trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #555 dnia: Grudzień 16, 2015, 10:42:16 am »
Muszę niestety zganić tłumacza a zwłaszcza korektora. Deklinacja w bierniku rzeczowników w rodzaju żeńskim kłuje w oczy niemiłosiernie. Widzę kogo? co? TĘ koję, piłkę, karę, burtę, nauczkę, linijkę itp. a nie TĄ koję, burtę, karę itp. Nie wiem z czego to wynika, być może z tego że myli się biernik z narzędnikiem? W każdym razie bardzo proszę o poprawę tego w przyszłości.
Na moje (niewprawne amatorskie) oko, Scream ewidentnie od samego początku - albo oszczędza na korektorach, albo zbyt ufnie traktuje swoich tłumaczy. Trochę szkoda, bo dla mnie to niedbalstwo większe niż słaby papier czy wyginające się "twarde okładki".
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #556 dnia: Grudzień 21, 2015, 02:44:44 pm »
Pierwszym tytułem z oferty Scream Comics, po jaki sięgnąłem został "Juan Solo":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/12/juan-solo-spluwysyn-psy-wadzy-recenzja.html

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #557 dnia: Grudzień 21, 2015, 08:09:09 pm »
Dobrze że nie kupiłem.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline VooDoo79

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #558 dnia: Grudzień 21, 2015, 08:29:36 pm »
Dobrze że nie kupiłem.

Dobrze czy nie dobrze uważam że warto mieć Juana Solo w swojej kolekcji, nie jest to jakiś wybitny komiks ale typowy dla Jodo ociekająca brutalnością opowieść, taka Płd. Amerykańska ala mafia, mnie tam biorą takie klimaty bardziej niż jakieś pitu pitu  ;-) Osobiście polecam przeczytać całość i wyrobić sobie swoje zdanie niż sugerować się recenzją

Offline raj666

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #559 dnia: Grudzień 21, 2015, 09:52:42 pm »
Juan Solo nie jest taki całkiem zły, ale to jednak propozycja tylko dla fanów raczej.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #560 dnia: Grudzień 21, 2015, 10:14:00 pm »
Juan Solo nie jest taki całkiem zły, ale to jednak propozycja tylko dla fanów raczej.

W sumie można tak napisać o wielu tytułach ;-)
The darkness will swallow everything

Offline raj666

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #561 dnia: Grudzień 21, 2015, 10:37:05 pm »
O wielu komiksach Jodo można napisać że nie nadają się nawet dla fanów. Więc to był jakiś tam komplement.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #562 dnia: Grudzień 21, 2015, 11:16:35 pm »
Juan Solo dużo zyskuje po przeczytaniu całości (4 tomów) Zakończenie miażdży  :smile:

Offline Vesol

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #563 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:37:16 am »
Juan Solo był jednym z niewielu komiksów , który bez żalu sprzedałem. Jak dla mnie to największe rozczarowanie 2015 roku.

Offline SCREAM2

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #564 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:26:29 pm »
Przeczytałem drugi tom "Sanktuarium". Fabuła drepcze w kółko i niewiele posuwa się do przodu. Johnny Depp wespół z Williamem Hurtem próbuje ratować sytuację, gdy tymczasem Bruce Payne wariuje. Na szczęście w drużynie ratowniczej Bruce Willis wciąż zachowuje zimną krew.


W ogólnym rozrachunku nie jest najlepiej. Mam nadzieję, że trzeci, ostatni tom okaże się pozytywnym zaskoczeniem.


Muszę niestety zganić tłumacza a zwłaszcza korektora. Deklinacja w bierniku rzeczowników w rodzaju żeńskim kłuje w oczy niemiłosiernie. Widzę kogo? co? TĘ koję, piłkę, karę, burtę, nauczkę, linijkę itp. a nie TĄ koję, burtę, karę itp. Nie wiem z czego to wynika, być może z tego że myli się biernik z narzędnikiem? W każdym razie bardzo proszę o poprawę tego w przyszłości.

Offline FloreK9

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #565 dnia: Grudzień 28, 2015, 12:19:17 am »
Miał ktoś już okazję zapoznać się z "Krew tchórzy #1"? Rozważam zakup, ale jeszcze nie jestem do końca przekonany, przykładowe plansze mnie oczarowały. Podobną zagwozdkę mam z Sanktuarium, ktoś może coś więcej o tym komiksie powiedzieć?

Scream mogłoby podać już jakieś szczegóły odnośnie klubu...

Offline Itachi

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #566 dnia: Grudzień 28, 2015, 08:24:43 am »
Scream mogłoby podać już jakieś szczegóły odnośnie klubu...

Będą po Nowym Roku. Ale szczerze to nie spodziewam się czegoś wyjątkowego, Scream nakręcił swoich czytelników na coś ekstra, więc mam nadzieję że się mylę. Ale przeczucie podpowiada mi, że z duzej chmury spadnie mały deszcz.

Offline FloreK9

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 28, 2015, 09:32:53 am »
Nie no, na cuda nie liczę. Nie ma się co spodziewać jakichś ogromnych rabatów. Raczej na poziomie zbliżonym do tego co można uzyskać w tej chwili. Wydawnictwo chcąc w zgodzie żyć z dystrybutorami czy sklepami nie może stać się dla nich konkurencją.

Offline radef

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:07:05 am »
Nie no, na cuda nie liczę. Nie ma się co spodziewać jakichś ogromnych rabatów. Raczej na poziomie zbliżonym do tego co można uzyskać w tej chwili. Wydawnictwo chcąc w zgodzie żyć z dystrybutorami czy sklepami nie może stać się dla nich konkurencją.
Wiesz, po sklep.egmont.pl nikt się nie spodziewał niczego wielkiego, a czasami robią promocje typu "-40%" czy raz było nawet "-50%". Więc może tu też coś takiego będzie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Holsten

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:08:32 am »
Zarówno Sanktuarium, jak i Krew tchórzy dojechały do mnie przed świętami. Komiksów jeszcze nie czytałem (w święta wziąłem na tapetę pierwszy integral Storma), ale po pobieżnym przejrzeniu wizualnie komiksy prezentują się bardzo dobre. Wydanie także stoi na wysokim poziomie (kredowy papier, twarde okładki, porządne klejenie).