Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #480 dnia: Październik 19, 2015, 11:04:00 am »
A na chwilę obecną na Bonito Incal został wyprzedany ( ja zdążyłem się załapać  :badgrin:  ).

Kurde, a ja zwlekałem, aby tam zakupić to w pakiecie w listopadzie...  :doubt:

PS. Ale są też pozytywy tej sytuacji: komiks dobrze się sprzedaje, a więc powinno SC solidnie stanąć na nogach  :smile:

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #481 dnia: Październik 19, 2015, 05:17:04 pm »
Myślę, że się jeszcze pojawi na arosie/ bonito.
W ogóle to Incala w zaledwie kilku miejscach w necie można kupić (np. w Centrum komiksu wciąż jest jako zapowiedź) - w tak małej ilości, że dla mnie to wygląda na to, że wydrukowali część egzemplarzy, żeby coś rzucić do sklepów, a teraz siedzą i drukują resztę ;)

Offline blackwaterpark

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #482 dnia: Październik 19, 2015, 06:23:55 pm »
W ogóle to Incala w zaledwie kilku miejscach w necie można kupić (np. w Centrum komiksu wciąż jest jako zapowiedź) - w tak małej ilości, że dla mnie to wygląda na to, że wydrukowali część egzemplarzy, żeby coś rzucić do sklepów, a teraz siedzą i drukują resztę :wink:

W sumie nie ma się co dziwić: niewielkie wydawnictwo nie może przeszarżować, bo do końca życia mogliby potem spłacać kredyty.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #483 dnia: Październik 19, 2015, 11:49:46 pm »
Ja się załapałem na Incal. Ale dzisiaj telefon ze wysyłają paczkę bez bo nie ma na stanie :doubt:

Offline polska312

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #484 dnia: Październik 20, 2015, 02:51:54 pm »
W Bonito Incal pojawił się ponownie, tym razem jest blisko 100 sztuk :razz: .

Offline Koalar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #485 dnia: Październik 20, 2015, 11:11:12 pm »
Świeżo po lekturze Castaki.

format A4+ prezentuje się nieźle. jedyne co to pierwszy epizod kończy się w dziwny sposób, jakby opowieść się urwała. nie mieliście takiego wrażenia?

Też miałem takie wrażenie. Sprawdziłem na francuskiej i amerykańskiej stronie Humanoids. W wersji francuskiej tom 2 rozpoczyna się od naszej strony 59. W wersji amerykańskiej tom 2 rozpoczyna się od naszej strony 66. Chyba że coś tam pomieszali przy umieszczaniu stron w sieci. Francuska wersja by mi się chyba najbardziej zgadzała, jeśli przyjmiemy, że
Spoiler: pokaż
Technosi niszczą planetę w momencie, kiedy atakujący dokonują podpaleń)
.

Sam komiks zdrowo rąbnięty i mi się podobał (zwł. tom 1). Wolę takie małe szokingi w stylu
Spoiler: pokaż
matka gryzie niemowlaka, żeby miał pamiątkę, córki planują skorzystać z nasienia ojca, gaz powodujący bezpłodność
, niż to incalowe pierdzielolo. Fajne rysunki, tu też pierwsza część wyglądała na robioną staranniej (eleganckie kadrowanie).

Wydanie bardzo ładne, szkoda, że nie dało rady dać jakichś dodatków w miejscu białych stron na końcu. Korekta troszkę lepiej, ale jakaś literówka się trafiła, do tego pojawiło się gdzieś Castakiem zamiast Castaką. No i małe problemy z pisownią łączną (antygrawitacyjny piszemy właśnie tak) i o wiele za dużo zjedzonych przecinków.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #486 dnia: Październik 20, 2015, 11:22:39 pm »
co Ty porownujesz arcydzielo z czytadlem, daj spokoj  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wilk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #487 dnia: Październik 21, 2015, 10:26:24 am »
Świeżo po lekturze Castaki.

Też miałem takie wrażenie. Sprawdziłem na francuskiej i amerykańskiej stronie Humanoids. W wersji francuskiej tom 2 rozpoczyna się od naszej strony 59. W wersji amerykańskiej tom 2 rozpoczyna się od naszej strony 66. Chyba że coś tam pomieszali przy umieszczaniu stron w sieci. Francuska wersja by mi się chyba najbardziej zgadzała, jeśli przyjmiemy, że
Spoiler: pokaż
Technosi niszczą planetę w momencie, kiedy atakujący dokonują podpaleń)
.

Sam komiks zdrowo rąbnięty i mi się podobał (zwł. tom 1). Wolę takie małe szokingi w stylu
Spoiler: pokaż
matka gryzie niemowlaka, żeby miał pamiątkę, córki planują skorzystać z nasienia ojca, gaz powodujący bezpłodność
, niż to incalowe pierdzielolo. Fajne rysunki, tu też pierwsza część wyglądała na robioną staranniej (eleganckie kadrowanie).

Wydanie bardzo ładne, szkoda, że nie dało rady dać jakichś dodatków w miejscu białych stron na końcu. Korekta troszkę lepiej, ale jakaś literówka się trafiła, do tego pojawiło się gdzieś Castakiem zamiast Castaką. No i małe problemy z pisownią łączną (antygrawitacyjny piszemy właśnie tak) i o wiele za dużo zjedzonych przecinków.
Co do fabuły to się zgadzam. To typowy Jodorowsky. Można go lubić albo nie trawić w ogóle. Ja lubię. Natomiast urwany wydał mi się tom drugi. Aż prosi się o opisanie losów założyciela rodu na marmurowej planecie, jak spotkał swoją żonę, narodziny córki i ślub córki z von Salzą. W tym zakresie jest luka bo z tego co pamiętam Kasta Metabaronów milczy o tych wydarzeniach.

Jeżeli chodzi o rysunki to Das Pastoras nieźle radzi sobie z plenerami i materią nieożywioną. Kolorystyka też jest w porządku. Ale do rysunków postaci nie mogłem się przekonać. Cały czas nie byłem w stanie oprzeć się porównaniu z Corbenem tyle tylko, że Corben w swojej manierze jest znacznie lepszy i konsekwentny (spójniejszy) od Pastorasa. Odniosłem również wrażenie, że coś jest nie tak z proporcjami postaci. I faktycznie tom pierwszy jest rysowany staranniej.

Wydanie, podobnie jak Juan Solo, pierwsza klasa. Powiększony format to bardzo dobry pomysł.

Offline Koalar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #488 dnia: Październik 21, 2015, 11:43:21 am »
co Ty porownujesz arcydzielo z czytadlem, daj spokoj  :razz:

Normalnie, nie lubię Yodo w stylu Incala, Białego Lamy, Księżycowej Gęby czy Szalonej z Sacre Coeur, a lubię w stylu Bouncera czy Castaki. A piszę, bo może ktoś, komu nie podszedł Incal, jednak zdecyduje się na Castakę.

Natomiast urwany wydał mi się tom drugi. Aż prosi się o opisanie losów założyciela rodu na marmurowej planecie, jak spotkał swoją żonę, narodziny córki i ślub córki z von Salzą. W tym zakresie jest luka bo z tego co pamiętam Kasta Metabaronów milczy o tych wydarzeniach.

No niestety, Kastę czytałem już dawno, niewiele pamiętam, więc Castakę trochę traktowałem jako osobny komiks. I niestety takie smaczki mi umknęły:

doczytałem że castaka to faktycznie spinoff kasty. przeglądałem albumy kasty i pojawiają się sceny i postacie z castaki - po prostu tego nie pamiętałem.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #489 dnia: Październik 21, 2015, 12:57:34 pm »
ja w castace znalazłem 2 literówki:) ale nie zmniejszyło to mojej radości płynącej z czytania kolejnych albumów jodorowskiego. rysunki w castace wg mnie wzorowane lekko na gimnezie ale widać że styl rysowania jest jednak inny.


gdzieś na wiki wyczytałem że planowo castaka miała składać się z 3 albumów, więc może jeszcze kiedyś dostaniemy zakończenie hostorii. Między wydaniem pierwszego i drugiego tomu też minęło kilka lat.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline [robak]

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #490 dnia: Październik 23, 2015, 04:45:21 pm »
Czyli teoretycznie, jeśli chodzi o Castakę, te 2 tomy, które mamy wydane to zamknięta całość?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #491 dnia: Październik 23, 2015, 04:53:54 pm »
Tak. To prequel Metabaronów.


Tutaj drzewko genealogiczne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Metabarons#/media/File:The_Metabarons_Dynasty.png
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kalbaro74

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #492 dnia: Listopad 04, 2015, 03:49:53 pm »
Od dzisiaj w sprzedaży Sanktuarium w Centrum Komiksu.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #493 dnia: Listopad 04, 2015, 04:17:19 pm »
dzisiaj dotarł do mnie incal, którego reklamowałem prawie miesiąc temu.

album naprawdę prezentuje się ślicznie, chociaż pobieżne przekartkowanie pozwoliło wyłapać niezręczną strukturę językową, co z kolei rodzi przypuszczenie, że korekta dalej nie jest najmocniejszą stroną scream comics.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #494 dnia: Listopad 17, 2015, 07:37:32 pm »
 Zapowiedź nowego komiksu:


http://sklep.scream.com.pl/?p=164
The darkness will swallow everything

 

anything