Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 21, 2015, 09:18:30 pm »
teraz można kupić bez stresu za 126 zł i jeszcze się jeden z drugim zastanawia gdzie by tu te 8 % uszczypnąć  :roll: . Jak pokia napisał trzeba wspierać Lain i Scream bo to samo dobro jest  :wink:
Dokladnie.
Raz, ze Moebius i jeden z najlepszych cykli jakie stworzyl. Dwa - w oryginalnych, o wiele ladniejszych kolorach. Trzy - format powyzej A4, co w przypadku tego artysty jest jak najbardziej wskazane.
Kto pozydzi teraz, pozniej wybuli 2 razy tyle na allegro, bo tytul ten na bank zejdzie w oka mgnieniu.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Holsten

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #361 dnia: Sierpień 22, 2015, 01:27:36 pm »
Wspierać Panowie, wspierać. Bez względu na koszty. A te póki co duże nie są.

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #362 dnia: Sierpień 22, 2015, 05:00:41 pm »
Cena jest ok, zakup musowy
Incal wyprzeda sie szybciej niz swieze buleczki w sklepiku osiedlowym :razz: :biggrin:
mam nadzieje, ze scream jest gotowe na ewentualne dodruki  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 22, 2015, 06:24:08 pm »
Od niedawna komiksy Scream można kupić w Arosie ze zniżką 25%. Myślałem, że nie zejdą z rabatem poniżej 15%.

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #364 dnia: Wrzesień 13, 2015, 07:07:00 pm »
Za fb:

Wakacje się skończyły, pora wrócić do pracy. Już za tydzień startujemy z prezentacją kolejnych nowości wydawniczych - tym razem planowanych na grudzień/styczeń. Mamy nadzieję, że spotkają się one z równie pozytywnymi opiniami jak te wcześniejsze.
 Dodam, że na brukselskim Comics Festival udało nam się nawiązać sporo ciekawych kontaktów i mamy nadzieję, że przemienią się one w 2016 roku w konkrety w postaci kilku ciekawych nowości oraz klasyków.

Jestem w połowie pierwszej pozycji wydanej przez wydawnictwo (Dżihad) i stwierdzam, że dawno nie czytałem tak odjechanego komiksu. To mój pierwszy kontakt z twórczością Igora Baranki i mam nadzieję, że nie ostatni;)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #365 dnia: Wrzesień 13, 2015, 07:35:21 pm »
Jestem w połowie pierwszej pozycji wydanej przez wydawnictwo (Dżihad) i stwierdzam, że dawno nie czytałem tak odjechanego komiksu. To mój pierwszy kontakt z twórczością Igora Baranki i mam nadzieję, że nie ostatni;)
ach, ach, ach! kolejny nawrócony niewierny :)
Mimo tego, że to najlepszy Baranko wydany w Polsce, to polecam gorąco zarówno Egipskie księżniczki, jak i świetnego Maksyma Osę!
Niechże się kto w końcu skusi na wydanie Tańca czasu....!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #366 dnia: Wrzesień 13, 2015, 07:52:54 pm »
Niechże się kto w końcu skusi na wydanie Tańca czasu....!

Wychodziłoby na to, że Scream Comics powinno nas tym uraczyć...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #367 dnia: Wrzesień 13, 2015, 08:16:41 pm »
Wychodziłoby na to, że Scream Comics powinno nas tym uraczyć...
Liczę na to! ale wszystko chyba w rękach czytelników Dżihadu.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #368 dnia: Wrzesień 13, 2015, 08:43:05 pm »
Jestem w połowie pierwszej pozycji wydanej przez wydawnictwo (Dżihad) i stwierdzam, że dawno nie czytałem tak odjechanego komiksu. To mój pierwszy kontakt z twórczością Igora Baranki i mam nadzieję, że nie ostatni;)


Przeczytaj Egipskie księżniczki. Świetny komiks.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #369 dnia: Wrzesień 13, 2015, 09:21:53 pm »
Po kolorowym Dzihadzie odbiór może być gorszy. Zwłaszcza, że nie zaczął od Maksyma..
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #370 dnia: Wrzesień 13, 2015, 09:25:02 pm »
Może skoro Maksym w 2016 roku doczeka się kinówki to wyjdzie wznowienie komiksu?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #371 dnia: Wrzesień 13, 2015, 09:37:28 pm »
Mimo tego, że to najlepszy Baranko wydany w Polsce, to polecam gorąco zarówno Egipskie księżniczki, jak i świetnego Maksyma Osę!
Z pewnością Baranko zasługuje na jak największą uwagę (i wydawanie - rzecz jasna) zarówno jako scenarzysta, jak i grafik. Niemniej moim zdaniem teza, że Dżihad to jak na razie najlepszy Baranko sposród tych wydanych u nas, wydaje mi się, łagodnie mówiąc, mocno dyskusyjna. Dlaczego stawiasz Dżihad ponad Osę czy Księżniczki?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #372 dnia: Wrzesień 13, 2015, 10:03:11 pm »
Z pewnością Baranko zasługuje na jak największą uwagę (i wydawanie - rzecz jasna) zarówno jako scenarzysta, jak i grafik. Niemniej moim zdaniem teza, że Dżihad to jak na razie najlepszy Baranko sposród tych wydanych u nas, wydaje mi się, łagodnie mówiąc, mocno dyskusyjna. Dlaczego stawiasz Dżihad ponad Osę czy Księżniczki?
chyba musiałbym napisać, że po rewelacyjnym pierwszym tomie Księżniczek, w drugim były momenty, w których odczuwałem lekkie znużenie tematem, a Maksym był dziełem dosyć hmmm.... prostym... Ale to wszystko nieprawda! Baranko jest świetny w każdej postaci, a Dżihad do tego, jako dzieło przemyślane, a zarazem szalone i prorocze jest do tego oryginalny zarówno w warstwie graficznej, jak i temacie, no i jego nieszablonowym wykonaniu.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #373 dnia: Wrzesień 13, 2015, 10:08:55 pm »
Jak na razie wsparłem wydawnictwo zakupem Dżihadu, Sanktuarium i Final Incala. Co godne podziwu Scream wydaje swoje pozycje w odpowiednim formacie dla takich plansz. Szczególnie w Nebrasce niektóre plansze podziwiałem dłuuugie minuty, rozkosz dla zmysłu wzroku.

Teraz planuję w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w  Juana Solo i oczywiście Incala, a także kontynuację Sanktuarium.

Przeczytaj Egipskie księżniczki. Świetny komiks.

Rozważę zakup podczas składania kolejnego zamówienia. Dzisiaj tak z ciekawości włożyłem do koszyka wszystkie pozycje jakie są dostępne w gildii, kwota jaka pojawiła się w podsumowaniu jest delikatnie...

O czym są te Egipskie Księżniczki?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #374 dnia: Wrzesień 14, 2015, 12:09:18 am »
chyba musiałbym napisać, że po rewelacyjnym pierwszym tomie Księżniczek, w drugim były momenty, w których odczuwałem lekkie znużenie tematem, a Maksym był dziełem dosyć hmmm.... prostym... Ale to wszystko nieprawda! Baranko jest świetny w każdej postaci, a Dżihad do tego, jako dzieło przemyślane, a zarazem szalone i prorocze jest do tego oryginalny zarówno w warstwie graficznej, jak i temacie, no i jego nieszablonowym wykonaniu.
Dzieki za odpowiedz. Zadałem to pytanie, bo moje wrażenia podczas lektury Dzihadu były zgoła odmienne. Otóż, moim zdaniem, kompozycja scenariusza, jak i jego treść przywodzą raczej na myśl Baranke jako egzaltowanego, młodego twórcę, idącego mocno na żywioł, który pozostaje pod wyraźnym wpływem Jodorowsky'ego (którego zdaje się nie lubisz) i dopiero poszukuje swojego pisarskiego 'ja', aniżeli Baranke twórcę dojrzałego, który pisze oryginalne, dobrze wyważone i przemyślane rzeczy, za które uznaję własnie Ose i Księżniczki. Ponadto, moim zdaniem, scenariusz Dzihadu cierpi na pewne niedorobki warsztatowe, jak chocby kilka istotnych watków, które zawisły niejako "w powietrzu", nie znajdując żadnego rozwiązania (np.
Spoiler: pokaż
kosmici
). Zarówno te niedostatki w warsztacie pisarskim, jak i sama imo egzaltowaną "oniryczną metafizyczność" scenariusza, który próbuje być oryginalny w sposób jak dla mnie nieco zbyt nachalny, zrzucam na karb faktu, że Dzihad (Orda) jest w istocie utworem o co najmniej 4 lata starszym od Osy i 6-7 lat starszym od Księzniczek. A w wieku, w jakim był wówczas Baranko, 4 lata, nie mówiąc już latach 7, to ogromnie duzo czasu dla artystycznego rozwoju (szczgolnie pisarza, którym imo Baranko aktualnie jest świetnym). Nie powiedzialbym równiez, że Osa jest utworem prostym, ale to temat na inną dyskusję. Podsumowujac, jak dla mnie, w Dzihadzie Baranko nie jest jeszcze tym Baranko jakiego lubię z Osy i Księzniczek.