trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #795 dnia: Kwiecień 02, 2016, 05:17:52 pm »
przy grubszych natomiast prowadzi to do dość ciekawych geomtrycznie efektów:



nie wiem czy reklamować.

to nie ma nic wspolnego z drukarnią. zimą przy różnicy wilgotnosci (czesto bardzo duzej) miedzy sortownia przesyłek lub magazynem (gdzie papier się zawilaca) a wysuszony mieszkaniem tak sie własnie dzieje. egzemlarz który pokazujesz był pewnie jeszcze idealnei prosty gdy go dostałeś. wystarczy kilka godzin w mieszkaniu wysuszonym i masz coś takiego. nie pomaga dociskanie okładek czymś ciężkim etc... latem, jak wilgotnosć w mieszkaniu wróci do normy, tak też bedzie z tym komiksem. a nawet moze pójść lekko w druga stronę.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #796 dnia: Kwiecień 02, 2016, 05:42:16 pm »
szczerze to nie wydaje mi się (ale pewności nie mam). takie odkształcenia zaobserwowałem wyłącznie w grubszych komiksach, które miały już "fabrycznie" przesunięty grzbiet w jedną lub drugą stronę w stosunku do okładki. razem z powyższym ygrekiem przyszedł pierwszy sandman, który wygląda normalnie.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #797 dnia: Kwiecień 02, 2016, 07:21:31 pm »
mam suche powietrze i tak sie dzieje z każdym komiksem, który przychodzi pocztą zimą. zaraz po rozpakowaniu egzemplarz jest idealny, następnego dnia wygląda jak powyzej, po jakimś czasie efekt znika i strony się wyrównują.

Offline Ongrys

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #798 dnia: Kwiecień 02, 2016, 10:52:36 pm »
apropo prac drukarni - do mnie ostatnio bardzo często przyjeżdżają komiksy z przesuniętym / przekrzywionym grzbietem (edica i tam gdzie drukuje ongrys).

Jeśli cokolwiek jest nie tak z albumami Ongrysa, bardzo proszę o informację - może być tu, na forum albo na maila. Jak mamy informację, to możemy potem interweniować w drukarni, żeby na to czy tamto zwrócili baczniejszą uwagę, tak jak było po publikacji Orient Mena. Nawet jak jakiś mankament jest w całym nakładzie i nie ma możliwości reklamacji czy wymiany na inny egzemplarz, to przynajmniej unikniemy takich błędów w przyszłości.

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #799 dnia: Kwiecień 03, 2016, 05:52:14 am »
Scream na FB wrzucil kadr a Alienami (tymi z filmu Alien : ). Kiedys tez zapowiadali, ze wejda w komiksy amerykanskie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #800 dnia: Kwiecień 03, 2016, 08:46:15 am »
To jest kadr z "Fire & Stone" crossovera czterech miniserii: Aliens, Predator, Aliens VS Predator, Prometheus
to pewnie wydadzą całość w jednym tomie (albo w dwóch  :smile: ) http://www.amazon.com/Prometheus-The-Complete-Fire-Stone/dp/1616557729 historia średnia. Teraz zaczęła się ukazywać "kontynuacja" "Life & Death".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2016, 09:47:44 am wysłana przez JanT »

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #801 dnia: Kwiecień 03, 2016, 09:35:13 am »
"Malcolm Max t.1" przeczytany i krótko mówiąc szału nie ma. Postacie, tło, scenariusz to miks znanych klisz i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie czytało się tego tak ciężko. Historia rwana od jednej sceny do drugiej, brak lekkości opowiadania, snucia jej, którą posiadają najlepsi scenarzyści. Do tego masa tekstu co dodatkowo przytłacza a i tłumaczenie momentami jakieś takie mało gramatyczne. Rysunki przyzwoite i nic ponadto. W połowie miałem ochotę odłożyć i nie wracać, przełamałem się i doczytałem i końcówka bardziej zaciekawia, a komiks kończy się przyzwoitym cliffhangerem, ale nie wiem czy to wystarczy, żebym sięgnął po kolejny tom.



Offline Holsten

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #802 dnia: Kwiecień 03, 2016, 10:54:49 am »
Ja w ogóle przegapiłem pojawienie się tego tytułu. Namierzyłem go dopiero po przeczytaniu Twojego posta. Na stronie internetowej wydawcy komiks wygląda fajnie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #803 dnia: Kwiecień 03, 2016, 01:01:19 pm »
To bym kupił, ale w miękkiej i na bylejakim papierze. Szkoda screamowych wydań (i cen!) na takie produkcyjniaki. W sumie fajnie jakby jakieś wydawnictwo weszło w te wszystkie Alieny i Predatory, bo Scream to pewnie wyda ten jeden komiks i nara.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #804 dnia: Kwiecień 03, 2016, 01:11:59 pm »
W sumie fajnie jakby jakieś wydawnictwo weszło w te wszystkie Alieny i Predatory
Mało w tym jest dobrych rzeczy.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #805 dnia: Kwiecień 03, 2016, 01:20:26 pm »
Mało w tym jest dobrych rzeczy.


W crossoverach tak, ale już w swoich własnych tytułach jest w czym wybierać.
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #806 dnia: Kwiecień 03, 2016, 02:43:06 pm »

W crossoverach tak, ale już w swoich własnych tytułach jest w czym wybierać.
Mógłbyś podać jakieś swoje Top-5 / Top-10?  :smile:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #807 dnia: Kwiecień 03, 2016, 03:03:13 pm »
Mógłbyś podać jakieś swoje Top-5 / Top-10?  :smile:


Nie mam topu ale to co na 100% pamiętam i dało mi poczucie przyjemniej lektury a nie zażenowania ;) Pominąłem to co wyszło w Polsce...


Predator: Concrete Jungle
Predator: Cold War (w sumie sequel do Concrete Jungle)
Aliens: Female War (choć tu za oprawę graficzną)
Predator: Bad Blood
Aliens: Nightmare Assylum


I co by przytrollować dam dobry crossover ;)
Judge Dredd vs Aliens: Incubus


Aha, co do tego Fire & Stone to nie przeczytałem wszystkiego ale tam jest kilku naprawdę spoko twórców więc jeżeli przymknie się oko na średnie rysunki to może być przyjemna lektura (bardziej dla fanów uniwersum niż ludzi z komiksowa).
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #808 dnia: Kwiecień 03, 2016, 04:41:22 pm »
Predator: Concrete Jungle
Predator: Cold War (w sumie sequel do Concrete Jungle)
Aliens: Female War (choć tu za oprawę graficzną)
Predator: Bad Blood
Aliens: Nightmare Assylum

Dodałbym jeszcze z 3/4 tytuły (nie pamiętam dokładnych tytułów) i tyle  :smile: A najfajniejsze tytuły to już u nas wydali: Aliens - Labirynt, Aliens VS Predator (TM-Semic - Wydanie Specjalne 3/94) i z crossoverów Batman VS Predator (tylko 1  :smile: )

I jeszcze mi się przypomniało:



ta jednozeszytówka  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2016, 04:44:35 pm wysłana przez JanT »

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #809 dnia: Kwiecień 03, 2016, 04:56:51 pm »
salvation mignoli. pierwsze 2 omnibusy aliena tez z tego co pamietam dawaly rade. kilku mocnych tworcow sie przewinelo: corben, sam keith.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons