Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #240 dnia: Lipiec 03, 2015, 10:16:27 pm »
Nie w dyskontach, tylko w Arosie i Bonito.

Przecież Aros/Bonito to dyskonty :roll:


Offline radef

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #241 dnia: Lipiec 03, 2015, 10:22:45 pm »
Przecież Aros/Bonito to dyskonty :roll:
Oczywiście, że tak. Ale chodzi o to, że komiksy Scream Comics nie są dostępne we wszystkich dyskontach (czyli wszędzie, Aros, Literacka, Profit, Czytam, Selkar, co tam jeszcze jest), ale TYLKO w Arosie i Bonito, na specjalnych warunkach jak Ongrys Kolekcjonerskie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #242 dnia: Lipiec 03, 2015, 10:46:29 pm »
Nieprzeczytane/Profit opisują siebie jako księgarnię. Literacka również. Czytam.pl również. Selkar również.

Bonito/Aros to zupełnie inna para kaloszy.

Offline Nawimar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #243 dnia: Lipiec 10, 2015, 10:51:45 am »
Nowe info od załogi wydawnictwa:
 
"Drodzy Czytelnicy,

Sezon urlopowy w pełni.... ale ekipa Scream Comics w pocie czoła pracuje nad nowościami, abyście po powrocie z urlopów mieli co czytać. Emotikon smile

Prezentację nowości na jesień 2015 zaczynamy od długo oczekiwanego Omnibusa Incal. Będą oryginalne rysunki Moebiusa czyli to na co wielu fanów tak długo czekało.
Mamy nadzieję, że mimo kilku trudności niezależnych od redakcji będziemy gotowi na Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi.

Format analogiczny jak wydany w maju Final Incal. Dla fanów i kolekcjonerów przewidujemy dodatkową niespodziankę.

Kolejne nowości w przyszłym tygodniu."
 
Źródło: FB

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #244 dnia: Lipiec 10, 2015, 11:42:32 am »
Super! Zaczyna się MFKowe wariactwo. W końcu przeczytam Incala w oryginalnych kolorach.

Offline Nawimar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #245 dnia: Lipiec 10, 2015, 11:48:28 am »
Ramirez82: "Super! Zaczyna się MFKowe wariactwo. W końcu przeczytam Incala w oryginalnych kolorach."
 
Też się na to rzucam. Wersję Egmontu opchnąłem w tzw. trudnych czasach, ale tej już nie oddam.

Offline blackwaterpark

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #246 dnia: Lipiec 10, 2015, 12:14:39 pm »
Nowe info od załogi wydawnictwa:
 "Drodzy Czytelnicy,
Sezon urlopowy w pełni.... ale ekipa Scream Comics w pocie czoła pracuje nad nowościami, abyście po powrocie z urlopów mieli co czytać. Emotikon smile
Prezentację nowości na jesień 2015 zaczynamy od długo oczekiwanego Omnibusa Incal. Będą oryginalne rysunki Moebiusa czyli to na co wielu fanów tak długo czekało.
Mamy nadzieję, że mimo kilku trudności niezależnych od redakcji będziemy gotowi na Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi.
Format analogiczny jak wydany w maju Final Incal. Dla fanów i kolekcjonerów przewidujemy dodatkową niespodziankę.
Kolejne nowości w przyszłym tygodniu."
Źródło: FB

Że zacytuję niejaką Bieńkowską: ''Ale jaja, ale jaja, ale jaja...!''  :cool:
Wyrazy: omnibus oraz zwrot format analogiczny wypalają mój wzrok i rozpalają wyobraźnię  :lol:

Offline donTomaszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #247 dnia: Lipiec 10, 2015, 12:49:34 pm »
No i mam dylemat.
Kupic czy zostac przy swoim wydaniu z Humanoids. Za kupnem wydania PL przemawia format, ktory w przypadku Moebiusa ma znaczenie, za pozostaniem przy tym co mam, fakt iz jest to first printing oraz kurczace sie miejsce na polkach.

I przy okazji - oryginalne kolory sa swietne. Te komputerowe dziadostwo to jakies nieporozumienie.
 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline blackwaterpark

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #248 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:05:42 pm »
No i mam dylemat.
Kupic czy zostac przy swoim wydaniu z Humanoids. Za kupnem wydania PL przemawia format, ktory w przypadku Moebiusa ma znaczenie, za pozostaniem przy tym co mam, fakt iz jest to first printing oraz kurczace sie miejsce na polkach.
I przy okazji - oryginalne kolory sa swietne. Te komputerowe dziadostwo to jakies nieporozumienie.

I kupując te nowe wydanie spowodujesz, że wydawnictwo Scream Comics stanie pewniej na nogach i będzie mogło potem wydać kolejną fajną pozycję (taka forma lokalnego patriotyzmu).

Offline donTomaszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #249 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:11:23 pm »
Racja! Nie pomyslalem o czyms tak oczywistym.
Kto chce kupic Incala z Humanoids? :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #250 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:40:59 pm »
Kto tłumaczył Final Incal i Dżihad? Bo nie mogę znaleźć...

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #251 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:42:08 pm »
I przy okazji - oryginalne kolory sa swietne. Te komputerowe dziadostwo to jakies nieporozumienie.
 
Wiem, że teza powtarza się od dawna i już raz pisałem o moim odmiennym zdaniu... ale że to było dawno to pora na ponowne zszokowanie :wink: : Mnie się Incal w kolorach komputerowych podobał.

OCZYWIŚCIE patrząc na oryginalne plansze w internecie widzę, jak kreska Moebiusa została zmieniona i - w dużym stopniu - przez to popsuta. OCZYWIŚCIE zdaję sobie sprawę, że w części plansz przez inne kolory został zmieniony klimat i akcent. OCZYWIŚCIE z wielką niecierpliwością czekam na wydanie z oryginalnymi kolorami i OCZYWIŚCIE porównując plansze oryginalne z "komputerowymi" w wielu przypadkach (acz nie wszędzie) te oryginalne podobają mi się bardziej.
...ale nie zmienia to faktu, że dla mnie ten komiks z tymi kolorami komputerowymi się bronił i - mogę to napisać - mnie się podobał (łącznie z kolorystyką) (może gdybym najpierw przeczytał Incala w kolorach oryginalnych, a potem się przerzucił na komputerowe to też bym strasznie psioczył, ale że tak się nie stało, to...)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2015, 01:46:05 pm wysłana przez mack3 »

Offline wilk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #252 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:44:12 pm »
Kto tłumaczył Final Incal i Dżihad? Bo nie mogę znaleźć...
Final Incal  - Paweł Biskupski


http://komiks.polter.pl/Final-Incal-oraz-Po-Incalu-n43541


Dżihad - Magdalena Machcińska-Szczepaniak


http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260829/dzihad

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #253 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:50:45 pm »
Dzięki wilk! W sumie nieznane (przynajmniej dla mnie) nazwiska... Dobre są te tłumaczenia?

Offline wilk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #254 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:58:19 pm »
Dzięki wilk! W sumie nieznane (przynajmniej dla mnie) nazwiska... Dobre są te tłumaczenia?
Dżihadu nie czytałem. Jeżeli chodzi o Final Incal to odniosłem wrażenie, że jest w porządku. Zachowało stylistykę przekładu Wojciecha Birka z Incala i Przed Incalem z Egmontu. Przyjemność z lektury psuły nieco literówki ale to nie wina tłumacza.

 

anything