Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 537376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

• Zbrojmistrz bracki
  • Total likes: 0
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #555 dnia: Grudzień 15, 2015, 11:00:19 pm »

Pierwszy Metal Hurlant też zaczynał tą historią Dru-Gala (stąd była ta dygresja) :wink:
raczej Dio- a nie Dru-  :wink:  (to też nie czepianie)

Nie no, ja wiem o co Ci chodzi i tak jak zaznaczyłem to jest takie nieszkodliwe czepianie się... ale jednak nie ma co też zapominać, że w 1977 Heavy Metal był przede wszystkim anglojęzyczną edycją Metal Hurlant i publikował w sumie to przedruki.
pełna zgoda! szczerze, to zacząłem nawet grzebać i szukać, co było w tych pierwszych Hurlantach, bo po prostu je kiedyś tylko kilku(-nasto, -dziesiętnie?)krotnie "przekartkowałem", a pierwsze Heavy pochłonąłem i w zasadzie mniej więcej (prawie jak w Relaxach, czy Alfach ;)) - pamiętam, co-gdzie-jak...
(swoją drogą uwielbiam patrzeć na stare okładki HM i przypominać sobie, że dało się zamieszczać na froncie coś innego niż pinupy dla fanów słabego power metalu)
ach! och! .....myślałem, że tylko ja tak mam :D
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #556 dnia: Grudzień 15, 2015, 11:08:54 pm »
.....myślałem, że tylko ja tak mam :biggrin:

Przy odrobinie szczęścia wraz z nadchodzącym panowaniem Granta Morrisona jako edytora ten trend zostanie w końcu jakoś opanowany (choć z drugiej strony muszę przyznać, że ostatnie okładki HM wypadają już lepiej, Halloween Special jest ok, a wcześniejsza to cudo - no ale jak daje się np. Kirbiego na okładkę to sytuacja win-win).
perły przed wieprze

Offline mack3

« Odpowiedź #557 dnia: Grudzień 16, 2015, 05:57:41 am »
Diosamante - po opisie sądząc trochę w stylu Białego Lamy (?).
Czy to złudne porównanie?

Offline raj666

« Odpowiedź #558 dnia: Grudzień 16, 2015, 08:02:50 am »
W sumie porównanie do Białego Lamy całkiem uzasadnione, Diosamante to taka skompilowana kolekcja legend czy przypowieści zebrana w jedną historię. Pierwszy tom pamiętam jako całkiem udany, nawet scenariuszowo a już od dawna nie jestem fanem Jodo, drugi wydał mi się wtórny pomijając nawet zmianę rysownika na Kordeya.

Offline wilk

« Odpowiedź #559 dnia: Grudzień 16, 2015, 10:31:27 am »
Przeczytałem drugi tom "Sanktuarium". Fabuła drepcze w kółko i niewiele posuwa się do przodu. Johnny Depp wespół z Williamem Hurtem próbuje ratować sytuację, gdy tymczasem Bruce Payne wariuje. Na szczęście w drużynie ratowniczej Bruce Willis wciąż zachowuje zimną krew.

W ogólnym rozrachunku nie jest najlepiej. Mam nadzieję, że trzeci, ostatni tom okaże się pozytywnym zaskoczeniem.

Muszę niestety zganić tłumacza a zwłaszcza korektora. Deklinacja w bierniku rzeczowników w rodzaju żeńskim kłuje w oczy niemiłosiernie. Widzę kogo? co? TĘ koję, piłkę, karę, burtę, nauczkę, linijkę itp. a nie TĄ koję, burtę, karę itp. Nie wiem z czego to wynika, być może z tego że myli się biernik z narzędnikiem? W każdym razie bardzo proszę o poprawę tego w przyszłości.

Offline tucoRamirez

• Zbrojmistrz bracki
  • Hijo de una gran puta!
« Odpowiedź #560 dnia: Grudzień 16, 2015, 10:42:16 am »
Muszę niestety zganić tłumacza a zwłaszcza korektora. Deklinacja w bierniku rzeczowników w rodzaju żeńskim kłuje w oczy niemiłosiernie. Widzę kogo? co? TĘ koję, piłkę, karę, burtę, nauczkę, linijkę itp. a nie TĄ koję, burtę, karę itp. Nie wiem z czego to wynika, być może z tego że myli się biernik z narzędnikiem? W każdym razie bardzo proszę o poprawę tego w przyszłości.
Na moje (niewprawne amatorskie) oko, Scream ewidentnie od samego początku - albo oszczędza na korektorach, albo zbyt ufnie traktuje swoich tłumaczy. Trochę szkoda, bo dla mnie to niedbalstwo większe niż słaby papier czy wyginające się "twarde okładki".
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Anonimowy Grzybiarz

« Odpowiedź #561 dnia: Grudzień 21, 2015, 02:44:44 pm »
Pierwszym tytułem z oferty Scream Comics, po jaki sięgnąłem został "Juan Solo":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/12/juan-solo-spluwysyn-psy-wadzy-recenzja.html

Offline greg0

• Pisarz bracki
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 21, 2015, 08:09:09 pm »
Dobrze że nie kupiłem.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline VooDoo79

« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 21, 2015, 08:29:36 pm »
Dobrze że nie kupiłem.

Dobrze czy nie dobrze uważam że warto mieć Juana Solo w swojej kolekcji, nie jest to jakiś wybitny komiks ale typowy dla Jodo ociekająca brutalnością opowieść, taka Płd. Amerykańska ala mafia, mnie tam biorą takie klimaty bardziej niż jakieś pitu pitu  ;-) Osobiście polecam przeczytać całość i wyrobić sobie swoje zdanie niż sugerować się recenzją

Offline raj666

« Odpowiedź #564 dnia: Grudzień 21, 2015, 09:52:42 pm »
Juan Solo nie jest taki całkiem zły, ale to jednak propozycja tylko dla fanów raczej.

Offline radioblackmetal

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ... .. .
« Odpowiedź #565 dnia: Grudzień 21, 2015, 10:14:00 pm »
Juan Solo nie jest taki całkiem zły, ale to jednak propozycja tylko dla fanów raczej.

W sumie można tak napisać o wielu tytułach ;-)
The darkness will swallow everything

Offline raj666

« Odpowiedź #566 dnia: Grudzień 21, 2015, 10:37:05 pm »
O wielu komiksach Jodo można napisać że nie nadają się nawet dla fanów. Więc to był jakiś tam komplement.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 21, 2015, 11:16:35 pm »
Juan Solo dużo zyskuje po przeczytaniu całości (4 tomów) Zakończenie miażdży  :smile:

Offline Vesol

« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:37:16 am »
Juan Solo był jednym z niewielu komiksów , który bez żalu sprzedałem. Jak dla mnie to największe rozczarowanie 2015 roku.

Offline SCREAM2

« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:26:29 pm »
Przeczytałem drugi tom "Sanktuarium". Fabuła drepcze w kółko i niewiele posuwa się do przodu. Johnny Depp wespół z Williamem Hurtem próbuje ratować sytuację, gdy tymczasem Bruce Payne wariuje. Na szczęście w drużynie ratowniczej Bruce Willis wciąż zachowuje zimną krew.

W ogólnym rozrachunku nie jest najlepiej. Mam nadzieję, że trzeci, ostatni tom okaże się pozytywnym zaskoczeniem.

anything