trawa

Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 997270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nocny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #705 dnia: Luty 06, 2016, 11:17:07 pm »
Screamie, więcej Dorisona!

Offline TePe

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #706 dnia: Luty 06, 2016, 11:27:29 pm »
Jakby nie patrzeć to jeden z lepszych scenarzystów młodego pokolenia.

Offline Gmork

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #707 dnia: Luty 07, 2016, 08:29:11 am »
Le Maitre d'armes by to v polštině moc slušelo.  :wink:

http://www.bedetheque.com/serie-48288-BD-Maitre-d-armes.html



Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #708 dnia: Luty 08, 2016, 06:37:24 pm »
gdyby ktoś nie wiedział, a chciał się dowiedzieć...
premiera DIOSAMANTE przełożona "o ok. 10 dni", cokolwiek by to "ok." nie miało znaczyć, to w sklepie gildii widnieje data 8.03...... czyżby na dzień-kobiet? heh!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #709 dnia: Luty 08, 2016, 06:44:35 pm »
gdyby ktoś nie wiedział, a chciał się dowiedzieć...
premiera DIOSAMANTE przełożona "o ok. 10 dni", cokolwiek by to "ok." nie miało znaczyć, to w sklepie gildii widnieje data 8.03...... czyżby na dzień-kobiet? heh!
Z FB Gildii: "niestety prawie wszystkie egzemplarze "Diosamante" są uszkodzone. Zwracamy do drukarni."

Offline robbirob

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #710 dnia: Luty 10, 2016, 12:47:01 pm »
Dostałem podobne info z księgarni gdzie kupiłem Diosamante w przedsprzedaży. Nie podali konkretnej daty kiedy można tego oczekiwać, bo czekają na informację od dostawcy.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #711 dnia: Luty 10, 2016, 12:49:01 pm »
A "Krucjaty"? Co z "Krucjatami"? Wciąż jakimiś nowymi zapowiedziami Scream rzuca, a o kontynuacji "Krucjat" ani widu, ani słychu  :sad:

Offline Tomko1974

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #712 dnia: Luty 10, 2016, 01:32:57 pm »
Obawiam się że scream zaczął zbyt wiele serii i umoczy ,tym bardziej że próbują wejsc w podobną niszę jak Studio lain ,studo jednak jest przynajmniej o trzy kroki do przodu .Mogli się skupić na sanktuarium krucjacie a nie incale, ,'castaki ,solo.Na rynku konkurencja duża żeby dobrze wejść należy mierzyć siły na zamiary ,potrzebne jest jebniecie aby zainteresować potencjalnego odbiorcę (na miarę Slaina ,czy abc na początek )a nie pakowanie się w ambitny temat w ekstra wydaniu,i teraz szkoda tylko że ...a może ktoś inny zakończy serie krucjata

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #713 dnia: Luty 10, 2016, 01:40:55 pm »
Obawiam się że scream zaczął zbyt wiele serii i umoczy ,tym bardziej że próbują wejsc w podobną niszę jak Studio lain ,studo jednak jest przynajmniej o trzy kroki do przodu .Mogli się skupić na sanktuarium krucjacie a nie incale, ,'castaki ,solo.Na rynku konkurencja duża żeby dobrze wejść należy mierzyć siły na zamiary ,potrzebne jest jebniecie aby zainteresować potencjalnego odbiorcę (na miarę Slaina ,czy abc na początek )a nie pakowanie się w ambitny temat w ekstra wydaniu,i teraz szkoda tylko że ...a może ktoś inny zakończy serie krucjata


A czy to przypadkiem nie jest tak, że Scream miało swoje jeb**ęcie w postaci "Incala", podjęło próbę w postaci poszerzenia oferty o "Sanctuarium" i "Krucjatę", ale poślizgnęło się na tym, jak na psim gównie i teraz wróciło do pewniaków, czyli "Przed Incalem" i inne Jodo.
Ja to tak widzę, bo "Incala" kupiłem i "Juana Solo" kupiłem a te Sanktuaria i Krucjaty to jednak szerokim łukiem omijam.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline rzem

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #714 dnia: Luty 10, 2016, 01:43:23 pm »
@KukiOktopus: tez czekałem na info o "Krucjatach" i było gdzieś na początku roku na FB, że będzie w tym roku drugi dyptyk.
Co do wachlarza tytułów, to się o Scream nie martwię. Bardziej zagrożeń upatruję w kublarach - to jest ciężki temat z ekonomicznego i księgowego punktu widzenia. No i takie akcje jak uszkodzony nakład to zawsze jakieś potencjalne niebezpieczeństwo dla małego wydawnictwa.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #715 dnia: Luty 10, 2016, 01:43:39 pm »
Jeśli Incal to nie jest jebnięcie to wie wiem co mogłoby nim być.

Offline Epekeina

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #716 dnia: Luty 10, 2016, 03:08:39 pm »
Ciężko mi sobie wyobrazić mocniejsze "jebnięcie"od Incala w poszerzonym formacie i zoryginalnymi kolorami. Przecież to mistrz wagi cieżkiej i graal graalów. Ale wciąż liczę na jedno wydanie Metabaronów i Bouncera 1-7.


Ale faktycznie, do tej pory oferta scream był naprawdę ok. Teraz jest jak dla mnie za dużo europejskiej pulpy, którą odpuszczam. Co gorsza, Jodorowsky Jodorowskiemu nierówny. Uwielbiam Incala, uważam że Final Incal to bardzo dobry komiks, ale co do Przed Incalem nie mam złudzeń, że to komiks przeciętny i tyle. Diosamante nie czytałem, opinie są różne; za to Święta krew to, jak to ktoś kiedyś ktoś określił na forum, Jodo pulpa, komiks kiepski do bólu. Jodorowsky stworzył kilka genialnych dzieł, kilka bardzo dobrych i dobrych, no resztę: Jodo pulpe. Rozumiem, że już wcześnie większość jego najlepszych dzieł została wydana przez Egmont, ale nie wiem czy właściwą drogą jest wydawanie tej pulpy, tylko dlatego, że jej jeszcze nie wydano.

Offline Kratoss

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #717 dnia: Luty 10, 2016, 04:04:52 pm »
A "Krucjaty"? Co z "Krucjatami"? Wciąż jakimiś nowymi zapowiedziami Scream rzuca, a o kontynuacji "Krucjat" ani widu, ani słychu  :sad:

Gdzieś przeczytałem teraz juz nie moge tego znaleźć,ale premiera ma byc w okolicy czerwca.


A czy to przypadkiem nie jest tak, że Scream miało swoje jeb**ęcie w postaci "Incala", podjęło próbę w postaci poszerzenia oferty o "Sanctuarium" i "Krucjatę", ale poślizgnęło się na tym, jak na psim gównie i teraz wróciło do pewniaków, czyli "Przed Incalem" i inne Jodo.
Ja to tak widzę, bo "Incala" kupiłem i "Juana Solo" kupiłem a te Sanktuaria i Krucjaty to jednak szerokim łukiem omijam.

Ja bym na twoim miejscu Sanktuarium i Krucjate kupił bo obok Incali to sa najlepsze komiksy które wydali do tej pory.
A czemu poslizgneli się na Sanktuarium? Wydali 1 i 2 zaraz wyjdzie 3 i bedzie komplet na rynku.
Z tego co wiem to seria sprzedaje sie nieźle.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #718 dnia: Luty 10, 2016, 04:14:14 pm »
[...] Ale faktycznie, do tej pory oferta scream był naprawdę ok. Teraz jest jak dla mnie za dużo europejskiej pulpy, którą odpuszczam. Co gorsza, Jodorowsky Jodorowskiemu nierówny. Uwielbiam Incala, uważam że Final Incal to bardzo dobry komiks, ale co do Przed Incalem nie mam złudzeń, że to komiks przeciętny i tyle.
A mnie, na ten przykład, "Przed Incalem" chyba bardziej się podobało aniżeli "Po Incalu"; piszę "chyba", bo te moją lekturę "Przed" i "Po" duzo czasu dzieli.

W kwestii zaś jebnięć, to dopiero prawdziwe jebnięcie nastąpi w momencie pojawienia się u nas WKOM i WKODC, po max 200 zeta sztuka  :wink:

Gdzieś przeczytałem teraz juz nie moge tego znaleźć,ale premiera [Krucjat] ma byc w okolicy czerwca.
O, to świetnie. Dzieki za info.

Offline absolutnie

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #719 dnia: Luty 10, 2016, 05:02:44 pm »

Ja bym na twoim miejscu Sanktuarium i Krucjate kupił bo obok Incali to sa najlepsze komiksy które wydali do tej pory.
A czemu poslizgneli się na Sanktuarium? Wydali 1 i 2 zaraz wyjdzie 3 i bedzie komplet na rynku.
Z tego co wiem to seria sprzedaje sie nieźle.


"Sanktuarium" mam po angielsku. Zgrabne, jednotomowe wydanie. Niespecjalnie mi się podobało i nawet chciałem sprzedać za cenę dużo (ale to duuuużo) niższą niz polskie wydanie, ale nie było chętnych. Stąd moje podejrzenie, że za wielu chętnych na ten komiks w ogóle nie ma.

Niemniej, nie wygłaszałem na ten temat żadnych kategorycznych twierdzeń. Cała moja wypowiedź była adresowana do uzytkownika Tomko1974 i miała formę pytania, czy przypadkiem nie jest odwrotnie, niż mu się wydaje i uzasadnienie w postaci: "bo mi się wydaje, że...".


Jeśli "Sanktuarium" dobrze się sprzedaje, to dobrze, bo ja wydawnictwu Scream Comics życzę jak najlepiej. Niemniej, uczciwość każe mi dodać, że jeśli będa wydawać kolejne komiksy tego typu, to klienta we mnie mieć nie będą. Tylko tyle.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything