trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #420 dnia: Październik 08, 2015, 06:22:54 am »
Tak jest co roku, że na festiwal trafia kilkadziesiąt sztuk danego tytułu, a resztę drukarnia dodrukowuje później.
To nic zdrożnego.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #421 dnia: Październik 08, 2015, 06:30:09 am »
Tak jest co roku, że na festiwal trafia kilkadziesiąt sztuk danego tytułu, a resztę drukarnia dodrukowuje później.
To nic zdrożnego.
Chyba jednak nie w interesie wydawców mieć na festiwal 50 sztuk tytułu, przy, jak to było powiedziane, chęci pobicia frekwencji 20 tys. uczestników przez organizatorów. Ale jak kto woli, specem od biznesu nie jestem.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #422 dnia: Październik 08, 2015, 06:38:16 am »
Ja też specem nie jestem, natomiast pamiętam że co roku są podobne sytuacje, czyli obsuwy w dostarczaniu do sklepów festiwalowych premier.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #423 dnia: Październik 08, 2015, 07:03:08 am »
Ja też specem nie jestem, natomiast pamiętam że co roku są podobne sytuacje, czyli obsuwy w dostarczaniu do sklepów festiwalowych premier.
No nie wiem czy nie jesteś specem, z wielkim przekonaniem przecież prawisz, że zacytuje - że to nic zdrożnego, że na festiwal trafia kilkadziesiąt sztuk danego tytułu, a resztę drukarnia dodrukowuje później.

Przemawia przez Ciebie mądrość milionów. Natomiast ja mam inne zdanie, uważam że na festiwalu, najważniejszej imprezie komiksowej w Polsce, nie powinno tytułów braknąć z powodów drukarni. Ale ja się kompletnie nie znam. Zdarzają się jednak przypadki losowe i na to się nic nie poradzi.   

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #424 dnia: Październik 08, 2015, 07:12:58 am »
Młodzi wydawcy też nie mają doświadczenia co ile trwa, jakie są procedury i jakie są moce przerobowe drukarni. Uczą się na błędach i z każdym rokiem są mądrzejsi.
I tak, nie widzę nic złego z tym, że prapremiera komiksu jest na festiwalu a rynkowa premiera jakiś czas później.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #425 dnia: Październik 08, 2015, 07:28:58 am »
O jakich strategiach zakupowych mówicie? Chodzi o to, żeby zamówić jak najwięcej komiksów w jednym zamówieniu i zaoszczędzić np. 3zł za przesyłkę Ruchem?

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #426 dnia: Październik 08, 2015, 08:54:53 am »
Moja sytuacja wygląda tak: nie wybrałem się na Festiwal, ale postanowiłem sobie zrobić festiwalową paczkę i zamówiłem w sklepie Gildii zestaw komiksów. Zrobiłem to w piątek 2 października, wkładając do koszyka komiksy już dostępne i jeden, który miał mieć premierę następnego dnia 3. października. Otrzymałem informację, że komiksy zostaną do mnie wysłane w poniedziałek i powinny zostać dostarczone we wtorek. I natychmiast za zakupy zapłaciłem.
Wczoraj na stronie sklepu Gildii przeczytałem, że komiksu każe się w niedługiej, ale bliżej nieokreślonej przyszłości, ale ani wcześniej, ani później nie dostałem żadnego maila wyjaśniającego przyczynę opóźnienia.




Nie mam nic przeciwko wydawcy, który na festiwal przygotowuje jakąś partię komiksów, które do normalnej sprzedazy trafią jakiś czas później. Wydawcy tacy jednak zazwyczaj podają jako datę premiery komiksu tę, kiedy trafi on do sprzedaży, a nie dzień festiwalu. Zamawiałem komiks, który miał być dostępny już, a okazał się niedostępny dwa dni po złożeniu przeze mnie zamówienia i po tym, jak inni ludzie kupili go na festiwalu, chociaż ja zapłaciłem za niego wcześniej od nich.


Gdybym został w momencie zakupu poinformowany, że będę czekał, podzieliłbym zawartość koszyka na części lub też zrezygnował z kupowania komiksu w przedsprzedaży i poprzestał na pozostałych. Zamówienie było na tyle duże, że i bez "Incala" dostałbym darmową przesyłkę.


Dziwi mnie (i chyba trochę oburza) postawa sprzedawcy, który sprzedał mi komiks tak, jakby go miał na stanie i nie poinformował, że nastąpi opóźnienie w dostawie. Uważam, że w zaistniałym wypadku powinienem zostać powiadomiony o opóźnieniu i mieć prawo decydowania, czy chcę czekać, podzielić przesyłkę, czy też zrezygnować z towaru, którego nie ma.


Ani wydawca, ani sprzedawca nie stanął tu na wysokości zadania.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #427 dnia: Październik 08, 2015, 08:57:04 am »
Gdybym został w momencie zakupu poinformowany, że będę czekał, podzieliłbym zawartość koszyka na części lub też zrezygnował z kupowania komiksu w przedsprzedaży i poprzestał na pozostałych. Zamówienie było na tyle duże, że i bez "Incala" dostałbym darmową przesyłkę.

Co za problem? Napisz prośbę o podzielenie zamówienia i wysłanie już dostępnych tytułów. Ja tak robię w takich przypadkach.

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #428 dnia: Październik 08, 2015, 09:10:12 am »
Co za problem? Napisz prośbę o podzielenie zamówienia i wysłanie już dostępnych tytułów. Ja tak robię w takich przypadkach.


Oczywiście, że mogę tak zrobić. Wcześniej jednak, wolałbym się dowiedzieć, kiedy ten "Incal" stanie się dostepny, żeby się nie wygłupiać.
To akurat nie jest problem. Problemem jest to, co w takiej sytuacji powinni byli zrobić wydawca i sprzedawca.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #429 dnia: Październik 08, 2015, 09:39:22 am »
Na FB sklep gildii napisał, że właśnie dotarł do nich Incal, więc zapewne wysyłka nastąpi niebawem.

mgnesium

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #430 dnia: Październik 08, 2015, 11:59:33 am »
mnie w tej chwili pakują incala do wysłania. niewiele mi to robi (dojdzie dopiero w przyszłym tygodniu, ale potwierdzam że tymczasowo jest na stanie magazynowym.

Offline blackwaterpark

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #431 dnia: Październik 08, 2015, 07:09:45 pm »
mnie w tej chwili pakują incala do wysłania. niewiele mi to robi (dojdzie dopiero w przyszłym tygodniu, ale potwierdzam że tymczasowo jest na stanie magazynowym.

Już chciałbym sobie tego ''Incala'' podotykać  :lol: .

Póki co, to na bonito/niePrzeczytane nie ma w zapowiedziach.  :doubt:

Offline adro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #432 dnia: Październik 08, 2015, 07:44:47 pm »
ale chyba screama nie bedzie w nieprzeczytane   :razz: , niestety
ciekawe kiedy pojawia sie taurus i calosc timofa.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #433 dnia: Październik 08, 2015, 09:56:43 pm »
ciekawe kiedy pojawia sie taurus i calosc timofa.

Też czekam na to. I Elemental (czyli właściwie Taurus).

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #434 dnia: Październik 08, 2015, 11:07:17 pm »
Przecież wiadomo było, że premiera 3 października dotyczy tylko festiwalu...

Ja się poddaję... Scream Comics wydaje Incala! Komiks, który na allegro osiągał szalone ceny! Do tego wydaje go w oryginalnych kolorach! Przecież za to należy wychwalać pod niebiosa, a nie narzekać. Panowie czy Wy kurna nie macie codziennych obowiązków? Szkoły czy studiów? Pracy? Rodziny? Przyjaciół? Dziewczyny, kochanki czy żony? Najwidoczniej nie, bo w jakim wątku nie czytam postów to wszędzie tylko narzekania...

Co ja mam powiedzieć jak zamówiłem prenumeratę Świata dysku, a po 5 tygodniach nie dostałem nawet jednego tomu? Mam się pociąć z tego powodu?

Jutro albo najpóźniej w poniedziałek, osoby zamawiające Incala i Juana Solo będą mieli malutkie święto, ja na oba wymienione komiksy czekałem dobre dwa lata. Odkąd w ogóle zajarzyłem, że takie cuda zostały stworzone.

Scream Comics -  wielkie dzięki!

 

anything