trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #945 dnia: Maj 15, 2016, 05:25:48 pm »
Będę musiał przypomnieć tom 1 Dekalogu, który wydał Motopol. Wtedy zastanowię się nad decyzją zakupu.

Jeśli SC ma zamiar kontynuować serie rozpoczęte przez Motopol - Twój komiks to podpowiem: Wody Morteluny.
Zapomniałem o Władcach chmielu. Też przydałoby się dokończyć.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 05:36:45 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #946 dnia: Maj 15, 2016, 07:13:01 pm »
Dekalog to bardzo dobry wybór; się cieszę!
Wśród rysowników mamy m.in. znanego fanom światów Thorgala - G. de Vitę (któremu zdecydowanie lepiej wychodzi właśnie w Dekalogu niż z Thorgalem) oraz mistrza Gillona!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Koro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #947 dnia: Maj 15, 2016, 07:16:45 pm »
Świetna wiadomość o zbiorczym wydaniu Metabronów! Jaram się i czekam.

Offline Holsten

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #948 dnia: Maj 15, 2016, 07:41:04 pm »
Na kontynuację Władców chmielu także czekam od lat.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #949 dnia: Maj 15, 2016, 08:01:27 pm »
Ten Dekalog jakoś do mnie nie przemawia, może się skuszę po dobrych opiniach, no ale w końcu nie mogę kupować wszystkich komiksów ;)

Offline Tomasz 66

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #950 dnia: Maj 15, 2016, 08:51:18 pm »
Pierwszy tom czytałem dość dawna i pamiętam, że bardzo żałowałem, że seria nie jest kontynuowana. Chociaż stare wydanie posiadam, to jednak wstrzymam się z ponowną lekturą do wydania podwójnego albumu Scream, które na pewno kupię (z tego co pamiętam cykl miał też b.pozytywne opinie)

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #951 dnia: Maj 16, 2016, 04:56:28 pm »
Z FB wydawcy:

Na poprawę humoru, z racji, że poniedziałek...dwie zapowiedzi Emotikon wink
 1. Modigliani - Książę bohemy - Seksik, Le Henanff
 Wspaniale narysowana biografia kontrowersyjnego artysty. Jak każdy komiks o sztuce - zachwyca stroną graficzną.
 Paryż, 1917. W nędzy mieszkalnego poddasza mieszka młody artysta, Amedeo Modigliani wraz z żoną. Mimo licznych wysiłków, nikt nie docenia jego twórczości. Modigliani to trudna postać, niestały, arogancki, wręcz odpychający, do tego nękany gruźlicą. Malowanie jest dla niego nie tylko pasją, ale walką i bolesną obsesją, z którą musi żyć.
 Seksik Lawrence kreśli wstrząsający portret ostatniego okresu życia Modiglianiego. To opowieść o tym, że sukces, chociaż wydaje się być w zasięgu ręki, bardzo często może przegrać walkę ze śmiercią, a chwała przychodzi dopiero pośmiertnie.
 Format: 24 x 32 cm,
 Okładka: twarda
 2. Wędrówka przez Morze Czerwone - Joel Alessandra
 Wspaniały malarski komiks autorstwa Joela Alessandra, urzekający scenami Orientu i jego mieszkańców. Opowieść z pogranicza reportażu, przybliżająca problem biedy, ubóstwa, religijnych i politycznych napięć, regionów bez silnej władzy centralnej i wszechogarniającej niemocy. Niemocy, która rodzi rozpacz i pragnienie ucieczki.
 Dżibuti, pełne białego piasku i gorących skał, wciśnięte gdzieś pomiędzy Afrykę i Bliski Wschód. To kraina od zarania dziejów słynąca z przemytu i nielegalnego handlu. Co znajduje się w niespokojnych wodach na pograniczu Somalii? Jakie tajemnice kryją nowocześni awanturnicy i przemytnicy? Jak zakończą się poszukiwania egzystencji?
 Ta historia, pióra Joela Alessandra, inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, idealna dla fanów komiksów przygodowych. A sam autor będzie gościem Łódzkiego Festiwalu Komiksu w październiku.
 Format: 24 x 32 cm,
 Okładka: twarda

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #952 dnia: Maj 16, 2016, 04:57:33 pm »

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #953 dnia: Maj 16, 2016, 05:38:07 pm »

No i ten Seksik :smile:


Seksik jest u nas znany. Pisał scenariusz do "Ostatnich dni Stefana Zweiga". Wychodzi na to, że specjalizuje się w opowieściach o umieraniu artystów.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #954 dnia: Maj 16, 2016, 05:51:37 pm »
Alez Scream atakuje :)
Ostatnie 2 pozycje , rowniez bardzo mnie zainteresowały.
A do KW jeszcE kilka dni zostalo, tak wiec jeszcze jakies zapowiedzi zobaczymy :)


Offline Grzesiek744

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #955 dnia: Maj 16, 2016, 06:09:44 pm »
No wszystko cacy, ale tych pozaczynanych serii robi się powoli sporo, i wciąż dochodzą nowe, ciekawe kiedy kontynuacje?

Offline Epekeina

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #956 dnia: Maj 16, 2016, 06:18:22 pm »
Jak w tym roku oferta Scream mnie rozczarowuje, tak Modigliani i Kasta to świetne zapowiedzi.

Offline gobender

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #957 dnia: Maj 16, 2016, 06:37:56 pm »

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #958 dnia: Maj 16, 2016, 07:27:45 pm »
No wszystko cacy, ale tych pozaczynanych serii robi się powoli sporo, i wciąż dochodzą nowe, ciekawe kiedy kontynuacje?


Te ostatnie dwie pozycje to przecież one shoty. Bez kontynuacji.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

fragsel

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #959 dnia: Maj 16, 2016, 07:32:02 pm »
A ja po bardzo długim ciągu komiksów scream wreszcie dam portfelowi odpocząć...

co nie jest zarzutem...dobrze, że wydawnictwo wydaje różnorodne komiksy. Więc musi i tam wtedy być coś zupełnie nie dla mnie...