trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalbaro74

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #525 dnia: Grudzień 07, 2015, 09:27:12 pm »
Scream Comics zapowiedział 3 tom Sanctuarium na przyszły rok, do końca roku na swojej stronie Facebooka  będą prezentować jakie komiksy wydadzą w 2016 roku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #526 dnia: Grudzień 07, 2015, 09:53:56 pm »
do końca roku na swojej stronie Facebooka  będą prezentować jakie komiksy wydadzą w 2016 roku.

No, to ciekawe jakimi hiciorami nas zaskoczą...

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #527 dnia: Grudzień 10, 2015, 05:10:37 pm »
Luty 2016:

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #528 dnia: Grudzień 10, 2015, 05:13:49 pm »
Christopher Bec to jest ten typ co jak kiedyś Mark Harrison rysuje wszystkich pod konkretnych hollywoodzkich aktorów? W sensie to ten typ od Sanktuarium?
perły przed wieprze

Offline peta18

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #529 dnia: Grudzień 10, 2015, 05:18:06 pm »
Christopher Bec to jest ten typ co jak kiedyś Mark Harrison rysuje wszystkich pod konkretnych hollywoodzkich aktorów? W sensie to ten typ od Sanktuarium?
Yep.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #530 dnia: Grudzień 10, 2015, 05:22:23 pm »
Yep.


Bo coś mi nie grało, ilustracje w Sanktuarium są bardzo fajne, ale jak na FB Scream w newsie przeczytałem, że "nowe arcydzieło" to byłem lekko skonsternowany.
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #531 dnia: Grudzień 10, 2015, 06:22:09 pm »
Może być, raczej kupię, bo kadry mi się podobają i są to moje klimaty. Niemniej bardziej wyczekuję Jodo (w szczególności Bouncera) i więcej rzeczy do Baranko.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #532 dnia: Grudzień 10, 2015, 07:30:46 pm »
Christopher Bec narysował tylko pierwszą część "Bunkra". W kolejnych czterech tomach autorem rysunków jest Nicola Genzianella. Bec i Stephane Betbeder to scenarzyści wszystkich części.


Bec jest autorem dość licznych serii. Tworzy je w zdecydowanej większości jako scenarzysta. Zazwyczaj są to serie fantastyczno - przygodowe.


Miło by było gdyby SC pokusił się w przyszłości na Carthago. Fajna rozrywkowa seria w klimacie kryptozoologicznym.



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #533 dnia: Grudzień 10, 2015, 08:12:31 pm »
Nie wzbudza mojego entuzjazmu ten Bunkier...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #534 dnia: Grudzień 10, 2015, 08:52:38 pm »
Nie wzbudza mojego entuzjazmu ten Bunkier...


Fakt. Oceny na BD niebyt zachęcające. Zazwyczaj 3,3/5. Na ile jest to wiarygodne? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji czytelników.
Choć zauważyłem pewną prawidłowość, związaną z ocenami na BD, jeśli chodzi o mój gust. W przypadku oddanych kilkudziesięciu głosów na daną pozycję i ocenie niższej niż 3,5/5 można odpuścić dany tytuł.
Jak ukaże się Bunkier po polsku, to poczekam na recenzje na portalach, blogach i forum. Wtedy zdecyduję o ewentualnym zakupie.
Być może ktoś z użytkowników forum czytał francuską wersję i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2015, 09:09:04 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline TePe

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #535 dnia: Grudzień 10, 2015, 09:32:01 pm »
Bunkier to podobna historia do Sanktuarium, a chwilami do Pieśni strzyg.
Jeśli podobało się Sanktuarium brać Bunkier.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #536 dnia: Grudzień 10, 2015, 09:50:29 pm »

Fakt. Oceny na BD niebyt zachęcające. Zazwyczaj 3,3/5. Na ile jest to wiarygodne? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji czytelników.

Mnie się na przykład nie podobało... choć wiem, że z jakichś powodów niektórych czytelników te seria zachwyca. Osobiście przebrnąłem tylko przez pierwszy tom, ale podobno później robi się ciekawiej.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #537 dnia: Grudzień 15, 2015, 05:27:28 pm »
Kolejny Jodorowsky od SC w 2016 roku:

Cytuj
Piękna i próżna Diosamante włada królestwem Arhas, ale jej poddani nie są szczęśliwi pod jej rządami. Królowa, chcąc pozbyć się konkurencyjnego władcy, cieszącego się powszechnym poważaniem, wyrusza w samotną wyprawę, która jednak zmienia się w mistyczne poszukiwanie jedności i duchowej głębi.

Inicjacyjna opowieść o pięknej królowej i jej mistycznej wyprawie została napisana przez słynnego scenarzystę komiksów i twórcę filmowego Alexandro Jodorowsky’ego, zaś specyficzny kształt graficzny nadał jej niezwykły rysownik Jean-Claude Gal. Dwa lata po jej opublikowaniu w 1992 roku Gal zmarł przedwcześnie, pozostawiając po sobie zaledwie pięć wydanych albumów, w tym Diosamane – jedyny, jaki zrealizował w kolorze. Drugi tom cyklu, nad którym rysownik pracował do śmierci, nie został niestety przez niego ukończony, ale zachowały się początkowe plansze oraz projekty i szkice do dalszej jego części.

Choć w 2002 roku tom ten ukazał się w realizacji graficznej chorwackiego twórcy Igora Kordeya, po latach scenarzysta i wydawcy postanowili przygotować kompletne wydanie opowieści w wyjątkowej postaci, jaką nadał jej Jean-Claude Gal.
 Edycja ta wzbogacona jest o liczne materiały robocze, które w pełni ukazują niezwykłość twórczej wyobraźni i talentu zmarłego rysownika.

Hmm... ma coś w sobie...


Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #538 dnia: Grudzień 15, 2015, 05:31:09 pm »
Fabularnie zapowiada się gorszy sort komiksu.  :wink:  Czyli takie czytadełko cycki, węże, ch*je muje. Ale rysunki fajne. :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #539 dnia: Grudzień 15, 2015, 05:39:41 pm »
Mialem wydanie Humanoids, ktore... bez zalu sprzedalem. Jedyne co z tego komiksu pamietam to te fajne, bardzo szczegolowe rysunki.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything