trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 18, 2015, 11:41:19 am »
Jeżeli nie wiesz jaki był Egmontowy to skąd wiesz, że jest mniejszy?

Pierwsze albumy MK miały podany 1000 egz, a "Incal" chyba już miał większy nakład, nie?

No więc mniejszy.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 18, 2015, 11:42:35 am »
Z tego co mi wiadomo Incal też był wydany w nakładzie 1000 egz.

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 18, 2015, 11:49:38 am »
@Kokosz, a zdradzili Ci moze gdzie beda dostepne ich komiksy? :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 18, 2015, 11:59:20 am »
Nie siejcie fermentu - 1000 egzemplarzy to całkiem spory nakład (jak na nasz rynek komiksowy) i jeśli "Final Incal" został wydrukowany właśnie w takiej ilości, to spałbym spokojnie przez przynajmniej najbliższe 3 miesiące.

Offline Thiago

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 18, 2015, 12:12:07 pm »
Ceny są tu zaporowe pasuje!
Trochę za bardzo chcą się panowie z wydawnictwa nachapać.

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 18, 2015, 12:13:37 pm »
@Kokosz, a zdradzili Ci moze gdzie beda dostepne ich komiksy? :smile:

Dopiero startują, więc nawiązują współpracę. Oczywiście problemem jest marża pośredników, więc sądzę, że na razie nie będzie ich książek w hurtowniach, a więc i w dyskontach. W sklepach komiksowych zapewne tak.

Nie siejcie fermentu - 1000 egzemplarzy to całkiem spory nakład (jak na nasz rynek komiksowy) i jeśli "Final Incal" został wydrukowany właśnie w takiej ilości, to spałbym spokojnie przez przynajmniej najbliższe 3 miesiące.

No więc ja słyszałem, że w mniejszej, więc nie czekałbym aż 3 miesiące.

Nie sieję fermentu, wyrażam tylko swoją opinię, że jeśli ktoś jest zdecydowany na zakup, to nie warto czekać. Oczywiście mogę się mylić, może "Final Incal" wcale się nie wyczerpie tak szybko albo będzie dodruk. Może. Ja jestem tym albumem zainteresowany, więc wolałem się zaopatrzyć od razu, niż w razie czego potem szukać lub przepłacać.

Ceny są tu zaporowe pasuje!
Trochę za bardzo chcą się panowie z wydawnictwa nachapać.

Kurcze, szlag mnie trafia jak czytam takie brednie. Jak ktoś chce się nachapać, to nie bierze się za wydawanie komiksów!

200-stronicowe albumy innych wydawnictw kosztują ok. 80 zł (Funky i Ekspedycja są tu wyjątkami). Yans i Blueberry 2 mozna kupić za 75, a mają odpowiednio 224 i 152 strony. Spory rozrzut, nie? A mówimy o publikacjach największego wydawcy, ze zorganizowaną dystrybucją itp.

"Final Incal" jest za 125, ale ma większy format. Nie było u nas chyba takich albumów, więc trudno porównać. Dla mnie cena jest spora, ale do przyjęcia.

Osobną sprawą jest zawartość. "Final Incal" biorę, pozostałych na razie nie.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2015, 12:26:37 pm wysłana przez Kokosz »

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 18, 2015, 12:18:40 pm »
Dopiero startują, więc nawiązują współpracę. Oczywiście problemem jest marża pośredników, więc sądzę, że na razie nie będzie ich książek w hurtowniach, a więc i w dyskontach. W sklepach komiksowych zapewne tak.
Dzieki! Zatem trzeba bedzie sie raczej zaopatrzyc w ich tytuly w Gildii.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 18, 2015, 12:26:58 pm »
"Final Incal" jest też taki drogi chyba dlatego, że prawa są stosunkowo drogie.


Chyba nie jest to tajemnicą, więc jaki jest w końcu ten nakład? 500 egzemplarzy? W takich nakładach też się u nas drukuje komiksy i nierzadko jest problem z ich opchnięciem. Oczywiście nie ma mowy, abyuy taka sytuacja miała miejsce w przypadku tego konkretnego tytułu.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 18, 2015, 12:29:43 pm »
Chyba nie jest to tajemnicą, więc jaki jest w końcu ten nakład? 500 egzemplarzy? W takich nakładach też się u nas drukuje komiksy i nierzadko jest problem z ich opchnięciem. Oczywiście nie ma mowy, abyuy taka sytuacja miała miejsce w przypadku tego konkretnego tytułu.

Chyba jednak jest. Ilość nakładu pada w rozmowach pomiędzy wydawcami. Jeżeli wydawnictwo chciałoby się chwalić nakładem (nie ma takiego obowiązku), to by to zrobiło w stopce.
Jak nie ma info w stopce, to nie wypada nawet pytać.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 18, 2015, 12:30:25 pm »
Ceny są tu zaporowe pasuje!
Trochę za bardzo chcą się panowie z wydawnictwa nachapać.
Tak siedzę i rozmyślam, ale jak na razie nic z tego mojego rozmyślania nie wynika, gdzie tkwi clue Twojego żartu. Czy zdradzisz tę tajemnicę? Bo raczysz żartować, nieprawdaż?

Offline Kris1982

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 18, 2015, 09:06:02 pm »
Dżihad zniknął z koszyka i jest niedostępny w gildi myślicie, że chwilowo ?

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 18, 2015, 09:08:14 pm »
Dżihad zniknął z koszyka i jest niedostępny w gildi myślicie, że chwilowo ?
Chwilowo, Krucjaty tak mialy pare dni temu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 19, 2015, 06:45:10 am »
final incal - przekartkowałem go na razie tylko ale serce mocniej mi zabiło. space opera pełną gębą.
muszę jednak przyczepić się troszkę do jakości wydania. liternictwo i układ graficzny ok, ale np grzbiet jest jakoś dziwnie sklejony - wystaje ten paseczek materiału u góry; nadruk na grzbiecie jest przesunięty tak że na grzbiet wchodzi rysunek z okładki; tylna okładka jakaś pofałdowana. odzwyczaiłem się już od takich wpadek. nie jest to jeszcze poziom abc warriors ze studia lain, ale mogłby być lepiej.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 19, 2015, 11:20:36 am »
W sondzie FKW Scream Comics zapowiedział coś około 10 tytułów do października i kolejnych targów. Niezłe tempo, jestem pod wrażeniem.

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 19, 2015, 11:42:41 am »
W sondzie FKW Scream Comics zapowiedział coś około 10 tytułów do października i kolejnych targów. Niezłe tempo, jestem pod wrażeniem.
Juz mie sie nie chce wraca do tej sondy i sluchac na nowo, ale czy nie bylo ze beda mieli w ofercie 10 tytulow do MFK, czyli 6 nowych?
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything