trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 23, 2015, 01:50:32 pm »
czy ktoś z Was czytał już tego Incala i chciałby podzielić się wrażeniami ?
chodzi mi bardziej o jakość fabuły niż samego wydania.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 23, 2015, 01:52:42 pm »
czy ktoś z Was czytał już tego Incala i chciałby podzielić się wrażeniami ?
chodzi mi bardziej o jakość fabuły niż samego wydania.
Źle trafiłeś. Nie to forum. :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 23, 2015, 01:55:45 pm »
Źle trafiłeś. Nie to forum. :)

no właśnie nie byłem do końca przekonany, ale stwierdziłem, że zaryzykuję ;)

Offline donTomaszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 23, 2015, 03:30:45 pm »
To samo pytanie zadalem juz chwile temu w temacie o Incalu. Posiadam oryginalengo Incala i dokupilem akurat Final Incal. Do kompletu trylogii brakuje mi wiec tylko Before. Niestety nie uzyskalem zadnej odpowiedzi. Final czeka na polce, a ja szukam Before w dobrej cenie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 23, 2015, 05:29:32 pm »
czy ktoś z Was czytał już tego Incala i chciałby podzielić się wrażeniami ?

Hmmm... Po ostatnim festiwalu Final trafił do kolejki do przeczytania. U mnie ma ona coś ze 100 pozycji. A zakładając, ze przed Final chciałem sobie jeszcze przypomnieć "Przed..." i "Incala"... to nie wiem, kiedy bede w stanie odpowiedzieć ci na pytanie...

Mniemam, że jak pierwszy nakład Finala będzie już tylko odległym wspomnieniem...

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 23, 2015, 05:42:35 pm »
no before incal przydalby sie jak nic.
btw mam nadzieje, ze nie dostane incala w tak fatalnym stanie :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 23, 2015, 07:36:16 pm »
czy ktoś z Was czytał już tego Incala i chciałby podzielić się wrażeniami ?
chodzi mi bardziej o jakość fabuły niż samego wydania.
....hmmm, czasem mam wrażenie, że wielu z szanownych forumowiczów kupuje komiksy przede wszystkim po to, by te zdobiły ich świetne biblioteczki...... no nic...
ja nie kupiłem Final Incala (na razie oczywiście, bo chyba i tak się skuszę, skoro to ma być taki biały croot... eee kruk; a jak wiadomo komiksy kupuję głównie po to, by zdobiły moje......), nie kupiłem, bo czytałem wcześniej dwie pierwsze części Finala (a daaawno daaawno temu też Apres Incal, ale szczerze- niewiele pamiętam z tego). Powiem tylko tyle, że do Final Incala wręcz zmuszałem się, by dobrnąć do końca każdego z tych zeszytów, i po prostu nie miałem już ochoty zaczynać tego trzeciego, gdy się już pojawił. Żeby nie było: Przed Incalem też mnie potwornie nudził, jak dla mnie to typowe odgrzewane kotlety i do tego mielone razem z psem i budą. Zarówno Przed, jak i Final dla mnie to zdecydowanie nie poziom Incala, choć muszę też przyznać, że sam właściwy Incal był moim ulubionym komiksem do dnia, kiedy po raz pierwszy go przeczytałem; chyba po prostu zbytnio się wówczas rozczarowałem.....
Podsumowując, z całego Incalowego uniwersum - Final Incal (a przynajmniej 2 pierwsze zeszyty) jest zdecydowanie najgorszym "produktem". Jodorowsky dawno pożarł kilka razy własny ogon, strawił, zdefekował i tak w kółko-Macieju.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline studio_lain

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 26, 2015, 01:06:29 pm »
swietna grafa (choc czesc moebiusa bardzo wtorna)
plus klasyczny mesjanistyczny belkot jodo - ale o dziwo w miare spojny - czyta sie szybko i lekko
slicznie wydane
jak ktos sie wychowal na Heavy Metal brac :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 26, 2015, 06:41:11 pm »
Przyszedł Final Incal (z Dżihadem) -> brak zastrzeżeń, plus za duży format,  ale trochę suche to wydanie - przydałaby się jakaś przedmowa.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 30, 2015, 10:40:12 am »
Wow - świetny ten "Dżihad"! Mógłby ktoś polecić więcej komiksowego mistycyzmu na kwasie? Oczywiście pomijając Jodorowsky'ego, bo to wiadomka.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 30, 2015, 11:56:32 am »
Wow - świetny ten "Dżihad"! Mógłby ktoś polecić więcej komiksowego mistycyzmu na kwasie? Oczywiście pomijając Jodorowsky'ego, bo to wiadomka.
Fajo, że ktoś się w końcu poznał na Dżihadzie :)
[jeszcze raz polecam wszystkim tym, którzy zaślepieni mitycznym Incalem, wybrali "niewłaściwy" komiks Scream Comicsu :)]
....a wracając do pytania, to polecam innego Barankę: "Taniec czasu", wprawdzie na razie w Polsce niedostępny, ale mam nadzieję, że tylko "na razie". Może nie jest to "mistycyzm na kwasie", choć czy ja wiem.... a jeśli dodatkowo lubisz klimaty dzikiego zachodu, to Ci spasuje na bank!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 30, 2015, 12:49:40 pm »
a Szamanizm dobry jest? bo na to pewnie są u nas większe szanse (też wydane przez Humanoids).

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 30, 2015, 10:04:17 pm »
a Szamanizm dobry jest? bo na to pewnie są u nas większe szanse (też wydane przez Humanoids).
Szamanizm to właśnie Taniec czasu wydany w integralu:
http://www.bedetheque.com/BD-Danse-du-temps-INT-Chamanismes-93351.html
Choć później Humanoidy powróciły do tytułu oryginalnego i w zeszłym roku znów wydały go pod tytułem Taniec czasu. Tak czy siak, gorąco polecam!
...no i oczywiście Dżihad również!  nie zrażajcie się kiepską okładką!

Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 04, 2015, 09:13:52 pm »
Dżihad udowadnia  jeszcze jedną rzecz. Baranko koniecznie musi być w kolorze! Podchodziłem do tego tytułu jak jeż do szczotki, a tu taka bomba w czoło. Powinien dostac osobny wątek.  :wink: 
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 04, 2015, 10:40:21 pm »
Dżihad udowadnia  jeszcze jedną rzecz. Baranko koniecznie musi być w kolorze! Podchodziłem do tego tytułu jak jeż do szczotki, a tu taka bomba w czoło. Powinien dostac osobny wątek.  :wink:
No to utwórz odpowiedni wątek - będziemy pisać. Mnie też Baranko się b. podoba, choć Dżihadu jeszcze nie przeczytałem, choć mam. (O Halo Jones też niedługo coś skrobnę, ale na razie mam inne rzeczy na głowie, m.in. podobnie jak Fragsel muszę całymi dniami huśtać dzieciaki na huśtawkach, o bieganiu po 20 km dziennie za rowerkami nawet nie wspominam).