trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #870 dnia: Kwiecień 16, 2016, 11:52:22 pm »
Cytuj
Też mam z tym problem najlepiej kupić w przedsprzedaży bo przeliczając na kublary to jakieś 35% wychodzi ale z takim rabatem to można poszukać gdzie indziej i się nie bawić no i koszty dostawy to druga sprawa.
Choć zarejestrowałem się w klubie to raczej zamawianie tam odpuszczam. Właśnie z racji że wydawnictwo jest dostępne w innych miejscach trochę taniej niż używając tych kublarów.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #871 dnia: Kwiecień 17, 2016, 12:55:14 pm »
Jednak 49 zł ten Prometheus - Fire and Stone  :smile: to teraz jestem za tym żeby bardziej weszli w rynek Amerykański.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #872 dnia: Kwiecień 17, 2016, 01:05:20 pm »
to teraz jestem za tym żeby bardziej weszli w rynek Amerykański.

I żeby tak jak z Prometheusem trzymali się z dala od wielkiej dwójki i Image.
perły przed wieprze

Mikel

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #873 dnia: Kwiecień 20, 2016, 07:05:45 am »
W końcu Fire and Stone miękka czy HC ?
Pytanie czy też będzie slipcase do tego

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #874 dnia: Kwiecień 20, 2016, 08:28:32 am »
Miękka

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #875 dnia: Kwiecień 20, 2016, 02:22:24 pm »
Ale serio ktoś będzie trzymał na półce w tym komiksy? To jak etui przy komplecie wiedźmina, zupełnie niepraktyczne i niepotrzebne.


Wydaje się mi, że sporo osób chciałoby mieć takie "niepraktyczne pudełeczko" na komiksy Moebiusa.





"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #876 dnia: Kwiecień 20, 2016, 05:38:17 pm »

Wydaje się mi, że sporo osób chciałoby mieć takie "niepraktyczne pudełeczko" na komiksy Moebiusa.






Wow! Robi ogromne wrażenie.
Szkoda, że te etui zawsze są licho wykonane i po jakimś czasie szybko się niszczą. Albo to ja mam takie złe doświadczenia.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #877 dnia: Kwiecień 20, 2016, 08:08:06 pm »
Szkoda, że te etui zawsze są licho wykonane i po jakimś czasie szybko się niszczą. Albo to ja mam takie złe doświadczenia.

Chyba jednak masz złe doświadczenia. Kilka etui nawet do dużych i cieżkich pozycji stoi u mnie już ładnych kilka lat i nic się nię dzieje z nimi. Zazwyczaj są wykonane równie dobrze a czasem nawet lepiej niż okładka porządnego hardcovera.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #878 dnia: Kwiecień 20, 2016, 08:46:14 pm »
Te pudła i komiksy to rendery. Nie wiadomo czy to wyszło i czy naprawdę wyjdzie.

Jak ktoś ma odrobinę czasu i chęci, to takie pudełko można wykonać samemu. I to za niewielkie pieniądze.

Dobry tutorial jest tutaj: link.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #879 dnia: Kwiecień 20, 2016, 09:52:48 pm »
Te pudła i komiksy to rendery. Nie wiadomo czy to wyszło i czy naprawdę wyjdzie.



To są wydania chorwackie. Dostępne w Ich sklepie internetowym.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline nazareth

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #880 dnia: Kwiecień 21, 2016, 06:24:58 am »
Chyba jednak masz złe doświadczenia. Kilka etui nawet do dużych i cieżkich pozycji stoi u mnie już ładnych kilka lat i nic się nię dzieje z nimi. Zazwyczaj są wykonane równie dobrze a czasem nawet lepiej niż okładka porządnego hardcovera.
Pewnie mam złe :) Tylko jest jeszcze pytanie, czy masz na myśli zagraniczne rzeczy. Bo ja mówię o etui do książek wydanych u nas i te które widziałem, czy kupiłem nie różniły się za dużo od zwykłych kartoników (grubości bloku technicznego). Zrobione są tak, że bez ich naderwania, odgięcia książki nie można wyciągnąć. Nikt nie pomyślał np. o wycięciu w etui żeby chwycić książkę.

Mikel

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #881 dnia: Kwiecień 21, 2016, 07:08:33 am »
Pewnie mam złe :) Tylko jest jeszcze pytanie, czy masz na myśli zagraniczne rzeczy. Bo ja mówię o etui do książek wydanych u nas i te które widziałem, czy kupiłem nie różniły się za dużo od zwykłych kartoników (grubości bloku technicznego). Zrobione są tak, że bez ich naderwania, odgięcia książki nie można wyciągnąć. Nikt nie pomyślał np. o wycięciu w etui żeby chwycić książkę.
Piękne etui było do dodawane do Zagubionych, lakierowane i z grubej tektury, pięknie się prezentowało na półce, jak dla mnie mistrzostwo. Wszystko zależy od wydawcy i ceny końcowej jaką są w stanie zapłacić nabywcy.

fragsel

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #882 dnia: Kwiecień 21, 2016, 07:18:42 am »
a brzydkie do serii Camilli Lackberg - po przeczytaniu książek nie chciały się z powrotem zmieścić...

wszystko zależy od wydawcy, masz rację...

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #883 dnia: Kwiecień 21, 2016, 07:32:57 am »
Etui do Wiedźmina jest chyba niczego sobie!

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #884 dnia: Kwiecień 21, 2016, 07:55:35 am »

Wydaje się mi, że sporo osób chciałoby mieć takie "niepraktyczne pudełeczko" na komiksy Moebiusa.
Archelon, my mówimy chyba o dwóch różnych sprawach. Pewnie, że mi się to co wrzuciłeś podoba, wygląda extra, fakt ten nie podlega dyskusji. Podobnie prezentuje się etui na Incale: fajne kolorystycznie, minimalistyczne, super.
Ale ja mam na myśli głównie praktyczność, przydatność tego. Jeśli miałbym postawić to pomiędzy innymi komiksami na półce, to żeby wyciągnąć jeden tom musiałbym całe etui z trzeba kobyłami wyciągać. Poza tym boję się o wykonanie tego i trwałość. Dlatego jeśli mam dopłacać, to akurat sobie daruję.
I jest to moje zdanie, nie narzucam innym przecież.

To zresztą temat rzeka i nie na ten wątek, jak w przypadku podejścia do lekkich defektów, czy przechowywania komiksów. Dla mnie praktyczność jest najważniejsza. Trzymam komiksy i książki na półkach, bo do nich non stop wracam.

@misiokles: nie wiem jak Ty, ale ja mam etui do Wiedźmina z drugiego wydania (tego droższego) i jest ono nie tak twarde jak poprzednie i do tego źle wymierzone. Moje etui dojechało już "uszkodzone" w wyniku foliowania pakietu, bo było po prostu za duże :)