Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #255 dnia: Lipiec 10, 2015, 02:04:26 pm »
No nic, trzeba będzie w końcu oba zamówić. Nie miałem brać Final Incal, ale w kontekście nadchodzącego Incala jednak się skuszę...

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #256 dnia: Lipiec 12, 2015, 09:14:37 pm »
OCZYWIŚCIE patrząc na oryginalne plansze w internecie widzę, jak kreska Moebiusa została zmieniona i - w dużym stopniu - przez to popsuta. OCZYWIŚCIE zdaję sobie sprawę, że w części plansz przez inne kolory został zmieniony klimat i akcent. OCZYWIŚCIE z wielką niecierpliwością czekam na wydanie z oryginalnymi kolorami i OCZYWIŚCIE porównując plansze oryginalne z "komputerowymi" w wielu przypadkach (acz nie wszędzie) te oryginalne podobają mi się bardziej.
...ale nie zmienia to faktu, że dla mnie ten komiks z tymi kolorami komputerowymi się bronił i - mogę to napisać - mnie się podobał (łącznie z kolorystyką) (może gdybym najpierw przeczytał Incalaw kolorach oryginalnych, a potem się przerzucił na komputerowe to też bym strasznie psioczył, ale że tak się nie stało, to...)

Wiem, że to już było, ale powtórzę.

Wszystko zależy jak by wyglądały te poprawione kolory. Wystarczy spojrzeć na trzy różne sposoby pokolorowania planszy, wydane u nas:







Gdyby poprawione kolory wyglądały tak, jak te ostatnie, to myślę, że nikt by nie marudził, a oryginalny kolor Moebiusa przeszedłby do lamusa i jarał tylko nerdów...

Dla przypomnienia wyglądał on tak:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 09:24:43 pm wysłana przez Kokosz »

Offline Shinue

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #257 dnia: Lipiec 12, 2015, 10:04:24 pm »
Zmieniać kolorystykę u Moebiusa to tak jakby ktoś doszedł do wniosku, że obrazy Pabla Picassa mają przestarzałe kolory i należy je pokolorować na nowo...

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #258 dnia: Lipiec 12, 2015, 10:31:06 pm »
Wszystko zależy jak by wyglądały te poprawione kolory.
No, ale ja wiem, jak wyglądały te poprawione kolory i jedyne co napisałem, to to, że  (wiedząc jak one wyglądały) mnie komiks się podobał z właśnie tymi kolorami. Przy wszystkich zastrzeżeniach, które wyminieniłem czytało mi się go dobrze i dlatego osobiście nie zgadzam się z wieloma skrajnie nieprzychylnymi opiniami na temat Incala w takiej wersji kolorystycznej, które często pojawiają się na forum. Tylko tyle ;)


Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #259 dnia: Lipiec 12, 2015, 10:50:50 pm »
Kolory kolorami. Te oryginalne są mocno "kwasowe" i odpowiadają czasom w jakim komiks powstawał. Mi się bardziej podobają niż te przerobione. Tylko w przeróbce największe zastrzeżenia mam nie do samych kolorów, ale do tego, że kreska Moebiusa straciła na wyrazie, rozmyła się i jest nijaka.

Mam wydanie Egmontu i go się nie pozbędę, a dokupię wydanie Krzykaczy. Liczę, że będzie nowe tłumaczenie i z przyjemnością będę mógł oba wydania porównać.

Offline Gre

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #260 dnia: Lipiec 13, 2015, 05:58:00 pm »
kolory kolorami ...nie tóre rysunki były zmienione ,słynna cenzura nagich postaci i zasłonienie ich jakas płachta..
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2015, 08:31:15 am wysłana przez Gre »

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #261 dnia: Lipiec 13, 2015, 08:42:50 pm »
ja tam chce oryginalnych kolorow i nie chce cenzury  :razz:
pzdr
ps zapowiada sie mega smakowity kasek na mfk  :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Kris1982

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #262 dnia: Lipiec 15, 2015, 11:30:01 pm »
Ciekawe co Scream przygotował dla nas oprócz Incala na drugą cześć roku.

Offline horror

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #263 dnia: Lipiec 16, 2015, 05:54:48 am »
cytujac za fejsuniem:

Pragniemy podziękować wszystkim za gorące przyjęcie i komentarze dotyczące naszych planów wydawniczych związanych z Incalem. Jako fani Moebiusa i Jodorowskiego nie ukrywamy, że radość nasza jest podwójna, a Wasze opinie i wsparcie potwierdzają, że  pomysł by powrócić z Incalem ma rację bytu.
Piszcie do nas z Waszymi propozycjami, nie ukrywamy, że nasze plany wydawnicze chcemy budować w oparciu o nasze wspólne zainteresowanie komiksem frankofońskim i europejskim.
Dziś nowość numer dwa: czyli kontynuacja doskonale przyjętego przez Was Sanktuarium. Trzeci tom planujemy wydać w przyszłym roku. Za tydzień kolejna zapowiedź.
Jeszcze raz dzięki za wszystkie posty i przepraszamy, że nie zawsze możemy odpowiedzieć ale pracujemy w pocie czoła nad nowościami.

Offline jolan13

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #264 dnia: Lipiec 16, 2015, 06:37:24 am »
Cieszy kontynuacja Sanktuarium. Wczoraj przeczytałem pierwszy tom i jest naprawdę bardzo dobrze. I, na co zwróciłem uwagę, korekta przy tym komiksie postarała się lepiej niż przy Dżihadzie, choć pod koniec komiksu korektorowi chyba częściej rozpraszała się uwaga i przepuścił parę mniejszych rzeczy.
Miejmy nadzieję, że korekta przy Incalu wespnie się na wyżyny umiejętności i skupienia :razz:

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #265 dnia: Lipiec 16, 2015, 12:56:17 pm »
Szkoda, że nie wyrażają też zainteresowania komiksem amerykańskim.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #266 dnia: Lipiec 16, 2015, 01:01:40 pm »
A po co? Już tych amerykańców jest za dużo.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #267 dnia: Lipiec 16, 2015, 01:08:22 pm »
Równie dobrze można tak napisać o komiksach europejskich :wink: . Przecież wydawnictw zajmujących się komiksem frankofońskim jest już więcej niż tych co wydają amerykańców (na dobrą sprawę tylko Egmont, Mucha i Taurus). Ja nadal czuję niedosyt komiksów z IDW, Image, Vertigo czy Boom.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #268 dnia: Lipiec 16, 2015, 01:13:22 pm »
A po co? Już tych amerykańców jest za dużo.


Nie wiem jak wygląda to z Twojej perspektywy ale amerykańskich komiksów spoza wielkiej dwójki to dalej u nas tyle co nic.

Niektóre bardzo dobre komiksy z Boom Studios (amsterdam napisał o nich powyżej) są przykładem wręcz idealnym.
perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #269 dnia: Lipiec 16, 2015, 01:37:45 pm »
Najlepiej by było, żeby niszowe wydawnictwa się specjalizowały. Tak jak Studio Lain. Szef tej oficyny jest znawcą 2000 AD, zna je, czuje, kocha. I wydaje to, co uważa za słuszne. Panowie ze Scream założyli wydawnictwo, bo lubią frankfony, znają ich mnóstwo, czują ich i wydają to, co w ich mniemaniu jest słuszne. Dlatego niech rzeczy z Vertigo/Boom/IDW wydają ludzie, którzy zęby na ich komiksach zjedli i niech wydają to co uważają za słuszne bo to dobre a nie dlatego, że licencja tania, bądź na targach zbajerowali jakiegoś tam przedstawiciela.

 

anything