MA ZNACZENIA CZY TO WSZYSTKIM PRZESZKADZA CZY NIE. Istotne jest, że jest to BŁĄD DRUKARSKI!Mi może nie podobać się jakość papieru a innym rozmyte kolory. W obu przypadkach to błąd i na każdy taki błąd trzeba zwracać uwagę.
Ciesze się, że nie przeszkadza ci komiks, gdzie jakość papieru się zmienia co 2 strony. Mi np. nie przeszkadzają rozmyte strony w ilości 5- 10 stron na 400 stron. Ale wiem, że jest to błąd i tak się nie drukuje.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #3232 dnia: Listopad 27, 2018, 01:59:56 pm »
Istotne jest, że jest to BŁĄD DRUKARSKI!
Właśnie chyba nie bo to jest papier taki (może jakiś tańszy?)

Offline brzon

« Odpowiedź #3233 dnia: Listopad 27, 2018, 02:15:30 pm »
Właśnie chyba nie bo to jest papier taki (może jakiś tańszy?)
W mojej ocenie to jednak kwestia druku (sam jestem ciekawy z czego to wynika). Raz - że mi to przeszkadza (ale rozumiem, że innym nie musi) i NIE jest to papier kredowy, Dwa - to chyba jakaś nasza technika druku. W wydaniach USA tego nie dostrzegłem (czym innym jest chropowaty papier gorszej jakości, ale wtedy mamy takie całe wydanie i to jest zrozumiałe - przykład Batman Vampire).

JanT

• Gość
« Odpowiedź #3234 dnia: Listopad 27, 2018, 02:25:37 pm »
To są zawsze wszystkie "drugie strony" więc wygląda to na papier. Wygląda to tak jakby pierwszy druk robił coś z papierem że potem drugi tak wygląda.

Można tu przenieść rozmowę http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37550.180.html

Offline gobender

« Odpowiedź #3235 dnia: Listopad 29, 2018, 07:25:40 am »
Tymczasem Biały Lama na Gildii

Offline CG-GNZ

« Odpowiedź #3236 dnia: Listopad 29, 2018, 08:24:11 am »
Tymczasem Biały Lama na Gildii

Brak slipcase :(, miałem nadzieję, że będzie.

Offline gobender

« Odpowiedź #3237 dnia: Listopad 29, 2018, 08:56:52 am »
Nie mów hop, może jak już zamówisz ten, to za tydzień się okaże, że jest też wersja ze slipkejsem ;)

Offline isteklistek

« Odpowiedź #3238 dnia: Listopad 29, 2018, 10:10:43 am »
Wszystko z nimi jest możliwe, zaraz się okaże, że do każdej serii, która liczy przynajmniej 2 tomy będzie dodawany slipsace, bo to zawsze jakiś zarobek, a chętnych nie brakuje. Niezłe grudniowe tempo 3 komiksy + nieszczęsny slipcase.

Offline midar

« Odpowiedź #3239 dnia: Listopad 29, 2018, 12:46:32 pm »
Wszystko z nimi jest możliwe, zaraz się okaże, że do każdej serii, która liczy przynajmniej 2 tomy będzie dodawany slipsace, bo to zawsze jakiś zarobek, a chętnych nie brakuje. Niezłe grudniowe tempo 3 komiksy + nieszczęsny slipcase.
Dlaczego nieszczęsny?

anything