trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #270 dnia: Lipiec 16, 2015, 01:41:15 pm »
No ale to co teraz napisałeś ma trochę inny wydźwięk niż wcześniejsze "już tych amerykańców jest za dużo"  :wink:

EDIT:

Z całą resztą na prawdę nie ma co się spierać bo co racja to racja.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2015, 01:46:29 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #271 dnia: Lipiec 16, 2015, 02:17:30 pm »

Nie wiem jak wygląda to z Twojej perspektywy ale amerykańskich komiksów spoza wielkiej dwójki to dalej u nas tyle co nic.


Wymienię kilka komiksów i poproszę Cię o odpowiedź, czy są amerykańskie i czy są z wielkiej dwojki:
"Życie nie jest takie złe, jeśli starcza ci sił"
"Wykiwani"
"Habibi"
"Zrozumieć komiks"
"Blankets"
"Wielki Escapo"
"Battling Boy"
"Dzień targowy"
"Skazane na siebie"
"Sam Zabel i magiczne pióro"
"Palestyna"
"Michael Jordan nadchodzi byk"
"Piaskowa opowieść"
"Fun Home"
"Jesteś moją matką"
"Louis Riel"


Z innej półki:
"Locke&Key"
"Parker"
"Lazarus"
"Żywe trupy"
"Black Science"
"Hellboy"






Ile amerykańskich komiksów musi być na rynku, żeby można było powiedzieć, że jest ich na nim dużo?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #272 dnia: Lipiec 16, 2015, 02:28:40 pm »
Zdaję sobie sprawę z tego, mam z tego na ok 70% (nie ograniczając się do krajowych wydań) i to dalej strasznie mało, choć faktycznie mogę wycofać się z tyle co nic, niech będzie. Ale dla mnie dalej skromnie.



perły przed wieprze

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #273 dnia: Lipiec 16, 2015, 02:33:12 pm »
No ale to co teraz napisałeś ma trochę inny wydźwięk niż wcześniejsze "już tych amerykańców jest za dużo"  :wink:

EDIT:

Z całą resztą na prawdę nie ma co się spierać bo co racja to racja.
To prawda, pierwszy post pisany bardziej pod dyktat emocji, drugi już bardziej przemyślany. Mea culpa!

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #274 dnia: Lipiec 16, 2015, 02:44:02 pm »
Jeśli chodzi o amerykańce, to ja poproszę więcej Drawn & Quarterly oraz Fantagraphics. Tylko czekam, aż ktoś wyda u nas Dungeon Quest (link).

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #275 dnia: Lipiec 16, 2015, 02:50:29 pm »
Zdaję sobie sprawę z tego, mam z tego na ok 70% (nie ograniczając się do krajowych wydań) i to dalej strasznie mało, choć faktycznie mogę wycofać się z tyle co nic, niech będzie. Ale dla mnie dalej skromnie.


Ważniejsze jest, jak to się ma do obecnych u nas komiksów europejskich. I nawet nie chodzi mi o ilość, ile o zróznicowanie i reprezentatywność oferty.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline wilk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #276 dnia: Lipiec 17, 2015, 12:09:04 pm »
Najlepiej by było, żeby niszowe wydawnictwa się specjalizowały. Tak jak Studio Lain. Szef tej oficyny jest znawcą 2000 AD, zna je, czuje, kocha. I wydaje to, co uważa za słuszne. Panowie ze Scream założyli wydawnictwo, bo lubią frankfony, znają ich mnóstwo, czują ich i wydają to, co w ich mniemaniu jest słuszne. Dlatego niech rzeczy z Vertigo/Boom/IDW wydają ludzie, którzy zęby na ich komiksach zjedli i niech wydają to co uważają za słuszne bo to dobre a nie dlatego, że licencja tania, bądź na targach zbajerowali jakiegoś tam przedstawiciela.
Ale właściwie Scream Comics zdaje się już specjalizować w jednym wydawnictwie. Wszystkie dotychczas wydane przez nich tytuły to przecież Les Humanoïdes Associés. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że kolejny komiks będzie też z tego wydawnictwa. A katalog Humanoidzi maja całkiem obszerny: http://www.humano.com/

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #277 dnia: Lipiec 17, 2015, 07:58:20 pm »
Jeśli mówimy o katalogu Humanoids, to ja proszę o Diosamante, Oczy Kota, Juan Solo/Son of a Gun, a do tego integrale ze świata Incala, bo na Egmont nie ma co liczyć. Czyli wymieniłem Jodo + Moebius. To są komiksy na które czekam od kilku lat.

edit. do tego jest jeszcze kilka innych tytułów Jodo, ale podejrzewam, że nikt ich nie wyda na naszym rynku, np. Gilles Hamesh, Anibal Cinq, Saga d'Alandor czy Grifes D'ange.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2015, 08:14:58 pm wysłana przez pokia »

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #278 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:35:27 pm »
IMO zbyt duzo Jodo to nie jest najlepszy pomysl. Byl juz taki moment, ze komiksow Jodo bylo zbyt duzo  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #279 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:37:18 pm »
Tak naprawdę, ale naprawdę, to chciałbym z tego katalogu jeden komiks. Inne - mogą być. Niektóre nawet chętnie. Ale ten jeden to coś, o czym marzę:
http://www.humano.com/work/21#.ValYzaTtlBc

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #280 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:41:06 pm »
Cabanes zawsze mile widziany  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #281 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:49:04 pm »
Cabanes zawsze mile widziany  :biggrin:
pzdr


W dodatku to jest taki 100% Cabanes, a nie ten ugładzony i podporządkowany opowiadaniu kryminalnej intrygi, jak w tym, co u nas wydano.
Może miłośnicy Moebiusa mają trochę słabości do twórców, którzy trochę ginęli w jego cieniu, ale przecież robili rzeczy niezwykłe, oryginalne i odjechane na maxa.
Z Cazy bym się też ucieszył. Może nawet z Druilleta, chociaż trochę mniej (Amerykanie go teraz wydają, więc pewnie ktoś u nas się nim zainteresuje)
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #282 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:57:28 pm »
O Druilleta i Caze pytalem kiedys Pana Kolodziejczaka i odpowiedz, jesli chodzi o Druilleta byla dosc pozytywna. Natomiast z Caza bylo troszke inaczej  :sad:
No nic na pewno Ci dwaj wielcy tworcy zagoszcza u nas predzej czy pozniej(wolalbym predzej)
Moze wlasnie Scream Comics opublikuje paru wielkich swiatowego komiksu, oby
Zaleglosci mamy jednak dosc spore, blog Turucorpa bylby tu wskazowka  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #283 dnia: Lipiec 17, 2015, 10:06:33 pm »
IMO zbyt duzo Jodo to nie jest najlepszy pomysl. Byl juz taki moment, ze komiksow Jodo bylo zbyt duzo

Fakt. Wkurzał mnie wtedy Egmont, gdy wydawał tyle Jodo i Gaimana. Ale jak najbardziej jestem za "Incalem" z oryginalnymi kolorami, "Juan Solo", czy kontynuacją "Bouncera".

Nie pogardziłbym też integralem "Jam jest Legion" (Sutoris wydało u nas kiedyś pierwszy tom), czy "La Danse du Temps" Baranko.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2015, 10:25:06 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Gmork

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #284 dnia: Lipiec 18, 2015, 09:10:00 am »
Od Humanoides Associés bych uvital La Légende des nuées écarlates
a Millénaire v integralech.

http://www.humano.com/book/36588

 

anything