Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kratoss

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 30, 2015, 12:13:28 pm »
Właśnie przeczytałem na FB o tej zapowiedzi. Kolejny świetny tytuł wydawnictwa, oby tak dalej. Na razie każdy ich komiks mnie interesuje. Trafiają w mój gust.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 30, 2015, 12:49:36 pm »
Może jak będą mieli dobrą sprzedaż, to wydadzą Kastę, Kapłanów, Megalex i przed Incalem. Jestem na nie chętny, ale szkoda mi pieniędzy na zdezelowane używki z allegro, po zawyzonych cenach.

Scream rośnie na mojego faworyta, bo trafiają dobrze w mój gust, a do tego chcą wydawać regularnie i jak na młodzików dużo. Do tego komunikują się że społecznością, nawet na maile odpisuja.  Tak trzymać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 30, 2015, 01:53:54 pm »
Oto kolejna nowość ze świata Incala na jesień 2015: CASTAKA.

Nie cieszę się tak jak na Incala i Juan Solo, ale pewnie i tak się zdecyduję na zakup.

Może jak będą mieli dobrą sprzedaż, to wydadzą Kastę, Kapłanów, Megalex i przed Incalem. Jestem na nie chętny, ale szkoda mi pieniędzy na zdezelowane używki z allegro, po zawyzonych cenach.

O, Kastę też bym chciał. Jest nawet nowe wydanie zbierające po dwa tomy, więc nadałoby się idealnie. Choć okładki ma nieładne...

http://www.bedetheque.com/BD-Caste-des-Meta-Barons-INT1-214889.html
http://www.bedetheque.com/BD-Caste-des-Meta-Barons-INT2-214888.html
http://www.bedetheque.com/BD-Caste-des-Meta-Barons-INT3-217569.html
http://www.bedetheque.com/BD-Caste-des-Meta-Barons-INT4-218915.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2015, 01:57:34 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 30, 2015, 02:35:43 pm »
To jakiś prequel "Kasty Metabaronów" wydanej przez Egmont?

Offline Kokosz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #319 dnia: Lipiec 30, 2015, 02:42:22 pm »
O, Kastę też bym chciał. Jest nawet nowe wydanie zbierające po dwa tomy, więc nadałoby się idealnie. Choć okładki ma nieładne...

To już znacznie lepsze byłoby wydanie po trzy tomy - na stronie
http://www.bedetheque.com/serie-567-BD-Caste-des-Meta-Barons__10000.html
na samym dole...

I okładki znacznie lepsze...

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #320 dnia: Lipiec 30, 2015, 02:45:58 pm »
To jakiś prequel "Kasty Metabaronów" wydanej przez Egmont?

To kolejne rozwinięcie świata Incal'a. Scenariusz Jodorovskiego, z tych nieco odjechanych. Tzn. to są moje wyobrażenia/spostrzeżenia po przejrzeniu wersji francuskiej.

Offline mack3

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #321 dnia: Lipiec 30, 2015, 05:09:20 pm »
To kolejne rozwinięcie świata Incal'a. Scenariusz Jodorovskiego, z tych nieco odjechanych. Tzn. to są moje wyobrażenia/spostrzeżenia po przejrzeniu wersji francuskiej.
Dzięki. Rozumiem, że łączy się ten komiks z Kastą... czyli jakby prequel tej serii (?)

Offline [robak]

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #322 dnia: Lipiec 30, 2015, 05:51:54 pm »
Pytanie do zaznajomionych z tematem: chcę zacząć przygodę z Jodorowskym. Scream Comics wydało Final Incal i Po Incalu, co jest kontynuacją Incala. Incala, którego niegdyś wydał Egmont, ale niebawem wyda również SC. Dobrze rozumiem? Czyli należałoby zakupić Final Incal, a następnie poczekać na wydanie Incal i dopiero wtedy przeczytać w dobrej kolejności, tak?

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #323 dnia: Lipiec 30, 2015, 06:15:58 pm »
W tej chwili bez problemu kupisz tylko Final Incal, a niebawem Incal. Incal był pierwszym komiksem i dał podwaliny pod całe uniwersum które później stworzył Jodo. Zacznij więc od Incala.

Z innych jego komiksów polecam na początek Szalona z Sacre-Oceur (przygodówka z elementami humoru) i Biały Lama (świetna historia i porządne rysunki Bess'a).

Czyli należałoby zakupić Final Incal, a następnie poczekać na wydanie Incal i dopiero wtedy przeczytać w dobrej kolejności, tak?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 30, 2015, 06:16:14 pm »
Pytanie do zaznajomionych z tematem: chcę zacząć przygodę z Jodorowskym. Scream Comics wydało Final Incal i Po Incalu, co jest kontynuacją Incala. Incala, którego niegdyś wydał Egmont, ale niebawem wyda również SC. Dobrze rozumiem? Czyli należałoby zakupić Final Incal, a następnie poczekać na wydanie Incal i dopiero wtedy przeczytać w dobrej kolejności, tak?

dobrze rozumiesz, najlepiej tak, albo poczekaj na incala i sprawdź, czy w ogóle Ci się spodoba.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #325 dnia: Lipiec 30, 2015, 06:23:34 pm »
W tej chwili bez problemu kupisz tylko Final Incal, a niebawem Incal. Incal był pierwszym komiksem i dał podwaliny pod całe uniwersum które później stworzył Jodo. Zacznij więc od Incala.

Z innych jego komiksów polecam na początek Szalona z Sacre-Oceur (przygodówka z elementami humoru) i Biały Lama (świetna historia i porządne rysunki Bess'a).

ja nie polecam "na początek" ani Szalonej, ani Lamy. to tytuły dla wiernych fanów Jodo. jedynym komiksem Jodorowskyego, który bez skrupułów mógłbym polecić "niewtajemniczonemu" jest Bouncer. A poznawać uniwersum Incala polecam zacząć od samego Incala, ewentualnie od Kasty Metabaronów.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #326 dnia: Lipiec 30, 2015, 06:37:15 pm »
ja nie polecam "na początek" ani Szalonej, ani Lamy. to tytuły dla wiernych fanów Jodo. jedynym komiksem Jodorowskyego, który bez skrupułów mógłbym polecić "niewtajemniczonemu" jest Bouncer. A poznawać uniwersum Incala polecam zacząć od samego Incala, ewentualnie od Kasty Metabaronów.

Tylko Bouncer jest najmniej reprezentatywny dla twórczości Jodo. To jest zwykły western.

Offline blackwaterpark

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #327 dnia: Lipiec 30, 2015, 07:07:14 pm »
Czy się mylę, czy ten Double Scream ''Castaka'', to tylko dwa tomy po 56 stron? (może potraktują to tylko jako prolog do większej całości??)

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #328 dnia: Lipiec 30, 2015, 07:36:05 pm »
Fajnie - mam Incale, Metabaronów, Technokapłanów i Megalexa po angielsku, więc na tych tytułach jakoś bardzo mi nie zależy (choć zawsze lepiej mieć po polsku - niemniej wydanie Humanoids jest wyraźnie lepsze od tego Scream Comics), Castakę miałem kupić i dobrze,że się wstrzymałem. Jeszcze niech wydadzą Bouncera - fajny integral się na jesień szykuje.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #329 dnia: Lipiec 30, 2015, 07:38:07 pm »
To skończona seria i ma tylko dwa tomy, więc Scream Comics powinno wydać to w jednym integralu, czy jak to zwą Double Scream.