Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 04, 2015, 08:38:53 pm »
Ogłosili start kolejnej serii: SANKTUARIUM. Obrodził ten maj, obrodził.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 04, 2015, 08:58:01 pm »
Czyżby świat oszalał?

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 04, 2015, 08:59:51 pm »
Nie, w koncu tworzy sie u nas normalny rynek komiksowy. Rozne opcje do wyboru do koloru. Pytanie tylko czy nasz rynek jest na tyle chlonny, zeby wytrzymac taka liczbe nowosci miesiecznie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 04, 2015, 09:00:39 pm »
Nowe wydawnictwo, które w ciągu kilku dni zapowiada cztery komiksy, w tym serie. Szacun!

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 04, 2015, 09:04:24 pm »
Pytanie tylko czy nasz rynek jest na tyle chlonny, zeby wytrzymac taka liczbe nowosci miesiecznie.

Jak nie wytrzyma to wydawnictwa będą się zamykać. Na ich miejsce będą powstawać nowe a na rynku będą trwać te, które najlepiej wstrzelą się w aktualne gusta czytelnicze. To też jest oznaką normalności rynku.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 04, 2015, 09:05:41 pm »
Sanctum to by akurat mogli wydać w jednym HC, ale ok.

Czyli wygląda na to, że oferta SC ograniczy się - jak przypuszczałem - do Humanoids. Nie mam nic przeciwko.

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 04, 2015, 09:06:19 pm »
Jak nie wytrzyma to wydawnictwa będą się zamykać. Na ich miejsce będą powstawać nowe a na rynku będą trwać te, które najlepiej wstrzelą się w aktualne gusta czytelnicze. To też jest oznaką normalności rynku.

Normalność? Jak zaczną upadać wydawnictwa, to już widzę kolejnych chętnych do zakładania interesu...

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 04, 2015, 09:07:09 pm »
Wszystko fajnie, ale przestaję to ogarniać. Jeszcze gorzej z pieniędzmi. Może to i lepiej, że nie rzucę się na wszystko w ciemno, a poczekam na pierwsze recenzje i braki nadrobię w spokojniejsze miesiące.

Offline [robak]

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 04, 2015, 09:09:09 pm »
Sanktuarium zapowiada się bardzo ciekawie. Ktoś zna bliżej?

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 04, 2015, 09:09:21 pm »
i braki nadrobię w spokojniejsze miesiące.

O ile takie będą :wink:

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 04, 2015, 09:12:19 pm »
Jak nie wytrzyma to wydawnictwa będą się zamykać. Na ich miejsce będą powstawać nowe a na rynku będą trwać te, które najlepiej wstrzelą się w aktualne gusta czytelnicze. To też jest oznaką normalności rynku.
No to fakt, gorzej z czytelnikami, korzy przez lata przywyczaili sie kupowac wszystko co w miesiacu wyszlo, a teraz maja problem bo tytulow zrobilo sie x razy wiecej : )
Jakas terapia by sie przydala : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 04, 2015, 09:13:42 pm »
Normalność? Jak zaczną upadać wydawnictwa, to już widzę kolejnych chętnych do zakładania interesu...

Wyjdź na ulicę i zobacz ile knajp upada i powstaje, podobne zakładów fryzjerskich i wielu innych dziedzin ludzkiej aktywności.
No to fakt, gorzej z czytelnikami, korzy przez lata przywyczaili sie kupowac wszystko co w miesiacu wyszlo, a teraz maja problem bo tytulow zrobilo sie x razy wiecej : )
Jakas terapia by sie przydala : )

Widzę to po sobie. Gdy składam kolejne zamówienie to o wiele łatwiej mi włożyć do koszyka gorącą nowość a komiks sprzed pół roku, mimo iż ma -40% na bonito już nie jest taki interesujący...

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 04, 2015, 09:16:01 pm »
Akurat knajpy i fryzjerzy trzymają się dobrze, podobnie jak apteki i banki. Gorzej jest z kawiarniami...

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 04, 2015, 09:23:14 pm »
Nie ma reguły - wszystko zależy od lokalizacji. W mojej najbliższej okolicy najłatwiej padają knajpy, jedną aptekę też juz zamknieto, fryzjer też się zwinął. Gdy jest za dużo, to klienci swoimi wyborami to regulują. Przy takiej obfitości tytułów na rynku komiksowym też będziemy mieli podobną sytuację lada moment.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 04, 2015, 09:31:22 pm »
Najgorszą rzeczą (i chyba jedyną naprawdę złą) jest to, że prawdopodobnie kilka serii, które wystartowały/wystartują będzie znowu niedokończona. I teraz zależy kto w jakie serie wejdzie i czy będzie miał szczęście, że akurat te dokończą. Nie wierzę w aż taką chłonność rynku. To już jest szaleństwo. Niedawno brało się całe pakiety z KG, czy od Timofa, a od jakiegoś czasu bierze się jeden komiks od tych, drugi od tych, albo nawet zero. Fajnie, że jest wybór, ale na miecz Chrobrego, ja już nie mam czasu i pieniędzy nawet na te rzeczy, które przechodzą bardzo ostrą selekcję. To niemożliwe, że do dziś nie mam jeszcze np. komiksów o Ralphie Azhamie, czy zwycięzcy festiwalu Angouleme, czyli Pięć tysięcy kilometrów na sekundę. Kilka lat temu nie do pomyślenia. I tak kupuję więcej, niż czytam i powoli zapełnia mi się półka z rzeczami czekającymi na swoja kolej. Obecnie mam też rozpoczęte 3 książki. :smile: A tych, które kupiłem i czekają jest kilkanaście. Szaleństwo. Taki Hermann średnio co miesiąc, Andreas też, ale naparzają.