trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 996803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 05, 2015, 01:30:28 pm »
Trochę sporo.
Ja na razie poczekam, może jednak ukaże się w literackiej lub Arosie z choć trochę większą zniżką. 125 zł za komiks (nawet w tak dużym formacie) to dla mnie trochę za dużo. Szkoda, że wydawnictwo nie zdecydowało się jednak obniżyć trochę ceny - to w końcu Incal, na okładce wśród autorów Moebius, zainteresowanie i popyt (a co za tym idzie możliwosć wyższego nakładu) na pewno będzie.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 05, 2015, 01:53:22 pm »
Ja odpuszczam. W tej cenie można mieć np. dwa podobne objętościowo tomy Yansa. Zresztą i tak chyba nie ma najmniejszego sensu brać się za ten komiks jeśli nie czytało się wcześniej żadnej serii z tego uniwersum?

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 05, 2015, 01:56:44 pm »
I ja też na razie podziękuję. Jak będzie większa zniżka, to pewnie się zdecyduję. Oby Scream Comics nie przejechało się na tym tytule.

Offline mr.castor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 05, 2015, 01:59:53 pm »
Mam podobny problem co amsterdream, może i bym kupił, ale po co brać ostatni cykl skoro nie czytało się nic wcześniej. Gdyby tak jakiś cynk w sprawie Incala i przed Incalem, to człowiek by się łatwiej zdecydował, a tak gdy tyle dobra wyszło ostatnio ciężko podjąć decyzję. A przyznam że kusi mnie ten komiks mocno

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 05, 2015, 02:38:33 pm »
A przyznam że kusi mnie ten komiks mocno

Mam tak samo. Uwielbiam sci-fi więc kusić kusi, ale po co mi ostatni cykl jak nie znam poprzednich. Rozumiem, że wydawnictwo celuje w osoby które kupiły Incala z Egmontu, ale może się na tym mocno przeliczyć bo ten komiks wyszedł w Mistrzach Komiksu w nakładzie 1000 egz. 10 lat temu. Biorąc pod uwagę, że jakiś procent nabywców tamtego wydania już nie siedzi w komiksach + ta cena, która z automatu zniechęci kolejną grupę potencjalnych kupujących, to wysokiej sprzedaży im nie wróżę (chociaż oczywiście chciałbym się mylić i życzę im jak najlepiej). Szkoda, że nie zaczęli wydawać od początku :doubt:

fragsel

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 05, 2015, 02:53:04 pm »
jakiś procent nabywców tamtego wydania już nie siedzi w komiksach

czy dobrze odczytuję intencję?
czyli zakładamy, że są osoby, które nie siedzą w komiksach, ale mają na półce Incala z Mistrzów Komiksu?
nie sprzedali go bo.... ?

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 05, 2015, 03:00:38 pm »
nie sprzedali go bo.... ?

Nie wiem, tak tylko sobie gdybam. Sam znam osobę która od jakichś 10 lat nie kupiła żadnego komiksu a na półkach ma jeszcze wiele tytułów których nie sprzedała. Dlaczego? Nie mam pojęcia, być może z sentymentu.

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 05, 2015, 03:04:57 pm »
Sprawiedliwość jest za 118 zł, ja także dziękuję.

fragsel

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 05, 2015, 03:07:12 pm »
@amsterdream
no to ja bym już dawno albo wyłudził albo otworzył oczy ile to warte...

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 05, 2015, 03:57:25 pm »
Mam podobny problem co amsterdream, może i bym kupił, ale po co brać ostatni cykl skoro nie czytało się nic wcześniej. Gdyby tak jakiś cynk w sprawie Incala i przed Incalem, to człowiek by się łatwiej zdecydował, a tak gdy tyle dobra wyszło ostatnio ciężko podjąć decyzję. A przyznam że kusi mnie ten komiks mocno
Na poprzednie Incale licencję ma pewnie Egmont. Wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, aby Scream zaczął od Finala, gdyby miał możliwość wydania poprzednich części (przede wszystkim takiego hitu jak oryginalny Incal). A nawet gdyby się zdecydował na taki dziwny krok mając licencję na poprzednie części, to aby zwiększyć sprzedaż Finala od razu by poinformowali, że wkrótce wydadzą poprzednie części. Oni nic takiego nie napisali.
Skoro tego nie zrobili to znaczy, że w chwili obecnej nie mają licencji. Albo więc negocjocjują jej zakup, albo (wg mnie dużo bardziej prawdpodobne) ciagle ma ją Egmont.

Pozostaje więc czekać na Egmont (chyba, że odsprzedadzą swoje prawa Screamowi). Kołodziejczak, pisał, że przymierzają się do Incala w przyszłym roku, wiec stawiam, że rzeczywiście go wtedy wydadzą... może to i lepiej, komiksy Egmontu są ostatnio naprawdę przystępne cenowo...

Offline kalbaro74

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 05, 2015, 06:36:46 pm »
Kolejne nowe wydawnictwo startuje z fajnymi komiksami, już sam nie wiem jakie komiksy mam kupić na Komiksowej Warszawie? Naprawdę ciężko będzie Mi wybrać które kupić teraz, które póżniej, a które odrzucić.

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 07, 2015, 02:26:28 pm »
fajne zapowiedzi, ale tez obawiam sie, ze scream comics zaczyna zbyt odwaznie, zobaczymy
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 08, 2015, 06:50:05 am »
Na poprzednie Incale licencję ma pewnie Egmont. Wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, aby Scream zaczął od Finala, gdyby miał możliwość wydania poprzednich części (przede wszystkim takiego hitu jak oryginalny Incal). A nawet gdyby się zdecydował na taki dziwny krok mając licencję na poprzednie części, to aby zwiększyć sprzedaż Finala od razu by poinformowali, że wkrótce wydadzą poprzednie części. Oni nic takiego nie napisali.

Nie zgadzam się z tobą. Wydanie nowej publikacji jest według mnie znacznie mniej ryzykowne, niż wznowienie wydanego już "Incala", który wiele osób już ma.

Mam wrażenie, że często oceniając działanie wydawców ciężko nam patrzeć nieco dalej niż czubek własnego nosa. Ci, co nie mają "Incala", będą przekonywać wydawcę, że lepiej zacząć od głównej serii. Ci co już mają, że nie warto rozpoczynać od wznowienia.

Według mnie lepiej rokuje "Final Incal", bo teraz kupią go ci, co mają już "Incala, a w przyszłości, jak Scream go wyda, ci co nie mają, .

Chyba, że w międzyczasie zdąży się wyprzedać do zera...

Tak więc kibicuję Screamowi w wydaniu "Final" i czekam na wydanie "Incala" z oryginalnymi kolorami, choc mam już pierwsze wydanie.

A jak będzie się dobrze sprzedawało (a jestem przekonany, że będzie o ile wydawcy uda się ustalić dobry, nie przestrzelony nakład), to poproszę także "Przed Incalem", "Metabaronów" i resztę w integralach.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2015, 06:56:11 am wysłana przez Kokosz »

Offline eter.one

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 12, 2015, 01:27:56 am »
Dla mnie Sanktuarium to najciekawsza zapowiedź nowego wydawcy. Szkoda, że tego nie dają w integralu. Oby na kolejne tomy nie trzeba długo czekać.

Ciekawe czy wydadzą póżniej prequel Sanktuarium - wydaje mi się to prawdopodobne gdyż główną serię wydają w pojedynczych tomach (oczywiście wszystko zależy od sprzedaży)

http://www.humano.com/digital/play/1980

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 15, 2015, 12:16:38 am »
czy komiksy scream comics beda dostepne w dyskontach?
pzdr i dzieki za odp
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!